بهترین روش برای پاک کردن آرایش چشم
معمولا بیشتر خانم ها، آرایش روزانه چشم های شان را دارند. ممکن است این آرایش در حد یک روشن کننده زیر چشم و سرمه باشد و ممکن است کمی غلیظ تر و استفاده از ریمل، سا

آکاایران: بهترین روش برای پاک کردن آرایش چشم

آکاایران: معمولا بیشتر خانم‌ها، آرایش روزانه چشم‌های‌شان را دارند. ممکن است این آرایش در حد یک روشن‌کننده زیر چشم و سرمه باشد و ممکن است کمی غلیظ‌تر و استفاده از ریمل، سایه و خط چشم. آرایش چشم، چه سبک باشد و چه سنگین، باید در انتهای روز پاک بشود. اما چطور؟
دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در این باره به خبرنگار ما می‌گوید: "برخی از افراد ادعا می‌کنند که آرایش چشم را تنها باید با شیرپاک‌کن‌های مخصوص چشم، پاک کرد. این در حالی است که شما می‌توانید آرایش چشم خود را با صابون یا شامپوهای بچه که جزو شوینده‌های ملایم محسوب می‌شوند هم پاک کنید".
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌افزاید: "البته بهتر است آن گروه از افرادی که دچار حساسیت‌های پوستی شدید هستند، از شیرپاک‌کن‌های مخصوص آرایش چشم کمک بگیرند". چرا؟ "چون ماده‌ای که در این محصولات وجود دارد، کمترین میزان تحریک را برای چشم و پوست نازک اطراف آن ایجاد می‌کند".

وقتی از دکتر احسانی پرسیدیم که بهترین زمان شروع استفاده از کرم‌های دور چشم هم چه زمانی است؟ پاسخ داد: "معمولا 25 تا 30 سالگی (ترجیحا 30 سالگی) می‌تواند سن شروع استفاده از کرم‌های دور چشم باشد. البته این مساله به خود فرد هم بستگی دارد. یعنی برخی از افراد باید برای پیشگیری از ایجاد چین‌وچروک‌های زیاد در اطراف چشم خود، از سنین پایین‌تری اقدام به مصرف کرم دور چشم بکنند تا مشکل چروک‌های آنها بدتر و عمیق‌تر نشود".

تهیه و گردآوری : گروه پوست، مو و زیبایی /

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن