آرایش صورت ویژه خانم های بینی بلند
خیلی از خانم ها از بلند بودن بینی خود ناراضی هستند. در این موقیعت شما تنها یک راه دارید. شما میتوانید این مطلب سایت فراناز که درباره آرایش صورت ویژه خانم های بی

یکی از دغدغه های بزرگ خانم ها فرم بینی آن ها است خانم هایی که بینی بزرگ و دراز و یا گوشتی دارند همیشه از فرم بینی خود شاکی هستند. امروزه روش های گریم بینی این معضل بزرگ را برای خانم ها به راحتی حل کرده است و اگر شما بینی بزرگی دارید می توانید قبل از میکاپ صورت خود بینی تان را گریم کنید و مشکلات و عیب های بینی خود را به خوبی رفع نمایید.

آموزش تصویری آرایش چشم با پلک افتاده

 

آیا تا به حال عکس های بدون آرایش و گریم بازیگران را دیده اید؟ آیا می دانید که بیشتر زیبایی آنها مدیون آرایش و گریمی است که روی صورتشان انجام داده اند؟آرایش کاملا عیب های صورتشان را می پوشاند.

البته اگر بخواهیم از فتوشاپ و ویرایش های عکس صرف نظر کنیم که آنقدر روی عکس ها ویرایش انجام می دهد که اصلا نمی توانید تصورش را بکنید. به شما می آموزیم عیب های هر چهره را چطور می توان محو کرد و زیبایی ها را چندین برابر کرد تا در نهایت چهره ای بسازید که هیچ ایرادی نتوانید در آن پیدا کنید و اصلا هم آرایش آن به چشم نیاید، زیرا وقتی آرایش زیاد باشد چهره مصنوعی و زننده می شود.

اول از همه باید فون پوست را زد، یعنی صورت را کامل با کرم پودر همیشگی پوشاند و رنگ را کاملا پخش و هماهنگ کرد.

_ اگر بخواهید گونه ها بیشتر خودشان را نشان دهند باید این قسمت رنگ روشن تری داشته باشد تا تضاد رنگ ها خط گونه را برجسته تر نشان دهد، یعنی زیر چشم تا روی برجستگی گونه را روشن تر کنید. البته رنگ این قسمت نباید بیش از اندازه روشن باشد زیرا چهره حالت مصنوعی پیدا می کند. حواستان باشد برای محو کردن روشنی این قسمت باید سعی کنید رنگ به سمت گوشه خارجی صورت محو شود نه به سمت بینی.

_ این قسمت به عنوان خط گونه شما در نظر گرفته می شود که باید رنگ تیره تری برای آن در نظر گرفته شود، یعنی از یک رژگونه یا پودر تیره تر برای این قسمت استفاده کنید، بهتر است با یک برس آرایش باریک خط زیر گونه را رنگ تیره تر و بعد روی همین تیرگی ها رژگونه بزنید.

_ با همان رنگ تیره ای که برای مرحله ۲ یعنی خط گونه استفاده کردید باید این منطقه یعنی کناره های بینی را رنگ بزنید تا بینی را کوچک تر نشان دهید.

_ برای خوش فرم به نظر رسیدن بینی باید روی آن را رنگ روشن بزنید.

_ بینی بلند است بنابراین باید از رنگ تیره استفاده کنیم تا کوتاه تر به نظر برسد، یعنی برای نوک بینی از کرم تیره تر استفاده کنید.

_ روی پره بینی باید یک نوار خیلی باریک رنگ روشن بزنید. زیر پره بینی را هم باید رنگ تیره بزنید.

_ برای این منطقه بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید تا چشم ها نیز خود را بهتر نشان دهد و فرم ابروها جلوه دیگری داشته باشد.

_ برای این مدل چشم توصیه می کنیم خط چشم بلند بکشید و این گوشه چشم را با سایه کاملا رنگ تیره بزنید تا حالت چشم ها خود را بهتر نشان دهد.

_ خط چشم برای مدل این چشم ها باید سراسر پلک بالا و پایین را بپوشاند و چون فاصله چشم ها زیاد است بهتر است گوشه داخلی خط چشم کمی به بینی نزدیک شود.

نکته : اگر بخواهید گونه ها بیشتر خودشان را نشان دهند باید زیر چشم تا روی برجستگی گونه رنگ روشن تری داشته باشد تا تضاد رنگ ها خط گونه را برجسته تر نشان دهد.

برای حجم سازی چه کنید؟
به طور کلی اگر قصد دارید روی صورت تان حجم به وجود بیاورید باید جاهایی را که می خواهید فرورفته تر به نظر برسد رنگ تیره بزنید و جاهایی را که می خواهید برجسته تر جلوه کند رنگ روشن بزنید. وقتی ۲ رنگ تیره و روشن در کنار هم استفاده شود، حجم بیشتری از خود را نشان می دهد.

بد نیست درباره کوچک کردن بینی با آرایش بیشتر بدانید

آرایش چشم سنگین و زیاد را فراموش کنید

بسیاری از افراد بر این باورند که یک آرایش چشم کامل و سنگین باعث می‌شود تا توجهات از بینی دور شود. اما این یک تفکر اشتباه است!

خوب است بدانید که یک آرایش چشم پررنگ و کامل باعث می‌شد تا توجه بیشتری به بینی‌تان جلب شود. بنابراین اگر می‌خواهید اندازه و حالت بینی‌تان زیاد مورد تمرکز و توجه دیگران قرار نگیرد باید از یک آرایش طبیعی و ملایم برای چشم‌هایتان استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  خوابیدن همراه با آرایش چه اثراتی روی سلامت پوست صورت می گذارد؟!

استفاده از کانسیلر در زیر چشم

حلقه‌های تیره در اطراف چشم یک سایه خفیف بر روی چهره ایجاد می‌کند و در نهایت باعث می‌شود تا بینی‌تان بزرگتر دیده شود.

برای اینکه این مشکل ایجاد نشود بهترین پیشنهاد این است که از یک کانسیلر خوب برای زیر چشم استفاده کنید تا قسمت‌های تیره زیر چشم پوشش داده شوند و به این ترتیب اندازه بینی نیز طبیعی و حتی کوچکتر دیده خواهد شد.

از مدل موی مناسب استفاده کنید

برای کوچک کردن بینی با آرایش با استفاده از یک مدل موی مناسب نیز می‌توانید اندازه بینی خود را کوچک‌تر نشان دهید.

اگر مدل مویی را انتخاب کرده‌اید که در آن چتری موهایتان از فرق سر جدا می‌شود باید گفت که این مدل باعث می‌شود تا اندازه بینی‌تان بیشتر مورد توجه قرار گرفته و شاید بزرگتر نیز به نظر برسد اما اگر چتری موهایتان را به یک سمت حالت دهید در این صورت حالت چهره و بینی‌تان طبیعی به نظر خواهد رسید.

علاوه‌براین اضافه کردن حجم موها در پشت سر نیز باعث می‌شود تا برجستگی و بزرگ بودن بینی کمتر به نظر برسد. آرایش مات داشته باشید

آرایش با کانتور صحیح

کوچک نشان دادن بینی با آرایش مات

هرگونه درخشش و براق بودن روی بینی باعث می‌شود تا بزرگتر از حالت طبیعی دیده شود. بنابراین همیشه سعی کنید یک آرایش مات داشته باشید.

بعد از تمام شدن آرایشتان حتما از یک پودر مناسب آرایشی و یا پودر تثبیت کننده آرایش که حالت مات دارد استفاده کنید تا هرگونه درخشش و براق بودن را از چهره‌تان از بین ببرد.

استفاده از رژگونه

یکی دیگر از ترفندهای ساده برای کوچک‌تر نشان دادن بینی برجسته کردن سایر قسمت‌های صورت است. استفاده از یک رژگونه خوش‌رنگ و درخشان بر روی گونه‌ها توجه را به سمت گونه جلب کرده و در نهایت بزرگی بینی دیده نخواهد شد.

آرایش لب پررنگ و بولد

یک آرایش لب بولد و پررنگ تمام توجهات را به خود جلب می‌کند.

رژلب قرمز کلاسیک بهترین پیشنهاد در این مواقع است. اگر هیچ‌گونه درخششی بر روی بینی‌تان وجود نداشته باشد و یا چیز قابل توجهی بر روی بینی خود نداشته باشید تمرکز دیگران نیز به سمت سایر قسمت‌های صورتتان که به زیبایی آرایش شده است، کشیده خواهد شد.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :