روش تهیه ماسک خیار و تاثیر آن ها بر سلامت پوست
روش تهیه پنج ماسک خیار عالی برای پوست های خشک و چرب و معمولی به هراه توضیحاتی جامع و کامل در باره ی خواص خیار برای سلامت پوست را در این مقاله مشاهده کنید.

آکاایران: مراقب از پوست برای داشتن پوستی سالم و شاداب شامل حفاظت از پوست در برابر آسیب، رفع آسیب دیدگی های پوست و تقویت پوست است که نمیتوانید با استفاده از ماسک های طبیعی سلامت پوستتان را تضمین کنید.

شما هم دوست دارید پوستی زیبا و شفاف داشته باشید؟ از کرم ها و مواد شیمیایی خسته شده اید و عوارض آنها پی برده اید؟ باید بگوییم مقاله کاربردی و جامع ای را برای شادابی و طراوت پوست خود یافته اید. در این مقاله روش تهیه پنج ماسک خیار برای شما آورده استه که به سلامت پوستتان کمک میکند و شما را از آسیب های پوستی رها میکند.

روش تهیه پنج ماسک خیار و تاثیر آنها برسلامت پوست :

برای اینکه پوستی لطیف و شاداب داشته باشید باید از پوست خود مراقب کنید این مراقب ها شامل حفاظت پوست در برابر آسیب های روزانه و تقویت پوست و درمان نفاط آسیب دیده ی پوست است. گاهی پوست زبر و خشک میشود و به پوستتان آسیب وارد میکند پوست زود پوست پوست میشود و اعتماد به نفستان را میگیرد و گاهی از چرب بودن پوستتان شاکی هستید. گاهی مدت زمان زیادی در مقابل آفتاب هستید از اینکه صورتتان قرمز می شود ناراحت هستید بهترین راه این است که از ماسک های طبیعی برای رفع این مشکلات استفاده کنید مانند ماسک رفع آفتاب سوختگی یا ماسک خیار که برای رفع خشکی پوست مناسب اند.

آکاایران: روش تهیه ماسک خیار و تاثیر آن ها بر سلامت پوست

خواص خیار :

,ماسک خیار ماسک پوست, ماسک طبیعی آرایش و زیبایی, سلامت پوست

خیار شامل ۹۵ درصد آب و موا مغذی شامل ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، ویتامین B5، ویتامین B6، اسید فولیک، ویتامین C، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی میباشد.
آب : آب موجود در خیار پوست را نرم و انعطاف پذیر میکند و از خشکی و تر برداشتن پوست جلو گیری میکند.
ویتامین A : بخاطر خواش آنتی اکسیدانی خود باعث حفاظت از پوست در برارالتهاب میشود و از جوش زدن پوست و خفونت های پوستی جلو گیری میکند
ویتامین B1 : این ویتامین موجود در خیار باعث میشود گردش خوند ر پوست سریع تر انجام گیذرد در نتیجه به رشد سریع تر سلول های پوستی کمک می کند و پوست را شاداب می کند.
ویتامین C : این ویتامین برای تولید کلاژن مفید است. کلاژن پروتئین موجود در در ساختار سلول های بدن است.

حتما بخوانید:  پنج ماسک برای سفید شدن پوست + روش تهیه و استفاده آن

روش تهیه پنج ماسک برتر با خیار :

,ماسک خیار ماسک پوست, ماسک طبیعی آرایش و زیبایی, سلامت پوست

ماسک خیار برای پوست های خشک :

برای رفع خشکی پوستتان از یک خیار له شده و دوقاشق خامه ی ترش استفاده کنید این ترکیب بع شما کمک میکند تا از شر پوست های خشکی که روی صورتتان هست رهایی پیدا کنید. کافی است این ماسک را بیست دقیقه بر روی پوستتان بگذارید.

ماسک خیار برای پوست های چرب :

اگر پوستی چرب دارید حتما از این ماسک برای رفع چربی پوستتان استفاده کنید. یک خیار را له کنید و به همان مقدار سیب له شده به آن اضافه کنید و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه این ماسک را بر روی پوستتان قرار دهید.

تهیه دو ماسک خیار برای رفع چین و چروک :

یک خیار را له کنید و با یک قاسق عسل مخلوط کنید. این ماسک برای رفع چین و چروک پوست مناسب است
یک عدد سیب زمینی را با یک عدد خیار رنده کنید و این ترکیب را بیست دقیقه بر روی پوست قرار دهید. این دو ماسک برای رفع چین و چروک صورت بسیار مناسب اند . در ضمن یاد آوری میکنیم که سیب زمینی در ماسک برای سفید شدن پوست هم استفاده میشود.

ماسک خیار برای تنگ کردن منافذ پوست :

یک عد خیار را رنده کنید و آن را با سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کنید بهتر است از چهار تا پنج دانه برگ نعناع له شده برای این ماسک استفاده کنید حال این ماسک را به مدت یک روز درون یخچال قرار دهید و بعد بر روی پوستتان قرار دهید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید.

امیدواریم مطالب این مقاله برایتان مفید باشد و از خیار و انواع ماسک خیار برای سلامت پوست خود استفاده کنید. برای خواندن روش تهیه پنج ماسک عسل و مطالعه خواص عسل کلیک کنید.

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :