آموزش هایلایت کردن موها به روش بالیاژ
تنوع مدل های مختلف مو این اجازه را به تو می دهند تا بتوانی مدل مورد علاقه خود را انتخاب کنی. امروز "یاسمن" می خواهد مراحل انجام بالیاژ برای هایلات را

آکاایران: آموزش هایلایت کردن موها به روش بالیاژ

آکاایران: هایلایت کردن موها یکی از بهترین روش های ایجاد تنوع در رنگ آنها است. این روزها تنوع مدل های مختلف مو این اجازه را به تو می دهند تا بتوانی مدل مورد علاقه خود را به راحتی انتخاب کنی. امروز "آکا" می خواهد مراحل انجام یکی از پرطرفدارترین روش های هایلایت کردن موها که بالیاژ نام دارد را به تو معرفی کند تا کارت راحت تر شود!

هایلایت های محوی که حالت امبره روی موها ایجاد می کنند، بالیاژ نام دارند. این روش هایلایت کردن موها این روزها بسیار پرطرفدار است و همه خانم ها آن را روی موهای خود انجام می دهند. اما برای انجام این روش هایلایت موها یک روش ساده خانگی وجود دارد که در ادامه به تو معرفی می کنیم.

برای هایلایت کردن موها به روش بالیاژ به وسایل زیر احتیاج داری:

  • پودر دکلره مخصوص مو
  • کرم اکسیدان
  • برس رنگ مو
  • برس مو تخت
  • شامپو و نرم کننده

هایلایت کردن موها به روش بالیاژ:

در قدم اول پودر دکلره را با کرم اکسیدان مخلوط کن و به خوبی هم بزن تا به صورت خمیری دربیاید.

سپس دستکش های پلاستیکی به دست کن. بخش بالایی موها را جدا کن و با کلیپس روی سر ببند. سپس برس رنگ مو را به مواد دکلره آغشته کرده و آن را از میانه موها به سمت پایین بکش. دسته موها را برگردان و پشت آنها را هم به مواد دکلره آغشته کن.

توجه داشته باش که بهتر است لایه نازکی از دکلره را روی موها بمالی و سپس تمرکز خود را در بخش های انتهایی مو، بیشتر کنی.

همین کار را ادامه بده تا باقی قسمت های موهایت هم به صورت امبره در بیایند. هنگام انجام این کار، می توانی هر از گاهی برس رنگ مو را روی موهای خود به سمت بالا و پایین ببری تا به جای ایجاد خطی در مرز رنگ ها، آنها در هم محو بشوند.

حالا بخش بالایی موهای خود را باز کرده و همین روند را روی آن پیاده کن. در نهایت برس موی تخت را بردار و سعی کن موهای خود و بالای بخش دکلره شده را پوش بدهی تا دکلره بهتر در موهایت پخش شود.

پس از آن که رنگ دکلره روی موهایت باز شد، آنها را با شامپو و نرم کننده ملایم شستشو بده.

"۸ مدل رنگ مو که زمستان امسال مد شده اند!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :