ناخن سالم و بلند

آیا این مشکل از ما است که ناخن های مان همیشه لب پر می شود و یا لاک روی ناخن مان قبل از اینکه خشک شود، به جایی مالیده شده و خراب می شود؟  ما از کلایر بیدرالت، مانیکوریست یک مرکز مانیکور در نیویورک سوال کردیم که برای داشتن ناخن هایی زیبا چه کار هایی لازم است و او این رازها را به ما گفت.

 

- تکان ندهید، بچرخانید

این یک باور غلط است که اگر شیشه لاک را قبل از استفاده  تکان دهیم ، لاک رقیق تر و بهتر می شود. کلایر می گوید با تکان دادن لاک باعث می شوید که داخل شیشه اکسیژن تولید شود و لاک تان پر از حباب شود. او پیشنهاد می دهد که قبل از لاک زدن ، شیشه لاک را بین کف دو دست تان بچرخانید، در حالی که آن را وارونه گرفته اید. این کار لاک را بدون ایجاد حباب رقیق می کند.

 

- تکنیک مهم است

برای یک لاک زدن بدون رگه رگه شدن، کلایر پیشنهاد می دهد که لاک را یک لایه نازک و صاف بزنید. با یک ضربه بدون ترس از مرکز ناخن شروع کنید و در کناره های ناخن هم لاک بزنید تا کل ناخن پوشیده شود. برای اینکه لاک تان ماندگاری بیشتری داشته باشد لاک را تا بالاترین نقطه نوک ناخن بزنید و روی نوک ناخن را هم لاک بزنید. این کار از لب پریدگی لاک هم جلوگیری می کند.

 

 - 2 عددی جادویی است

وقتی صحبت ازلایه های لاک می شود، کلایر می گوید که دو لایه لاک زدن واجب است. یک لایه ممکن است کل ناخن را نپوشاند و سه لایه هم ممکن است دیر خشک شود و باعث شود لاک روی ناخن تان به جایی مالیده شود. فقط حواس تان باشد که لاک تان را نازک بزنید و گلوله ای نزنید تا زود بعد از زدن یک لایه خشک شود.

 

- از بعضی ترکیبات را استفاده نکنید

کلایر تاکید دارد که این پنج ماده را نباید استفاده کرد: دیبوتیل فتالات، تولوئن، فرمالدئید، رزین فرملادئید و کامافور. همه این مواد برای بدن مضر هستند وممکن است روی ناخن های تان را خراب کنند و برای پوست تان هم ایجاد حساسیت کند. خوشبختانه خیلی از برند های لاک فاقد این 5 ماده هستند و در فرمول لاک های شان از این 5 ماده استفاده نمی کنند. اگر می خواهید ناخن هایی محکم داشته باشید نباید از این مواد استفاده کنید. برندهایی مانند زویا، آر جی بی و شانل از جمله این لاک ها هستند.

 

- گاهی لاک براق بزنید

گاهی اوقات لاک ناخن تان می تواند قبل از بیرون رفتن از خانه به شما اعتماد بنفس دهد. اما متاسفانه زمانی که برای خشک شدن تلف می شود استایل تان را به هم می ریزد. اگر عجله دارید ولی هنوز هم دل تان می خواهد که ناخن های تان رنگی باشد، از یک لاک براق استفاده کنید. لاک های براق را معمولا یک لایه روی لاک های مات می زنند . این لاک ها سریع تر از هر لاک دیگری که باید 2 یا سه لایه زده شوند، خشک می شوند.

 

- از خیساندن بگذرید

اگر چه خیساندن ناخن ها یک روش کلاسیک در سالن های مانیکور است، کلایر می گوید که بهتر است از این مرحله بگذرید . ناخن ها بعد از خیس خوردن در آب نرم می شود و باعث می شود لاک به خوبی روی سطح شان ننشیند. بهتر است بعد از حمام کردن هم لاک نزنید. خیساندن را فراموش کنید و لاک را روی ناخن های تمیز و خشک بزنید.

 

- ناخن های گرد قوی تر هستند

درست است که فرم های بادامی و نوک تیز و مربعی به روزتر هستند، اما ناخن های کلاسیک گرد در برابر ضربه مقاوم ترند. لبه های کوتاه و گرد به خاطر طبیعی بودنش کمتر در معرض خطر است و این به آن معناست که احتمال شکستنش نسبت به بقیه فرم ها کمتر است.

 

- لاک پایه را فراموش نکنید

این یک حس مشترک است که نزدیکترین لاک به سطح ناخن تان بیشترین تاثیر را روی سلامت ناخن تان دارد. پس قبل از لاک زدن، لاک پایه ای بزنید که حاوی مواد تقویت کننده باشد تا ناخن های تان را مقاوم کند. بهترین گزینه لاک پایه از برند زویا است که زویا آنکر بیس کوت نام دارد و حاوی مجموعه ای از پروتئین هاست که باعث تقویت ناخن می شود.

 

منبع : modeonline.ir