معرفی ۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار!
خیار حاوی آنتی اکسیدان هایی بسیاری است که از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. با "یاسمن" همراه باش تا با ۳ روش ساخت ماسک صورت با خیار آشن

آکاایران: معرفی ۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار!

آکاایران: خیار هیچ گونه چربی یا کلسترول نداشته و پوست آن منبع مناسبی برای فیبر خوراکی بوده که برای کاهش وزن مناسب است. خیار حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند کاروتن، ویتامین C، ویتامین A و لوتین بوده و از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. در ادامه با "آکا" همراه باش تا با ۳ روش ساخت ماسک صورت با استفاده از خیار آشنا شوی!

ماسک صورت با خیار و آلوئه ورا:

برای جوانسازی و درخشش پوست خود می توانی از این ماسک استفاده کنی. تنها کافی است تا یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با ۱/۴ خیار رنده شده ترکیب کنی. سپس این مخلوط را با احتیاط روی پوست صورت و گردن خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را با کمک از آب گرم از روی پوست خود پاک کن.

ماسک صورت با خیار و عسل:

این ماسک صورت برای مرطوب کردن پوست خشک فوق العاده است. مواد مورد نیاز تو برای این ماسک، یک قاشق غذاخوری جو دوسر پرک، یک قاشق چایخوری خیار رنده شده و نصف قاشق غذاخوری عسل هستند. ابتدا جو دوسرپرک را با خیار رنده شده مخلوط کن. سپس عسل را به این ترکیب اضافه کن. ماسک را روی پوست صورت خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس پوستت را با آب گرم شستشو بده.

ماسک صورت با خیار و روغن نارگیل:

این ماسک صورت برای پوست معمولی تا خشک مناسب است. برای درست کردن آن به نصف یک خیار و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل احتیاج داری. ابتدا خیار را رنده کن و روغن نارگیل را به آن اضافه کن. ماسک را روی پوست خود بگذار و اجازه بده به مدت ۱۵ دقیقه بماند. در نهایت با آب خالی پوستت را آب بکش.

"آیا روغن کنجد برای درمان جوش مناسب است؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :