پس پرده محصولات آرایشی بهداشتی؟!
رستگار رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص قاچاق فرآو

آکاایران: پس پرده محصولات آرایشی بهداشتی؟!

آکاایران: رستگار رئیس آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص قاچاق فرآورده های آرایشی بهداشتی بیان کرد:

بیشترین قاچاق کالا در حوزه محصولات سلامت محور در فرآورده های آرایشی بهداشتی هست که این معضل لزوم نظارت بیشتر و در نظر گرفتن آن به صورت جدی در بحث پدافند غیر عامل را تائید میکند.

او عنوان کرد: برخیاز محصولات آرایشی بهداشتی که تاریخ گذشته هستند خارج مرزها دستکاری می شوند و تاریخشان عوض می شود تا قابل شناسایی نباشند.

رستگار در پاسخ به این سوال که کدام ماده سمی در لوازم آرایشی مشاهده شده است، گفت: نمی توان به طور دقیق گفت که کدام ماده خطرناک در این محصولات وحود داشته است، اما اکثر آنها عوارضی دارند که بسیار مشکل زاست.

به طور مثال بررسی ها نشان داده است که اکثر مواردی که سلامت آن ها رد شده است به این دلیل بوده که اصلا ماده ی موثر در آن ها وجود نداشته است. در مواردی نیز ماده سمی خاصی مشاهده شده، علاوه بر این ها ممکن است افراد سودجو مواد سمی به محصولات اضافه کنند.

وی با بیان اینکه طبق آمارهای غیر رسمی ایران هفتمین مصرف کننده لوازم آرایشی بهداشتی در دنیاست، اضافه کرد: به دلیل بالا بودن مصرف فرآورده های آرایشی بهداشتی تخلف در این حوزه بسیار زیاد است و ممکن است در مواردی هم فرد را دچار مسمومیت کند.

.

منبع : mihantaz.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :