ترفندهایی ویژه برای آرایش پلک
بهترین روش آرایش پلک,آرایش پلک خانهمای مسن,آرایش پلک خانمهای جوان,سایه برای آرایش پلک,انتخاب سایه در آرایش پلک,خط چشم در آرایش پلک,آرایش چشم,آرایش چشم ها

آکاایران ترفندهایی ویژه برای آرایش پلک

آرایش کردن یکی از مطلوب های اکثر خانمها است که برای دست یافتن به آرایشی شیک و مجلسی بیشتر خانمها به روش های مختلف متوسل می شوند؛ از جمله لوازم آرایشی گران قیمت خریداری می کنند، در دوره های آموزشی آرایش کردن شرکت می کنند و حتی برخی به اعمال زیبایی جراحی دست می زنند. اما گاهی علیرغم همه این کارها ممکن است خانمها به هدف شان نرسند و آن آرایش مطلوب شان تحقق نیابد. باد بدانید که آرایش کردن دارای اصولی است که بنا به اجزا مختلف صورت شکل می گیرد و باید نکات مهم در این خصوص را نیز رعایت کرد. نکته دیگر رنگ پوست افراد است که نقش مهمی در نوع آرایش افراد دارد. مثلا افرادی که رنگ پوست تیره دارند باید در استفاده از رنگ رژ لب حساسیت های لازم را مراعات کنند. عامل مهم دیگر در آرایش کردن سن افراد است چرا که با بالا رفتن سن پوست صورت دارای چروک می شود و آرایش آن با مشکل مواجه می شود. نوع کرم یا کرم پودر مورد استفاده هم مهم است. خلاصه اینکه آرایش و میکاپ به ظاهر کار راحتی است اما واقعا باید هنرمندانه سراغ این کار رفت. یکی از مواردی که در این مطلب از پورتال رنگی به آن پرداخته ایم آرایش چشم است که نقش بسیار مهمی در جلوه آرایش شما دارد و یکی از نکات مهم آن آرایش پلکها است. آرایش پلکها نقش بسیار مهمی در میکاپ شما دارد چرا که مدل چشمان شما را تا حدودی تغییر می دهد. برخی سراغ اعمال جراحی پلک می روند اما اگر تا پایان این مطلب همراه ما باشید از پرداخت همچین هزینه هایی راحت خواهید شد و سلامت خود را نیز به خطر نمی اندازید. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.

آرایش چشم و حساسیت پلک ها در میکاپ

هر چشمی دارای نوع بخصوصی از پلک است و فاصله چشم و ابرو هم یکی از موارد مهم در آرایش چشم است که باید به هر دو در این خصوص توجه داشت. در این مورد باید گفت به مدل خط چشم تان دقت داشته باشید. یک خط چشم باریک مدل چشم ها را بهتر نشان می دهد و کاری می کند که صورت بشاش تر و هوشیارتر به نظر برسد.اما اگر پلک انعطاف پذیری خود را از دست داده و حالت افتاده داشته باشد، خط چشم کشیدن کمی مشکل می شود یا حتی اگر بلد نباشید ممکن است پلک بدتر از آنچه هست جلوه کند.اما با کمی تکنیک می توانید هم حالت چشم ها را بهتر نشان دهید و هم افتادگی آنها را بپوشانید.

تکنیک هایی برای آرایش پلکها

به گزارش آکاایران در این مرحله باید بیشتر از نوک انگشت تان استفاده کنید و با آن سایه پایه را روی پلک بمالید، یعنی روشن ترین رنگ را روی کل پلک، از خط مژه تا ابرو بکشید. این سایه روشن رنگ پایه آرایش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم پودر که رنگ پایه آرایش صورت تان است. این سایه چربی ها را به خود جذب می کند، کمی چروک ها را پر می کند و سطحی صاف تر و هموارتر برای مداد وخط چشم مهیا می کند، همچنین این کار خط چشم را بهتر نشان می دهد.

آکاایران: ترفندهایی ویژه برای آرایش پلک

توصیه می کنم سراغ مداد چشم ضدآب بروید، مداد چشمی نرم با کمی حالت ژله ای که از پایداری خوبی برخوردار باشد، پس مداد بهتر است به گونه ای باشد که خیلی زود و به راحتی خشک شود تا پخش نشود و تمام پشت چشم را سیاه نکند. پلک را محکم به سمت گیجگاه بکشید و خط چشم را از گوشه خارجی چشم به سمت داخل روی پلک بالا نزدیک خط مژه بکشید. هرقدر این خط بیشتر روی خط مژه ها باشد، حالت چشم طبیعی تر می شود. اگر خط چشم را خوب بکشید بعد از رها کردن پلک هیچ نقطه خالی نباید در این بخش وجود داشته باشد.

حالا باید از یک مداد چشم نسبتا ضخیم و کم رنگ استفاده کنید- کانسیلر هم گزینه خوبی است- پس سعی کنید دقیقا بالای خطی که در مرحله پیش روی خط مژه ها به وجود آوردید، خطی بکشید.این کار تمام ناهمواری ها یا نامنظمی های خط چشم را پنهان می کند. علاوه بر اینها این خط کم رنگ کمی هم به پلک ها حجم می دهد تا افتادگی پلک کمتر جلوه کند، البته یادآوری کنیم که اگر این خط چشم ضدآب باشد، بیشتر حفظ می شود و حالت چشم پایداری بیشتری می یابد.

چند فوت کوزه گری در آرایش چشم

–  هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید که سایه تیره، چشم را کوچک تر وسایه روشن، چشم را درشت تر نشان می دهد.-  رنگ روشن سایه را روی کل پلک بکشید.

–  رنگ متوسط را روی پایین پلک بکشید.

–  رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاهتان عمق دهید.

–  توجه داشته باشید سایه چشمتان را هنگام آرایش خوب روی هم پخش کنید. چون شما نمی خواهید سایه تان در ۳ رنگ جلوه کند.

–  اگر زیر چشمانتان مشکلی از قبیل پف، لکه یا… دارد، توجه داشته باشید زدن ریمل به مژه های زیرین توصیه نمی شود، چون این کار پف یا لکه ها را برجسته تر می کند.

–  اگر دور چشمتان کبودی دارد می توانید با کانسیلر این کبودی را به حداقل برسانید و بعد چشمانتان را آرایش کنید.

پورتال رنگی _ ترفندهایی ویژه برای آرایش پلک
منبع: برترینها

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :