راهنمای کامل انتخاب مدل موی مناسب شکل صورت شما [قسمت دوم/پایانی]
چهره ما کانونی ترین عضو بدن ما در زیبایی به شمار می رود که اگر خواهان زیبایی هستیم باید از این قسمت شروع کنیم. و موها نیز یکی از ارکان اصلی در زیبایی صورت ما هس

آکاایران: چهره ما کانونی ترین عضو بدن ما در زیبایی به شمار می رود که اگر خواهان زیبایی هستیم باید از این قسمت شروع کنیم. و موها نیز یکی از ارکان اصلی در زیبایی صورت ما هستند. خب برای اینکه چهره کامل و زیبایی را داشته باشد ابتدا باید مدل صورتتان را بدانید. متاسفانه تعداد کمی از افراد از این اشکال مختلف آگاه هستند این مدل ها شامل بیضوی، مربع، قلبی، گرد، بلند و همچنین مثلثی گاهی همه این ها می باشند و همیشه بعد از خروج از آرایشگاه ها از مدل موی خود ناراضی هستند. برای بررسی مدل صورتتان در ادامه با بنیتا همراه باشید.

آکاایران: راهنمای کامل انتخاب مدل موی مناسب شکل صورت شما [قسمت دوم/پایانی]

در ادامه موضوع «راهنمای کامل انتخاب مدل موی مناسب شکل صورت شما» در خدمت شما هستیم، همانطور که به یاد دارید قبلا  گفته بودیم که چهره ما کانونی ترین عضو بدن ما در زیبایی به شمار می رود که اگر خواهان زیبایی هستیم باید از این قسمت شروع کنیم. و موها نیز یکی از ارکان اصلی در زیبایی صورت ما هستند. خب برای اینکه چهره کامل و زیبایی را داشته باشد ابتدا باید مدل صورتتان را بدانید. متاسفانه تعداد کمی از افراد از این اشکال مختلف آگاه هستند این مدل ها شامل بیضوی، مربع، قلبی، گرد، بلند و همچنین مثلثی گاهی همه این ها می باشند و همیشه بعد از خروج از آرایشگاه ها از مدل موی خود ناراضی هستند. برای بررسی مدل صورتتان در ادامه با بنیتا همراه باشید.


مستطیل:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

صورت های مستطیل شکل درازترین نوع صورت ها هستند که تقریباً مابین یک صورت بیضی شکل و مربعی شکل قرار می گیرند. این نوع صورت ها چون دراز برای اینکه درازتر از حد معمول به نظر نرسند نیازمند یک آرایش هوشمندانه برای موها هستند. نیکولائو درر این باره می گوید: «در این موارد اگر که موهای روی پیشانی خود را به بالا می زنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که موها بغل سرتان نباید خیلی کوتاه باشند وگرنه صورت شمارا بیش ازاندازه دراز نشان می دهند.»
جیمز استیونز در چنین مواقعی توصیه می کند که موهای خود را به طرفین بیندازید و یا آن ها را روی پیشانی خود سرازیر کنید تا به صورت شما پهنی بیشتری بدهند و از دراز نشان دادن بیش ازحدان جلوگیری کنند.
آدام بردی درباره انتخاب ریش برای این نوع صورت ها توصیه هایی دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست: «برای این نوع صورت ها از ریشه ای بلند استفاده نکنید که صورت شمارا درازتر نشان دهند، سعی کنید از ته ریش و ریش کوتاه در صورت خود آن هم برای ایجاد تناسب و پوشش تورفتگی یا برآمدگی استفاده کنید.».

 

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت
و چند نمونه استایل مشابه:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت


گرد:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

یک چانه گرد و دایره ای و عدم وجود خطوط و زوایای آشکار در صورت، نشانه های یک صورت دایره ای هستند. این نوع صورت ها از موهای با آرایش خاص بهره می برند.
جیمی استوینز به کسانی که صاحب صورت های گرد هستند این گونه توصیه می کند که:«اگر شما یک صورت گرد دارید با آن مانند یک صورت مربعی رفتار کنید و سعی کنید که آن را به شکل مربعی دربیاورید. ازآنجایی که این صورت ها به صورت طبیعی داری یک سری زوایای طبیعی هستند شما باید این ساختار را با موهای خود تکمیل کنید. یک استایل با موهای بلند بر روی فرق سرتان و موهای کوتاه در اطراف که یک شکل پف کرده و یا موهای بالا صاف را به وجود بیاورد، می تواند گزینه خوبی در این حیطه باشد.»
آدام بردی در اینجا نیز توصیه می کند که:«گوشه های مربعی شکل به وجود آمده در بالای موهایتان باعث می شود که لبه های نرم صورتتان کمتر دیده شوند و این ترکیب می تواند با یک ریش مربعی تکمیل شود تا چانه های نازک کمی بیشتر شکل مخروطی به خود بگیرند.»

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

و چند نمونه استایل:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت


الماس:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

چانه و پیشانی باریک همراه با گونه های پهن شکل الماس گونه را به صورت یک فرد می دهد که می توان گفت یکی از نادرترین شکل های صورت محسوب می شود. به همین خاطر نیاز است که بعضی از توصیه ها را در شکل آرایش مو در این نوع صورت ها را انجام دهیم تا این نوع صورت ها همانند نامشان دلپذیر و بی همتا به نظر بیایند.
جیم استیونز درباره انتخاب نوع آرایش برای این گونه از صورت ها می گوید: «مدل موهایی که باعث می شوند پیشانی و چانه شما بزرگ تر به نظر بیایند بهترین انتخاب های شما هستند. در این زمینه موهای با مدل چتری با اضافه کردن بافت و شکل به پیشانی این کار را به خوبی انجام می دهند و در صورت های درازتر می توانید موهای جلوی پیشانی را تا پشت گوش ها بکشید تا صورت الماسی شمارا شکیل تر جلوه دهند.»
اجازه ندهید که موهای اطراف سرتان خیلی کوتاه باشند، با توجه به گونه های پهن در صورت این نوع آرایش مو باعث می شود که گوش های شما بزرگ تر از حد معمول به نظر برسند.
خطوط و لایه های نرم برای این نوع صورت به خاطر زاویه های طبیعی آن کاملاً مطلوب به نظر می رسد. برای بهتر نمایش دادن چانه باریک سعی کنید که فرق از بغل های عمیقی را به موهای خود بدهید.

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

و چند نمونه استایل:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت


قلب:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

پهنای به نسبت زیاد در خط مو و بالای پیشانی و چانه های به نسبت کوچک، ساختار اصلی صورت های قلب شکل (این نوع صورت ها کمیاب هستند) را تشکیل می دهند؛ و می توان با تعداد کمی روش این نوع صورت ها را بهتر نشان داد.
استیونز دراین باره می گوید که:«از آرایش موهای با بغل خیلی کوتاه استفاده نکنید چون باعث می شود پیشانی شما پهن تر و چانه های شما کوچک تر به نظر برسند و این اصلاً برایتان خوش یمن نخواهد بود. موهای بغل خود را با ارتفاع متوسط کوتاه کنید چون که این می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. فراموش نکنید که موهای متوسط و بلند می توانند بهترین کارایی را برای شما دارا باشند.»
ریش ها در این مورد می توانند نقش کلیدی را ایفا کنند و با آن ها می توانید شکل چانه و خط فک خود را تنظیم نمایید. بردی نیز توصیه هایی دراین باره دارد: «در صورت های به شکل الماس شما می توانید با ریش های خود باریک بودن چانه خود را از بین ببرید و با پهن کردن چانه به وسیله ریش ها باعث شوید که بالای صورتتان کمتر پهن به نظر بیاید.»

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

و چند نمونه استایل:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

مثلث:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

به خاطر پیشانی کوچک و چانه بزرگ در صورت های به شکل مثلث، باید دقیقاً برای آرایش آن ها برعکس صورت های قلبی عمل کرد.
جیمی استوینز درباره این نوع صورت ها می گوید که: «که موهای با حجم زیاد برای این نوع صورت ها می توانند نقش کلیدی را ایفا کنند. شما باید از در موهای تقریباً متوسط اطراف سرخود شیار ایجاد کنید تا دماغ شما هم خیلی دراز به نظر نرسد.»
برای ریش هم بهتر است که از ته ریش های کوتاه استفاده کنید ولی به خاطر شکل چانه ها در این اشخاص بهتر است که از ریش استفاده نکنید و با یک تیغ تیز از شر آن ها خلاص شوید.

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

 و چند نمونه استایل:

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

حرف آخر:


این نکته را بدانید که مهم تر از راهنمایی های که در بالا برای شما شد، مشاوره آرایشگرتان شاید مؤثرتر واقع شود. چون آن ها جزییات بیشتری از شکل صورت شمارا می بینند و همین شکل های صورت که ما در بالا توضیح دادیم خودشان نیز هرکدام به زیرمجموعه هایی تقسیم می شوند ولی شکل کلی برای هر نوع شکل را ما توضیح دادیم که در 99 درصد مواقع می تواند درست عمل کند. از این راهنمایی هایی که در بالا شد کمک بگیرید تا بار دیگر که به سلمانی رفتید بتوانید آرایش موی مناسب تری را برای شکل صورت خود در نظر بگیرید.
خب شکل صورت شما چگونه است؟ آیا شکل خاص دیگری هم هست که ما در بالا ذکر نکرده باشیم؟
اگر برای راهنمایی بالا نظری دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 

مقالات مرتبط

بهترین مدل موها برای افراد بالای ۳۰ سال

,زیبایی, آرایش-مو, شکل-صورت

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :