آیا پاک کننده های آرایش واقعا برای صورت تان بد هستند؟
گاهی وقت ها پاک کردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب کاری طاقت فرسا است؛ حالا چه به خاطر 12 ساعت کار کردن باشد یا این که فقط به هر دلیلی خسته باشید اما همین که می

آکاایران: گاهی وقت ها پاک کردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب کاری طاقت فرسا است؛ حالا چه به خاطر 12 ساعت کار کردن باشد یا این که فقط به هر دلیلی خسته باشید اما همین که می خواهید برای چند ساعت غرق خواب شوید صدایی در سرتان می پیچد، صدایی که می تواند توصیه یک دکتر پوست یا غرغر مادرتان باشد،  شما را دچار عذاب وجدان می کند.

آکاایران: آیا پاک کننده های آرایش واقعا برای صورت تان بد هستند؟

 

,دستمال-مرطوب, پاک-کننده-آرایش, میکروب-پوستی

گاهی وقت ها پاک کردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب کاری طاقت فرسا است؛ حالا چه به خاطر 12 ساعت کار کردن باشد یا این که فقط به هر دلیلی خسته باشید اما همین که می خواهید برای چند ساعت غرق خواب شوید صدایی در سرتان می پیچد، صدایی که می تواند توصیه یک دکتر پوست یا غرغر مادرتان باشد،  شما را دچار عذاب وجدان می کند.

درست در همین لحظه است که شما که بسیار مراقب پوست خود هستید به سراغ دستمال مرطوب های پاک کننده آرایش می روید. راه حل قابل اعتمادتان. بسته ای که همیشه روی پاتختی تان پیدا می شود. با استفاده از آنها دیگر نیازی نیست درگیر انتخاب پاک کننده های مختلف شوید و بهتر از آن این که این دستمال مرطوب ها روی سرسخت ترین آرایش ها حتی ریمل هم جواب می دهند.

اما استفاده از آنها را می توان به سفارش دادن غذا از رستوران شبیه کرد. انتخابی راحت، سریع و مناسب تنبل ها که احتمالا سالم ترین انتخاب هم نیست. با این حال هیچوقت آنها را دور نمی ریزیم چرا که بارها به ما کمک کرده اند صورت مان را نجات دهیم. بنابراین به جای این که بخواهیم یک تصمیم سخت و ناگهانی بگیریم که آیا این دستمال مرطوب ها برای ما خوب هستند یا خیر، ما به سراغ یکی از متخصصین پوست مورد اعتمادمان رفته ایم تا از او بخواهیم مزایا و معایب این مورد محبوب را برای مان شرح دهد:

مزایا:

متخصصان پوست همواره خاطرنشان می کنند که خوابیدن با آرایش چقدر می تواند مضر باشد: این محصولات منافذ پوست را می بندند، کثیفی را به خود جذب می کنند و می توانند باعث سوزش پوست شوند. بنابراین وجود محصولی که بتواند پروسه پاک کردن آنها را راحت تر کند (کاری که شما مرتبا انجام می دهید) نمی تواند چیز بدی باشد. اما حقیقت این است که یک جنبه منفی هم وجود دارد.

,دستمال-مرطوب, پاک-کننده-آرایش, میکروب-پوستی

باید به خاطر داشته باشیم که دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش جایگزین روش قدیمی استفاده از پنبه و مایع های پاک کننده که مادران مان از آنها استفاده می کرده اند شده است. این پدها جایگزین شستن صورت نیستند و پوست تان احتیاج دارد که بعد از استفاده از آنها با آب شسته شود.

معایب:

باید تکرار کرد که دستمال های مرطوب پاک کننده آرایش جایگزین روش های پاک کردن صورت نیستند. تا جایی که فرمول ها نشان می دهند، اکثر دستمال مرطوب ها به مواد شیمیایی آغشته شده اند که پاک کردن راحت آرایش را ممکن می سازند. بعد از استفاده از این پاک کننده ها ممکن است مواد شیمیایی بر روی پوست شما باقی مانده و استفاده نادرست از آنها احتمال دارد باعث لک شدن پوست شما شود. به علاوه اگر دارای الکل باشند ممکن است باعث سوزش و خشک شدن پوست های حساس شوند.

این دستمال های مرطوب باید مرتب در قفسه های حمامتان نگهداری شوند تا از رشد باکتری و قارچ جلوگیری شود. این محصولات دارای نگهدارنده هایی هستند که باعث پیشگیری از ایجاد میکروب می شوند ولی همین نگهدارنده ها لزوما برای ماندن روی پوست شما مناسب نیستند.

,دستمال-مرطوب, پاک-کننده-آرایش, میکروب-پوستی

اگر شما از این دستمال مرطوب های پاک کننده آرایش استفاده می کنید باید یادتان باشد که هر بار بعد از استفاده صورت تان را با یک دستمال لطیف و آب بشویید.

این کار برای برخی ممکن است مخالف راحتی استفاده از آن ها باشد. اما اینگونه به آن نگاه کنید: حتی اگر شما فقط صورت تان را با این دستمال ها پاک کنید و صورت تان را با آب نشویید بهتر از آن است که با یک صورت پر از آرایش به تختخواب بروید.

اگر می خواهید هر روزه از این دستمال ها استفاده کنید بهتر است تا دنبال یک پد فاقد الکل و لطیف بگردید.

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :