ماسک خانگی صورت برای درخشندگی پوست
آیا دوست دارید که بدون صرف هزینه های سنگین برای خرید محصولات آرایشی، پوستی نرم و درخشان داشته باشید؟ در این جا دستورالعمل ساخت ماسک صورت خانگی با استفاده از موا

آکاایران: آیا دوست دارید که فاقد صرف هزینه های سنگین برای خرید محصولات آرایشی، پوستی نرم و درخشان داشته باشید؟ در این جا دستورالعمل ساخت ماسک صورت خانگی با استفاده از موادی که معمولا در کابینت آشپزخانه ما موجود هستند، بیان خواهد شد.

آکاایران: ماسک خانگی صورت برای درخشندگی پوست

 

,تونر, مرطوب-کننده, ماسک-پوست

آیا دوست دارید که فاقد صرف هزینه های سنگین برای خرید محصولات آرایشی، پوستی نرم و درخشان داشته باشید؟ در این جا دستورالعمل ساخت ماسک صورت خانگی با استفاده از موادی که معمولا در کابینت آشپزخانه ما موجود هستند، بیان خواهد شد.

مواد لازم برای درست کردن این ماسک؛ روغن زیتون، عسل و جوش شیرین است.

هم روغن زیتون و هم عسل، دارای خواص مرطوب کنندگی هستند و پوست را نرم و لطیف می کنند. روغن زیتون، به عمق پوست نفوذ می کند و به ترمیم پوست کمک می کند؛ هم چنین قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و لکه های روی صورت را بهبود می بخشد. عسل، با باکتری ها مبارزه می کند و منافذ پوست را می بندد؛ به علاوه، از پوست شما در برابر آسیب های اشعه های خورشید محافظت می کند، از ایجاد چروک روی پوست مانع می شود، به پوست شما آب رسانی می کند و رطوبت را در آن نگه می دارد.

 جوش شیرین، لایه برداری ملایم است و جریان خون را نیز افزایش می دهد؛ همچنین با از بین بردن چربی اضافه پوست و پوست مرده صورت، به درمان آکنه ها و جوش های سرسیاه کمک می کند.

فایده دیگر این ماسک خانگی، این است که برای انواع مختلف پوست مناسب است؛ مواد تشکیل دهنده آن، پوست را نه بیش از اندازه چرب می کنند و نه خشک.

چگونه ماسک صورت خانگی برای درخشندگی پوست بسازیم: 

مواد مورد نیاز: 

• روغن زیتون

• عسل

• جوش شیرین

• قاشق چا ی خوری

• کاسه

,تونر, مرطوب-کننده, ماسک-پوست

مرحله ۱:

یک قاشق چای خوری روغن زیتون را داخل کاسه بریزید.

,تونر, مرطوب-کننده, ماسک-پوست

مرحله ۲:

سپس نصف قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید.

,تونر, مرطوب-کننده, ماسک-پوست

مرحله ۳:

یک قاشق چای خوری جوش شیرین نیز به آن ها اضافه کنید.

,تونر, مرطوب-کننده, ماسک-پوست

مرحله ۴:

تمام مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند. 

ماسک صورت خانگی شما آماده است.

روش استفاده:

در ابتدا، صورت خود را بشوئید و خشک کنید؛ البته بگذارید که صورت تان کمی مرطوب باشد ( این کار باعث می شود هنگامی که ماسک را به صورت خود می زنید، کمتر احساس چربی بکنید ). سپس ماسک را با حرکات دورانی روی صورت و گردن خود بمالید.

بگذارید که این ماسک ۱۰ دقیقه روی پوست صورت شما بماند و سپس آن را با آب ولرم بشوئید. اگر بعد از پاک کردن ماسک، احساس کردید که صورت تان چرب است، تونر و یا مرطوب کننده به صورت خود بزنید. این ماسک را یک بار در هفته استفاده کنید تا پوستی نرم، درخشان و دلپذیر داشته باشید.

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :