ماسک زردچوبه بهترین ماسک برای روشن کردن پوست
هیچ می دانستید با زردچوبه می توان یک ماسک زردچوبه مفید برای پوست صورت تهیه کرد؟ بهتر است همین حالا دست به کار شوید. را در آکاایران بخوانید

بهترین ماسک های زردچوبه برای سفید شدن پوست صورت

هیچ می دانستید با زردچوبه می توان یک ماسک زردچوبه مفید برای پوست صورت تهیه کرد؟ زردچوبه ادویه ای زرد رنگ است که در بسیاری از غذاهای هندی، آسیای جنوب شرقی و خاورمیانه استفاده می شود اما بسیاری از مردم کشورهای غربی نمی دانند که ترکیب آن با ماست ، شیر یا روغن زیتون می تواند یک ماسک روشن کننده صورت و یک ضد التهاب قوی باشد و همچنین حاوی آنتی اکسیدان است..

ماسک زردچوبه یکی از بهترین و موثر ترین روش های طبیعی و خانگی برای سفید تر شدن رنگ پوست صورت محسوب می شود.ما در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به طور کامل خواص و طرز تهیه انواع ماسک زردچوبه برای روشن تر شدن پوست صورت را ارائه کرده ایم. با ما همراه باشید!

خواص زردچوبه برای سفید و روشن شدن پوست

زردچوبه یک ترکیب قدرتمند به نام کورکومین دارد که علت بسیاری از خواص شگفت انگیز زردچوبه محسوب می شود؛ آنتی اکسیدان ها و کورکومین موجود در زردچوبه با کاهش تولید ملانین، باعث روشن تر و سفید تر شدن پوست صورت و بدن می شوند.

علاوه بر این ها زردچوبه دارای خواص ضد میکروبی و ضد التهابی قوی بوده و به همین دلیل می تواند به روشن تر و سفید تر شدن پوست کمک کند.

راز جوانی پوست با ماسک زردچوبه و آبلیمو

ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست در بین مردم هند

هندوستان اولین کشوری هست که باید یک سفر مجازی به اون برای پی بردن به خواص ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست داشته باشیم. زردچوبه برای اولین بار توسط هندی ها مورد استفاده قرار گرفت و بیشتر زنان هندی برای این که پوست روشن و شفافی داشته باشن از این ماسک استفاده میکردن.

این ماسک میتونه تاثیر زیادی داشته باشه و این تاثیر اون قدر ملموس بوده که هندی ها رو وادار کرده تا برای عروس و داماد های جوانی که چند روزی بیشتر به مراسم عروسی اونها نمونده از ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست استفاده کنن.

این ادویه ی هندی زمانی که به ایران سفر کرد و پای ثابت آشپزخونه های ایرانی شد، راه خودش رو به دنیای طب سنتی ایرانی هم باز کرد. بنابراین ایرانی ها هم مثل هندی ها از ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست ایرانی استفاده کردن. استفاده از طب سنتی هندی و ایرانی و در کنار اون پیشرفت علم طب باعث شد تا ماسک زردچوبه برای روشن شدن پست صورت شهرت جهانی پیدا کنه. در نهایت شهرت جهانی زرد چوبه باعث شد تا توی کشور های مختلف دستورهای مختلفی رو برای ساخت ماسک ارائه و استفاده کنن که توی این مطلب قراره که همشون رو بررسی کنیم.

اما برای خیلی از ما این سوال پیش میاد که آیا واقعا ماسک زردچوبه میتونه از لحاظ علمی هم ثابت کنه که برای روشن شدن پوست میتونه تاثیر داشته باشه؟ در جواب به این سوال باید گفت که بله و در واقع این کورکومین موجود در زردچوبه هست که باعث میشه زردچوبه تاثیر خوبی در روشن شدن پوست داشته باشه. ماسک زردچوبه برای روشن شدن پوست میتونه تاثیر زیادی هم در بین آقایون و هم در خانم ها داشته باشه.

ماسک زردچوبه را چطور تهیه کنیم؟ 3 ترکیب جدید و موثر برای پوست ...

نکاتی قبل از استفاده ماسک صورت زردچوبه

هنگام استفاده از ماسک صورت زردچوبه باید به این موارد توجه کنید:

  • از مقدار کمی زردچوبه استفاده کنید و تنها چند بار در هفته از این ماسک‌ها استفاده کنید؛ زیرا زردچوبه باعث زرد شدن پوست می‌شود.
  • تا حد امکان از مواد تازه استفاده کنید تا بیشترین نتایج را به دست آورید.
  • به میزان آبلیمو توجه کنید؛ زیرا استفاده‌ی بیش از اندازه از آن موجب سوزش و خشکی پوست می‌شود.

بهترین ماسک های زردچوبه برای سفید شدن پوست صورت

توجه : پیش از مصرف هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

1. ماسک زردچوبه و عسل برای پوست صورت

زردچوبه به دلیل مقادیر بالای کورکومین که دارد به عنوان یک روش طبیعی برای روشن تر شدن پوست شناخته می شود.

عسل دارای خواص ضد التهابی بوده که باعث سفید تر و روشن تر شدن پوست صورت خواهد شد.

1 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه و 1 قاشق غذا خوری عسل طبیعی را در یک کاسه با هم ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید و بر روی پوست کرم مرطوب کننده بمالید.

از این ماسک یک بار در روز استفاده کنید تا در عرض 1 ماه پوست شما روشن تر شود.

2. ماسک زردچوبه و لیمو ترش

زردچوبه و لیمو یکی از بهترین ترکیب ها برای روشن شدن پوست هستند؛ زردچوبه به پوست نفوذ کرده و ملانین را تجزیه می کند، آب لیمو ترش تازه هم به عنوان عامل سفید کننده عمل می کند.

اگر پوست شما چرب باشد، لیمو ترش همچنین به کاهش چربی پوست کمک کرده و پوست را شفاف تر می کند.

1 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با 2 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

این ماسک را 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید تا پوست شما روشن تر شود.

3. ماسک زردچوبه و عسل و آب لیمو ترش

زردچوبه به دلیل مقادیر بالای کورکومین که دارد به عنوان یک روش طبیعی برای روشن تر شدن پوست شناخته می شود.

عسل دارای خواص ضد التهابی بوده که باعث سفید تر و روشن تر شدن پوست صورت خواهد شد.

آب لیمو ترش تازه حاوی مقادیر بالای ویتامین C است که به پاک سازی پوست صورت کمک کرده و با از بین بردن سلول های مرده باعث سفید تر شدن پوست می شود.

در یک کاسه 2 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه را با دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه و 2 قاشق غذا خوری عسل طبیعی ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید. بگذارید 15 دقیقه بماند، سپس صورت خود را با آب بشویید.

این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید.

4. ماسک زردچوبه با ماست یا شیر

زردچوبه به دلیل مقادیر بالای کورکومین که دارد به عنوان یک روش طبیعی برای روشن تر شدن پوست شناخته می شود.

عسل دارای خواص ضد التهابی بوده که باعث سفید تر و روشن تر شدن پوست صورت خواهد شد.

آب لیمو ترش تازه حاوی مقادیر بالای ویتامین C است که به پاک سازی پوست صورت کمک کرده و با از بین بردن سلول های مرده باعث سفید تر و روشن تر شدن پوست می شود.

اسید لاکتیک موجود در شیر یا ماست پوست را عمیقا پاک سازی کرده و با از بین بردن سلول های مرده پوست به سفید تر و شفاف تر شدن رنگ پوست صورت کمک می کند.

2 قاشق غذا خوری آرد نخود را با 1 قاشق غذا خوری پودر زردچوبه، 1 قاشق غذا خوری عسل طبیعی، 1 قاشق غذا خوری ماست یا شیر و 1 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه ترکیب کنید و بر روی پوست صورت بمالید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم خوب بشویید.

این ماسک را 3 تا 4 بار در هفته استفاده کنید تا پوست شما روشن تر و سفید تر شود.

5. کرم سفید کننده و روشن کننده با زردچوبه

زردچوبه به عنوان یک پودر سفید کننده طبیعی برای پوست عمل می کند؛ کورکومین موجود در زردچوبه عمیقا به پوست نفوذ کرده و با پاک سازی پوست به سفید و روشن شدن پوست کمک می کند.

2 قاشق غذا خورب پودر زردچوبه را با 2 قاشق غذا خوری عسل، 2 قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه، 1 قاشق چای خوری روغن بادام، 1 قاشق چای خوری گلاب و 1/2 قاشق چای خوری گلیسیرین ترکیب کنید. آن را در ظرف شیشه ای بریزید و در جای خنک نگهداری کنید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :