تقویت کننده ی ویژه برای جلوگیری از ریزش مو
تقویت کننده موی سر,تقویت کننده موی سر گیاهی,تقویت کننده موی سر سینره,بهترین قرص تقویت کننده موی سر,تقویت کننده مو سریتا,تقویت کننده موی سر ایروکس,تقویت کننده مو
 تقویت کننده ی ویژه برای جلوگیری از ریزش مو
 مو جزو چیزهایی است که تاثیر زیادی در ظاهر افراد دارد، در صورت آسیب رسیدن به مو مشکلات فراوانی از جمله از دست رفتن اعتماد به نفس شخص به وجود خواهد آمد، در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم شما را با راه های جلوگیری از ریزش مو آشنا کنیم، با ما همراه باشید.
 
 

تقویت کننده موی سر,تقویت کننده موی سر,تقویت کننده موی سر طلسم

جلوگیری از ریزش مو

موی انسان با استفاده کردن از مواد شیمیایی مثل رنگ،دکلره و در مواقعی که مو حتی طبیعی بوده و از مواد شیمیایی هم استفاده نشده باشد با سشوار دچار آسیب دیدگی خواهد شد

موی انسان با استفاده کردن از مواد شیمیایی مثل رنگ،دکلره،مواد فرکننده وصاف کننده ی مو و در مواقعی که مو حتی طبیعی بوده و از مواد شیمیایی هم برای تغییر آن استفاده نشده باشد با سشوار و اتو کشیدن زیاد دچار آسیب دیدگی خواهد شد.البته میدانیم که نمی توان از تغییر و تنوع در جهت زیبایی و شادابی چهره صرف نظر کرد که امری طبیعی است وفطری اما گاهی تکرار زود به زود این تغییر و تنوعها و استفاده مکرر از مواد شیمیایی آن هم در فاصله زمانهای کوتاه مدت ،همینطور سشوار و اتوی زود به زود باعث شکنندگی ،مو خوره ،ریزش زیاد،بد حالت وبی حالت شدن ودر کل آسیب های جدی مو خواهد شد که جبران این آسیبها کمی کار را برای ما دشوار خواهد ساخت .راهکار هایی برای تقویت و تا حدودی جبران این مشکل وجود دارد که کاربرد آنها در شادابی و بهتر شدن موهای آسیب دیده بی تا ثیر نیست.        

الف-برای انواع موهایی که بوسیله ی مواد شیمیایی مثل رنگ ودکلره وصاف کننده ها وفر کننده ها دچار آسیب وسوختگی شده اند انواع ویتامینهای مو مثل بوناول که در انواع جوانه ی گندم وهلویی و... به شکل کرم های مختلف در فروشگاهها یافت میشوند توصیه می شود که نحوه ی استفاده آن برای تا ثیر گذاری بیشتر آن است که حتما تاشش ماه هفته ای یکبار این نوع ویتامینها را در حمام روی موها که ابتدا توسط شامپوی مخصوص موهای آسیب دیده، شسته وآبکشی شده است هم به ریشه وهم نوک موها مالیده وخیلی آرام پوست سر را با این ویتامین ماساژ دهید وسپس در بخار حمام به مدت 20 الی 30 دقیقه بمانید تا کاملا جذب شود .چون این ویتامینها معمولا چرب هستند با آب گرم خوب بشویید تا بعد از حمام احساس چرب بودن مو را نداشته باشید. البته خیلی هم در شستن وسواس به خرج ندهید زیرا بهتر است مقدار کمی از این ویتامینها بر روی موها باقی بماند.

تذ کر1:بعضی از انواع ویتامینهای مو خیلی چرب هستند و ممکن است برای استفاده شما را دچار مشکل سازند ،بهتر است در مورد این دسته، اول مقداری که می خواهید استفاده کنید را با کمی آب گرم مخلوط وحل کنید تا بتوانید راحت تر آن را به ریشه وسر بزنید.

تذکر 2:تا شش ماهی که از این ویتامینها جهت بر طرف کردن آسیب دیدگی وتقویت مو استفاده می کنید بهتر است هیچ عمل شیمیایی روی موها انجام ندهید تا نتیجه ی مطلو بی که می خواهید بگیرید.

ب-برای موهای طبیعی که هیچ عمل شیمیایی روی آنها انجام نشده ولی بوسیله ی سشوار واتو آسیب دیده اند ابتدا توصیه می شود که اگر از نرم کننده ها برای صاف شدن مو قبل از سشوار واتو کشیدن استفاده می کنید،آنها را به هیچ عنوان به ریشه وپوست سر نزنیدو حتما از پنج تا شش سانتیمتری ریشه به پایین استفاده کنید چون زدن نرم کننده ها به ریشه باعث ریزش شدید موها خواهد شد.

فیکساتورها و ژلهای مو و انواع حالت دهنده ها ریزش مو را تشدید می کنند پس بهتر است از این مواد وهر نوع ماده ی دیگری که پس از مدتی شما را متوجه ریزش بیش از حد موهایتان می کند خودداری نمایید وچون این مواد تاثیرشان را در ریزش موهای شما گذاشته اند ممکن است حتی با عدم استفاده از این مواد نیز تا مدتی با ریزش مو همراه باشید که برای تقویت وجلوگیری از ادامه ی ریزش موها چند تقویت کننده ی ویژه را به شما تو صیه می کنیم:

1- نخود خام ،جوبا پوست ،گندم ،لوبیا قرمز و ماش را به نسبت مساوی (بطور مثال از هر کدام 200گرم ویا یک کاسه ی کوچک )با هم مخلوط کرده وآسیاب کنید.وقتی به شکل پودر در آمد آن را کمی تفت دهید وکنار بگذاریدو برای هر بار استفاده به اندازه ی دو تا سه قاشق غذا خوری از این پودر را با مقداری شیر سرد مخلوط کرده تا مثل ماست چکیده درآید و شب ،هنگام خواب خوب بر روی ریشه ها ی مو بمالید وسر را ابتدا با کلاهی پلاستیکی وسپس با یک پارچه یا روسری نخی بپوشانید وخوب گرم نگه دارید وصبح بشویید.

2-می توانید یک در میان به جای شیر،از زرده ی تخم مرغ رسمی استفاده کنید به این تر تیب که ابتدا یک یا دو زرده ی تخم مرغ را بر روی ریشه های مو وپوست سر مالیده وسپس با دست مقداری از این پودر را روی همان قسمتها بریزید .چون مخلوط کردن زرده واین پودر سریع سفت شده وبه سختی قابل استفاده خواهد بود بهتر است که حتما جدا گانه وبه همین ترتیب عمل کنید تا با پوشاندن سر با کلاه پلاستیکی وپارچه ی نخی سر را گرم نگه داشته وپس از شش الی هفت ساعت کاملا جذب شود.

3-اگر درست کردن این پودر برایتان سخت است می توانید از قاووت که سوغات کرمان است و در تمام عطاری ها وهمه جا یافت می شود به جای این پودر وبه همان ترتیب تقویت کننده های قبلی استفاده نمایید . اگر هم همه ی این مواد را تهیه کردید می توانید هر ماه از یکی از این تقویت کننده ها استفاده کنید که بسیار بهتر ومفید تر است.

تذکر1:حتما سه تا چهار هفته ای یک بار از این تقویت کننده ها استفاده کنید تا ریزش موهایتان پس از شش ماه کاملا برطرف شود.

تذکر2:چون باید حداقل 6 ساعت روی سر بماند بهتر است از این تقویت کننده ها شب تا صبح ودر آرامش کامل استفاده کنید.

تذکر3:پس از آبکشی موها وپاک شدن سر از این مواد می توانید از شامپوهای تقویتی بسته به نوع مویتان استفاده نمایید.

تذکر4:چون این تقویت کننده ها از دیر باز مورد استفاده ی بسیاری از خانواده ها قرار می گرفته وتاثیر مطلوبی هم داشته به مادرانی که در دوران شیر دهی با ریزش مو همراه هستند نیز توصیه می شود که بطور مداوم 3تا 4 هفته ای یکبار وبه مدت شش الی هفت ماه از این تقویت کننده ها استفاده نمایند.                 

     « هر آنچه که بر من عطا شده زیباست و من از آن مراقبت می کنم»

منبع :seemorgh.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :