دستور ساخت چند ماسک مفید برای صورت
داشتن پوست صاف و شفاف در این روزها که استرس و آلودگی هوا زیاد است، کار دشواری شده؛ اما استفاده از چند نوع ماسک می تواند کمک کند تا صورت زیباتری داشته باشید.  

آکاایران: داشتن پوست صاف و شفاف در این روزها که استرس و آلودگی هوا زیاد است، کار دشواری شده؛ اما استفاده از چند نوع ماسک می تواند کمک کند تا صورت زیباتری داشته باشید.

 

آکاایران: دستور ساخت چند ماسک مفید برای صورت

  

,پوست-شفاف, ماسک-صورت, ماسک-خانگی

داشتن پوست صاف و شفاف در این روزها که اسپوترس و آلودگی هوا زیاد است، کار دشواری شده؛ اما استفاده از چند نوع ماسک می تواند کمک کند تا صورت زیباتری داشته باشید.

ماسک ماست

یک قاشق غذاخوری ماست را با چند قطره روغن کنجد مخلوط کرده و ۱۵ دقیقه روی پوست صورت قرار دهید؛ سپس آبکشی کنید.

ماسک موز

یک موز را له کنید و بعد از افزودن چند قطره عسل به آن، ۱۵ دقیقه روی پوست صورت ب‍گذارید تا درمان فوری خشکی پوست باشد.

,پوست-شفاف, ماسک-صورت, ماسک-خانگی

ماسک آووکادو

یک چهارم فنجان خامه زده شده، نصف قاشق چایخوری روغن زیتون، دو قاشق غذاخوری آووکادوی رسیده له شده و یک قاشق چایخوری پودر گلبرگ گل همیشه بهار (کالاندولا) را با یکدیگر مخلوط کرده و به مدت پنج دقیقه روی صورت تان قرار دهید. 

ماسک تخم مرغ

یک عدد تخم مرغ را آرام هم بزنید و بعد روی صورت بمالید و اجازه بدهید تا زمانی که خشک می شود، روی صورت بماند. برای پاک کردن تخم مرغ، یک حوله گرم شده را روی صورت قرار دهید و بگذارید آرام آرام رطوبت خودش را به تخم مرغ بدهد و باعث جدا شدن آن شود. تخم مرغ بهترین ماده برای کمرنگ کردن چروک ها و نرمی پوست است. اگر پوستی چرب دارید، فقط از سفیده تخم مرغ برای ماسک صورت استفاده کنید و اگر پوست تان طبیعی است، می توانید از کل تخم مرغ استفاده کنید.

ماسک سیب برای پوست های چرب

یک سیب را در آب بجوشانید تا نرم شود. بعد آن را له کرده و یک قاشق چایخوری آب لیمو و یک قاشق چایخوری برگ خرد شده سوسنبر را به آن بیفزایید. این مخلوط را پنج دقیقه روی صورت تان بگذارید. سپس آب بکشید.

انبه برای پاکسازی

انبه پوست کنده را تا زمانی که نرم شود، له کنید و با آن صورت تان را ماساژ دهید و چند دقیقه اجازه دهید که روی پوست بماند. این ماسک به پاکسازی و بسته شدن منافذ پوست کمک می کند.

ماسک برای پوست های چرب

یک قاشق غذاخوری سوسنبر، بومادران، مریم گلی یا زوفا را به یک فنجان آب در حال جوشیدن بیفزایید و بگذارید سی دقیقه بجوشد. بعد از خنک شدن، این مایع را روی پوست خود بمالید. این بهترین پاک کننده برای پوست های چرب است.

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :