مشکلات رایج مردان در اصلاح صورت
اصلاح ریش برای مردان هیچ وقت کار دوست داشتنی نبوده است و همیشه مشکلات زیادی با ان داشته اند. همراه ما باشید تا به همسر خودتان کمک کنید.

آکاایران: اصلاح ریش برای مردان هیچ وقت کار دوست داشتنی نبوده است و همیشه مشکلات زیادی با ان داشته اند. همراه ما باشید تا به همسر خودتان کمک کنید.

آکاایران: مشکلات رایج مردان در اصلاح صورت

به عنوان یک زن همسرتان را زمانی که باعجله صورت خودش را به وسیله تیغ های یک بارمصرف زود اصلاح می کند و نگران گذشتن وقت است، دیده اید. فاقد آنکه از وسایل قبل اصلاح صورت استفاده کند. صورت خودش را اصلاح کرده و برای کار بیرون رفته است. باید به او در این کار کمک کنید تا بتواند ریش خودش را بهتر اصلاح کند. متأسفانه اصلاح سریع و یک بار تیغ کشیدن به صورت یکی از عادت های همگانی مردان شده است، نتایج این اصلاح تند و بی دقت در میانه روز به چشم می آید. همراه بنیتا باشید تا نکاتی از زبان آرایشگر حرفه ای در مورد اصلاح ریش مردانه را بدانید و آن ها را به همسر خودتان منتقل کنید تا او از انجام دادن اشتباهات رایج و ناخواسته خودداری کند.

محصول مرتبط: ژل اصلاح آبرسان مناسب پوست های حساس مردانه لورال پاریس مدل Hydra Sensitive

 

انجام ندادن کارهای قبل از اصلاح

,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی
Credit: fashionbeans

یکی از دلایلی که باعث التهاب پوست مردان بعد از اصلاح می شود، سفتی و زبر بودن بیش ازحد موهای صورت هست. شستن صورت با آب سرد نمی تواند کاری با این موهای زیر کند، موهای سفت زمانی که به زیر تیغ ریش تراشی می روند در مقابل بریده شدن مقاومت نشان می دهند و اغلب موارد از ریشه کنده می شوند که علاوه بر درد و خونریزی می تواند باعث التهاب و جوش های پوستی شود. آرایشگران حرفه ای در آرایشگاه خودشان از روش های خوبی استفاده می کنند ازجمله آن ها استفاده از حوله گرم و خیس است که می توانید پوست و موهای زیر و زمخت را کمی حالت ببخشد. گرما فولیکول موهای زبر را کمی نرم می کند. مردان این کار را می توانند در خانه زمانی که می خواهند دوش بگیرند انجام دهند و قبل از اصلاح صورت خودشان را با آب گرم بشورند. آرایشگر حرفه ای مایکی دیگر از روش هایی که می تواند به نرمی فولیکول موهای کمک کند را استفاده از کرم های لایه بردار قبل از اصلاح برای از بین بردن روغن و لایه های مرده از ریشه پوست می داند.

 

انتخاب وسیله ریش تراشی اشتباه

,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی

Credit: fashionbeans

تیغ های ریش تراشی رایج در بازار معمولاً دارای ۳ تیغ در هر سری ریش تراش هستند، گاهی مواردی از ۵ تیغ هم دیده شده است؛ اما اگر دقت کرده باشید بین این تیغ ها فاصله اندکی وجود دارد که با موهای سفت و زمخت حاصل از اصلاح گرفته می شود، در این صورت زمانی که تیغ به صورت کشیده می شود، موهای نوین به موهای چیده شده و گیرکرده در میان لایه های تیغه ها برخورد می کند و اصلاح نمی شوند. بسیاری از مردان استفاده از ریش تراش های چند تیغه را ترجیح می دهند. این ریش تراش ها دارای سری و دسته های انعطاف پذیری هستند که با فشار و تغییر حالت صورت تغییر وضعیت می دهند؛ اما گزینه دیگری که بسیار موردعلاقه افراد مسن و قدیمی است استفاده از ریش تراش های تیغ فولادی است، تیغ هایی که معمولاً اصلاح با آن ها بیشتر شبیه به خودکشی است. خونریزی و آسیب زدن به پوست با این تیغ ها احتمال صد درصد است. این مدل از ریش تراش ها فقط یک تیغ دارند و در هر بسته از آن ها معمولاً ده عدد از این تیغ ها وجود دارد و ارزان تر از ریش تراش های چند تیغه هستند؛ اما نباید گول ارزانی این تیغ ها را خورد، مشکلاتی که در مقابل اصلاح با این تیغ ها به وجود می آید شاید هزینه چندین برابری داشته باشد. در ضمن با پرداخت کمی پول بیشتر می توانید در ازای خرید سه بسته از تیغ های یک بارمصرف این ریش تراش ها یک ریش تراش سه تیغه چند بار استفاده داشته باشید؛ اما اگر برای مرد شما تهیه این ریش تراش ها امکان پذیر نیست باید کمی خونریزی به هنگام اصلاح را قبول کند و همچنین باید میانه اصلاح خودش از اینکه سری را عوض کند نباید شرمنده باشد. با چندین بار تمرین می توانند به راحتی صورت خودشان را با این ریش تراش های قاتل خوب بتراشند.

 

تیغ را برخلاف جهت رویش مو کشیدن

,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی

Credit: fashionbeans

زمانی که مردان ریش خودشان را اصلاح می کنند، معمولاً در اصلاح قسمت چانه و فک خودشان، ریش تراش را در جهت مخالف رویش مو خودشان می کشند، این کار برای آن ها بر اساس تصوری که دارند، یکی از بهترین کارها برای نزدیک شدن به یک اصلاح مناسب و تمیز است. بر اساس گفته آرایشگر ما، مردان این عادت را از روی وسایل اصلاح و ریش تراش های برقی به ارث برده اند. بر اساس دستورالعمل های نوشته شده برای ریش تراشی، بهترین جهت برای تراشیدن موهای صورت حرکت تیغ در جهت رویش مو است. اگر تیغ در جهتی غیر از رویش مو کشیده شود، باعث خواهد شد که ریشه مو کنده شود. کنده شدن ریشه مو، به دنبال خودش سرخی صورت، سوزش و جوش های زیرپوستی خواهد داشت. اگر موهای صورت در جهت های مختلفی رشد کرده باشد، برای محافظت از پوست باید از خمیرهای ریش تراشی استفاده کرد. خمیرهای ریش تراشی موهای صورت را نرم تر می کند و همچنین اصلاح شمارا سریع تر و راحت تر خواهد کرد.

 

استفاده از خمیرریش های غیراستاندارد

,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی

Credit: fashionbeans

بیشتر مردان عادت دارند اولین خمیرریشی را که دیدند، بردارند و از آن استفاده کنند، توصیه می کنیم به مرد خودتان یاد بدهید که در انتخاب خمیرریش دقت کافی را داشته باشد تا فقط فریب ظاهر دلربا و زیبایی بسته بندی را نخورند. شما می توانید به او توصیه کنید که مواد تشکیل دهنده خمیرریش ها را نگاه کند و از خمیرریش هایی استفاده کنید که به مقدار حداقل از سولفات، الکل و مواد نگه دارنده شیمیایی در خود داشته باشد. معمولاً همه مواد آرایشی از ترکیبات شیمیایی ساخته شده اند و ممکن است باپوست های خاص حساسیت ایجاد کند، پس قبل از خرید آن را تست کنید.

 

مراقبت های پوستی بعد از اصلاح

,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی

Credit: fashionbeans

اگر همسرتان صورت خودش را اصلاح کرد و مطابق کار همیشگی خودش صورتش را شست و قصد از خانه بیرون رفتن کرد، به او بگویید که کمی صبر کند. پس از کشیدن تیغ به روی صورت همه لایه های چربی و مرده پوست از بین می رود و یک لایه صاف برای رشد تمام باکتری هایی که باعث بیماری های پوستی می شوند ایجادشده است؛ بنابراین آب زدن نمی تواند صورت شمارا ضدعفونی کند. صورت ضدعفونی نشده یک بلیت یک طرفه برای مشکلات پوستی و بعد از اصلاح برای همسر شما است. آرایشگران حرفه ای برای خدمات پس از اصلاح از لوسیون های مخصوص استفاده می کنند که همه جا قابل تهیه است. این مواد به رطوبت پوست کمک می کند و آن را ضدعفونی می کند و از طرفی پوست را چرب نمی کند. به مرد خودتان بگویید که چند دقیقه وقت اضافی می تواند به سلامتی صورت و زیبایی او بیفزاید.

    مقالات مرتبط
  • ,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی
    نکته هایی برای اصلاح مو سر آقایان در فصل تابستان
  • ,مردان, اصلاح-صورت, ریش-تراشی
    ۷ ترفند برای یک اصلاح بهتر

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :