شکستن ناخن هایتان را با انجام این روش ها کاهش دهید!
با چه روش هایی می توانیم از ناخن هایمان مراقبت کنیم چه عواملی در شکستن ناخن ها تاثیرگذار هستند پیشنهادات و توصیه های پزشکی موثر در این زمینه کدامند؟ تقویت ناخن
آکاایران: شکستن ناخن

با چه روش هایی می توانیم از ناخن هایمان مراقبت کنیم چه عواملی در شکستن ناخن ها تاثیرگذار هستند پیشنهادات و توصیه های پزشکی موثر در این زمینه کدامند؟
تقویت ناخن ها با چه روش هایی امکانپذیر خواهد بود ناخن های شکننده چه درمان هایی نیاز دارند؟ خطر شکستن ناخن را چگونه می توانیم از ناخن ها دور کنیم؟

,با چه روش هایی می توانیم از ناخن هایمان مراقبت کنیم چه عواملی در شکستن ناخن ها تاثیرگذار هستند پیشنهادات و توصیه های پزشکی موثر در این زمینه کدامند؟ تقویت ناخن ها با چه روش هایی امکانپذیر خواهد بود ناخن های شکننده چه درمان هایی نیاز دارند؟ خطر شکستن ناخن را چگونه می توانیم از ناخن ها دور کنیم؟شکستن ناخن هایتان را با انجام این روش ها کاهش دهید!

آکاایران: شکستن ناخن هایتان را با انجام این روش ها کاهش دهید!

محافظت از ناخن ها زمانی که می خواهید آن ها را بلند کرده تا برای یک مانیکور زیبا هزینه کنید، اهمیت زیادی پیدا میکنند. ناخن های شما هر روز در خطر شکستن هستند. برای قوی و سالم نگه داشتن ناخن هایتان کمی به آن ها رسیدگی کنید.

دستورالعمل نگهداری از ناخن ها

۱. از ناخن هایتان بعنوان ابزار استفاده نکنید! نگه داشتن، باز کردن و خراشیدن
چیزها توسط آن ها باعث می شود تا کم کم ناخن هایتان بشکنند یا پوسته بیندازند.

۲. زمانی که گردگیری میکنید یا در حال رسیدگی به گل و گیاهتان هستید، دستکش دست کنید.

اکثر مواد شیمیایی خانگی برای ناخن های شما ضرر دارند، و هر چیز مضری ناخن شما
را به سمت شکستن هدایت می کند.

۳. ناخن های خود را نجوید و لاک ناخن های قدیمی خودتان را نتراشید.

با این کارها ناخن های شما ضعیف و شکننده می شوند که شانس شکستن آن ها را افزایش خواهد داد.

۴. لاک ناخن رنگی یا بی رنگ بزنید.

یک لاک ساده به حفظ رطوبت ناخن هایتان کمک میکند. حتی انواع لاکی هم وجود دارد که مخصوص قوی تر کردن ناخن های شما طراحی شده اند. لاک خود را پس از یک هفته پاک کرده و دوباره یک لاک تازه به آن بزنید. از پاک کردن لاک ناخنتان با استون دوری کنید، استون ناخن هایتان را خشک می کند.

۵. دستانتان را دو بار در روز، مرطوب کنید

لوسیون یا کرم مرطوب کننده ی خود را به ناخن ها و پوست اطراف ناخنتان نیز بمالید.
ناخن ها به اندازه ی پوست به مرطوب کننده احتیاج دارند. پس از شستن دست ها و یا
پاک کردن لاک ناخن هایتان دوباره به آن مرطوب کننده بمالید.

۶. یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.

به مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید و غلات سبوس دار و سبزیجات را نیز برای آهنی که دارند فراموش نکنید. شیر و تخم مرغ هم علاوه بر پروتئین دارای زینک نیز هستند. بیوتین و ویتامین ب-کمپلکس هم بعنوان مکمل غذایی علاوه بر ناخن هایتان برای موی شما نیز مفید است.
نکته:

 اگر از محصولات سفت کننده ی ناخن استفاده می کنید، از آن هایی که دارای تولوئن سولفونامید یا فرمالدئید هستند دوری کنید. این مواد می توانند پوست شما را ملتهب کنند.
اگر ناخن های شما با این مراقبت ها هنوز شکننده هستند و درمان نمی شوند، احتمال وجود یک مشکل پزشکی می رود. اگر ضعیف بودن ناخن هایتان، لکه یا خط های سفید رنگ، زرد شدن ناخن یا مشکلات دیگری شما را نگران کرده حتما به پزشک خود رجوع کنید.

شکستن ناخن هایتان را با انجام این روش ها کاهش دهید!

برچسب ها: پیشگیری از شکستن ناخن شکستن ناخن علت شکستن ناخن ها مراقبت از شکستن ناخن

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :