چگونه بعد از اصلاح صورت از جوش زدن جلوگیری کنید
جلوگیری از جوش زدن بعد از بند انداختن و وکس کردن یکی از بزرگترین دغدغه های هر خانمی است. با بنیتا همراه باشید تا راه های جلوگیری از آن را به شما بگوییم.

آکاایران: جلوگیری از جوش زدن بعد از بند انداختن و وکس کردن یکی از بزرگترین دغدغه های هر خانمی است. با بنیتا همراه باشید تا راه های جلوگیری از آن را به شما بگوییم.

آکاایران: چگونه بعد از اصلاح صورت از جوش زدن جلوگیری کنید

همه خانم ها همانقدر که در مورد بند انداختن ابرو و صورتشان هیجان زده هستند از عواقب ناشی از آن مانند جوش زدن، نیز می ترسند. اصلاح ابرو و صورت برای اکثر خانم ها ضروری است اما جوش هایی که بعد از آن روی صورت ظاهر می شوند باعث می شود دلتان بخواهد برای یک هفته خودتان را پنهان کنید. اصلاح صورت چه از طریق بند انداختن باشد یا وکس کردن، منافذ پوست شما را باز می کند اما نیازی نیست زیبایی ابروها و صورتتان را فدای پوست فاقد جوش و آکنه کنید. فقط کافیست با برداشتن چند گام کلیدی قبل و بعد از انجام عملیات، از بروز جوش های ناخواسته جلوگیری کنید. پس با بنیتا همراه باشید تا این نکته ها را با هم بررسی کنیم.

قبل از بند انداختن

صورتتان را بشویید و مناطقی که می خواهید وکس کنید را به خوبی تمیز کنید تا مطمئن شوید خاک و باکتری در اطراف آن نیست. در غیر این صورت باکتری های ناخواسته وارد پوست نواحی ابرو و پشت لب شما شده و منافذ شما را مسدود می کنند.

قبل از شروع عملیات کمی پودر بچه به ابروهای خود بزنید. پودر باعث می شود موهای اطراف ابرویتان راحت تر برداشته شوند، چربی پوست را جذب کرده و التهاب ناشی از تماس پوستی را نیز کاهش می دهد.

,مراقبت-از-پوست, اصلاح-صورت, بند-انداختن

بعد از بند انداختن

پوستتان را به هیچ عنوان لمس نکنید. این کار منافذ شما را مسدود کرده و باکتری هایی که روی دستتان وجود دارند را به صورتتان منتقل می کند. شلبی گالوان (Shelby Galvan) متخصص زیبایی یکی از آرایشگاه های شهر لس آنجلس می گوید: بعد از وکس کردن صورت از محصولاتی که حاوی روغن هستند اجتناب کرده و برای مرطوب کردن صورتتان از محصولات فاقد روغن و طبیعی که حاوی روغن های مصنوعی نیستند استفاده کنید. استفاده از این محصولات روی پوست های آسیب دیده می تواند منجر به بروز جوش شود. به جای آن می توانید از پمادهای تسکین دهنده پوست مانند هیدروکورتیزون، عصاره آلوئه ورا و نارون کوهی برای آرامش و کاهش التهاب این مناطق استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از راه های جلوگیری از بسته شدن منافذی که به تازگی باز شده اند این است که بعد از اصلاح صورت ورزش نکنید. زیرا عرق کردن پوست را مستعد جوش زدن می کند. بنابراین سعی کنید قبل از وکس کردن، ورزش کنید.

گالوان می گوید ثبات داشتن کلید است. به این معنا که وکس کردن صورت هر ۴ تا ۶ هفته کمک می کند تا پوست صورتتان سازگار شده و جوش های واکنشی نزند. اگر این فاصله بیشتر از ۶ هفته شود، این روند دوباره باید از ابتدا آغاز شود. بنابراین با لایه برداری قبل از اصلاح صورت از آن مراقبت کرده و بعد از اصلاح آن را به حال خود بگذارید. در این صورت مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد.

اگر دوست دارید در مورد مراقبت از پوست بیشتر بخوانید مقاله "رازهای مراقبت از پوست از زبان خواهران کارداشیان" را به شما پیشنهاد می کنیم.

  مقالات مرتبط
 • ,مراقبت-از-پوست, اصلاح-صورت, بند-انداختن
  اگر غذاهای چرب مصرف کنم، جوش خواهم زد؟
 • ,مراقبت-از-پوست, اصلاح-صورت, بند-انداختن
  ۸ افسانه در مورد جوش ها که نباید باور کرد
 • ,مراقبت-از-پوست, اصلاح-صورت, بند-انداختن
  درمان جوش صورت در پوست هایی که چرب نیستند

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :