ساده ترین روش برای از بین بردن جوشهای صورت چیست؟
اگر نمی دانی ایجاد تغییرات کوچک در سبک زندگی چه ارتباطی با از بین بردن جوشهای صورت دارد، در ادامه می توانی این واقعیت را بخوانی.

آکاایران: ساده ترین روش برای از بین بردن جوشهای صورت چیست؟

آکاایران: هر فردی شیوه زندگی مربوط به خودش را چه با عادت های خوب و چه بد دارد که معمولاً ادغامی از هر دو است. ولی آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ای که تغییر در سبک و شیوه زندگی می تواند باعث از بین بردن جوشهای صورت شود؟

اگر نمی دانی ایجاد تغییرات کوچک در سبک زندگی چه ارتباطی با از بین بردن جوشهای صورت دارد، در ادامه می توانی این واقعیت را بخوانی.

"بهترین توصیه های غذایی برای رفع جوش های صورت" را اینجا بخوانید.

پارچه های در تماس با پوستت را شست وشو بده: هر پارچه ای را که به طور منظم و مستقیم هر روز با پوست تماس دارد، مانند لباس ها، حوله، بالش و... باید دست کم یک بار در هفته بشویی تا روغن و باکتری هایی را که با گذشت زمان روی آن تکثیر می شوند، از بین ببری. برای این منظور نیز استفاده از پاک کننده و شوینده های ملایم به از بین بردن جوشهای صورت پوست حساس کمک زیادی می کند.

از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کن: اگر هر روز آرایش می کنی، ممکن است در چرخه ایجاد آکنه قرار بگیری. استفاده از مواد آرایشی معدنی فاقد چربی به مبارزه با آکنه و از بین بردن جوشهای صورت کمک می کند. در ضمن، تمیز کردن برس های آرایشی به طور مرتب نیز برای از بین بردن جوشهای صورت مفید است.

کرم های ضد آفتاب را فراموش نکن: اشعه ماوراء بنفش خورشید یکی از علل اصلی پیری زودرس است. این پرتوها همچنین منجر به بروز سرطان پوست می شود. قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر UVA و UVB نیز به پوست آسیب می زند و همچنین، علایم آکنه و قرمزی پوست را افزایش می دهد؛ زیرا نور خورشید سلول های تولید کننده رنگدانه های پوستی را تحریک می کند.

استفاده از کرم ضد آفتاب هم یک عامل ضد پیری برای پوست است و هم باعث از بین بردن جوشهای صورت می شود. در عین حال، چین و چروک ها و آسیب های پوستی را کاهش می دهد.

از خمیر دندان، لیمو و نوشابه های گازدار استفاده نکن: استفاده از این مواد فاقد مراقبت های لازم، نه تنها آکنه را درمان نمی کند، بلکه ممکن است باعث تحریک یا سوزش پوست نیز بشود. بنابراین، برای از بین بردن جوشهای صورت بهتر است فاقد مشورت پزشک از این مواد استفاده نکنی.

.

منبع : yasaman.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :