الفبای مراقبت از پوست – V برای ویتامین C [قسمت بیست و دوم]
در این مقاله با فواید، مضرات و موارد استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C آشنا می شوید و یاد می گیرید چطور از آنها استفاده کنید. 

آکاایران: در این مقاله با فواید، مضرات و موارد استفاده از محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C آشنا می شوید و یاد می گیرید چطور از آنها استفاده کنید. 

آکاایران: الفبای مراقبت از پوست – V برای ویتامین C [قسمت بیست و دوم]

وقتی برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی به داروخانه می روید، روی بسته بندی محصولات را می خوانید؟ به مواد تشکیل دهنده ی محصولی که انتخاب کرده اید هم دقت می کنید؟ آیا می دانید کدام ترکیب های شیمیایی برای پوست شما مفید و کدام برایتان مضر است؟ پاسخ همه ی این سوالات را در الفبای مراقبت از پوست بخوانید. در این سری مقالات بنیتا با ترکیبات شیمیایی پرکاربرد در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی آشنا می شوید. با خواندن این مقالات، خودتان مشاور زیبایی خودتان خواهید شد و می‎ توانید بهترین محصول را برای پوست تان انتخاب کنید. پس اگر می خواهید یک مشاور مراقبت از پوست بشوید، با بنیتا همراه باشید.

این قسمت الفبای مراقبت از پوست به معرفی فواید ویتامین C برای پوست می پردازد. همه ی ما می دانیم که خوراکی های حاوی ویتامین C مثل لیمو برای پوست معجزه می کنند. اما در این مطلب از فواید محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C مطلع می شوید.

ویتامین C چیست؟

,مراقبت از پوست,الفبای مراقبت از پوست,ویتامین سی

ویتامین C یکی از ویتامین هایی است که برای مراقبت از پوست استفاده می شود و یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های مفید برای پوست است. از این ویتامین در اشکال مختلف استفاده می شود که شناخته شده ترین و معتبرترین آن ها اسید اسکوربیک است. سایر اشکال ویتامین C که در تولید محصولات مراقبت از پوست استفاده می شوند، عبارتند از: منیزیم آسکوربیل فسفات، پالمیتات اسکوربیل و آسکوربات تتراهگزیلدسیل. 

ویتامین C چه کاربردهایی دارد؟

ویتامین C بخاطر خواص آنتی اکسیدانی در تولید محصولات پوستی استفاده می شود. این یعنی در محافظت از پوست دربرابر آسیب های محیطی کاربرد دارد. به همین خاطر یکی از بهترین گزینه ها باری استفاده مداوم و روزانه است. ویتامین C بخاطر خواص ضدپیری و سفیدکنندگی هم استفاده می شود و معمولاً برای افزایش تاثیرگذاری با سایر ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها ترکیب می شود. از ترکیب طبیعی در محصولات مختلف با غلظت های متفاوت استفاده می شود؛ از کمتر از یک درصد در مرطوب کننده ها و سرم های پوستی تا بیست درصد در محصولات پوستی درمانی.

ویتامین C چه فواید و مضراتی دارد؟

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است و تحقیقات نشان داده غلظت های پایین و تا ۰.۶ درصد به محافظت از پوست دربرابر رادیکال های آزاد کمک می کنند. همچنین پوست را صاف می کند، رنگ پوست را روشن می کند و با آسیب های محیطی که می توانند به ساختار پوست آسیب بزنند، مبارزه می کند. همین سه فایده ویتامین C را به یکی از ترکیبات ضدپیری موثر تبدیل کرده است. نکته ی قابل توجه درباره ی ویتامین C – و سایر آنتی اکسیدان ها – آسیب پذیری آن دربرابر نور و هوای مستقیم است. به همین خاطر محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C نباید داخل شیشه قرار بگیرند. همیشه محصولاتی را انتخاب کنید که بسته بندی مات و مقاوم در برابر نفوذ هوا دارا باشند. 

ویتامین C در کدام محصولات موجود است؟

ویتامین C بیشتر در محصولات پوستی درمانی و محصولاتی که باید روی پوست بمانند – مثل سرم ها، تونرها و مرطوب کننده ها – یافت می شود. توصیه ما این است که یک محصول حاوی ویتامین C خوب انتخاب کنید و هر روز صبح از آن برای محافظت از پوست دربرابر آلودگی های محیطی استفاده کنید. 

  مقالات مرتبط
 • ,مراقبت از پوست,الفبای مراقبت از پوست,ویتامین سی
  الفبای مراقبت از پوست – F برای Ferulic Acid [قسمت ششم]
 • ,مراقبت از پوست,الفبای مراقبت از پوست,ویتامین سی
  الفبای مراقبت از پوست – H برای Hyaluronic Acid [قسمت هشتم]
 • ,مراقبت از پوست,الفبای مراقبت از پوست,ویتامین سی
  الفبای مراقبت از پوست – I برای Iris [قسمت نهم]

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :