با این راهکارها ی ساده منافذ باز پوست را از بین ببرید
بخوردادن صورت با بخار گیاهان دارویی منافذ پوستی را باز خواهد کرد و سبب خارج شدن چربی ها، آلودگی ها و بقایای به دام افتاده در آنها خواهد شد.

آکاایران: منافذ باز پوست:

اگر می‌خواهید منافذ پوست شما کمتر به چشم آیند و پوست شما ظاهر یکدست‌تر و دلنشین‌تری پیدا کند راهکارهای ساده زیر بسیار کمک کننده خواهند بود.
لایه برداری منظم پوست

استفاده منظم از ترکیب لایه بردار فیزیکی (مانند اسکراب صورت) و شیمیایی (مانند سرم های گلیکولیک بدون الکل) را در برنامه مراقبت از پوست خود بگنجانید. این کار به زودودن لایه خشک سلول‌ها کمک می‌کند از این رو مانع از عمیق تر شدن دهانه منافذ پوستی خواهند شد و در نتیجه منافذ کوچکتر به نظر خواهند رسید. لایه بردار شیمیایی نیز با نفوذ به درون منافذ پوستی به تمیز کردن آنها کمک خواهد کرد.


پوست خود را همواره تمیز نگه دارید

آکاایران: با این راهکارها ی ساده منافذ باز پوست را از بین ببرید

روزانه ۲ بار از یک تمیز کننده پوست با PH متعادل برای تمیز کردن پوست صورت استفاده کنید. این کار مانع از گیر افتادن کثیفی‌ها در منافذ پوست و بزرگتر دیده شدن آن‌ها خواهد شد.


استفاده از ضد آفتاب

قرار گرفتن پوست در برابر تشعشعات UVA و UVB خورشید سبب آسیب‌های پوستی ناشی از رادیکال‌های آزاد خواهد شد که با کاهش سرعت تولید سلول‌های پوستی همراه است. کم شدن سرعت تولید سلول‌ها سبب می‌شود تا پوست بیشتر فعالیت کند. این موضوع سبب می‌شود تا استراتوم کورنیوم (خارجی‌ترین لایه سطح پوست) ضخیم‌تر شود که منجر می‌شود تا منافذ پوست بزرگتر به به نظر برسند.


استفاده از محصولات مراقبت از پوست با پایه رتینول

این محصولات با کاهش انسجام سلول‌های لایه‌ی اپیدرم پوست همه بقایایی و آلودگی‌هایی که در منافذ پوست جمع شده‌اند را از بین می‌برد.


بخور صورت
بخوردادن صورت با بخار گیاهان دارویی منافذ پوستی را باز خواهد کرد و سبب خارج شدن چربی‌ها، آلودگی‌ها و بقایای به دام افتاده در آنها خواهد شد. بدین منظور می‌توانید ترکیبی از آب جوش، گلبرگ تازه گل سرخ،اسطوخودوس،‌رزماری، بنفشه،‌ریحان و نعنا را در یک کاسه بزرگ بریزید روی آن را با یک حوله بپوشانید و بگذارید ۵ دقیقه بماند سپس صورت خود را با بخار حاصل از این معجون گیاهی بخور دهید.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن