خانوادهآرایشبرنامه غذایی مناسب برای شفافیت پوست
,برنامه غذایی مناسب برای شفافیت پوست
به جای استفاده از مواد شیمیایی مختلف، اگر تغذیه خود را تغییر دهید طراوت و شادابی را به پوستتان برگردانید و سایت آرایشگری در این مقاله مواد مغذی پوست را به شما معرفی میکند.

آکاایران: برنامه غذایی مناسب برای شفافیت پوست

آکاایران: به جای استفاده از مواد شیمیایی مختلف، اگر تغذیه خود را تغییر دهید طراوت و شادابی را به پوستتان برگردانید و سایت آرایشگری در این مقاله مواد مغذی پوست را به شما معرفی میکند. اولین میوه مغذی برای پوست بادام است که برای از بین بردن گرسنگی میان وعده...

اولین میوه مغذی برای پوست بادام است که برای از بین بردن گرسنگی میان وعده بسیار کارساز بوده و در کل میتوان گفت آجیل ها سرشار از ویتامین E هستند و به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن از آزاد شدن رادیکال ها که منجر به پیری و چین و چروک می شود جلوگیری کرده که از خرابی پوست جلوگیری می کند.

دومین موردی که باید در سبد غذایی خود اضافه نمایید فلفل قرمز میباشد که نصف نیاز بدن شما به ویتامین C را افزایش میدهد و همین دلیلی برای کمک به محافظت از پوست در برابر رادیکال ها و با تولید کلاژن به مستحکم کردن پوست کمک می کند و حتی اگر به خوردن فلفل قرمز علاقه ای ندارید می توانید توت فرنگی،کیوی و یا حتی کلم را جایگزین آن قرار دهید.

سومین میوه که به افزایش درخشش پوستتان کمک می کند هویج می باشد 

چهارمین غذای موثر برای بدن ماهی و آن هم از نوع قزل آال میباشد برای قلب و بدن بسیار مفید می باشد و با التهاب و سوزش، لک،جوش و سایر مشکلات پوستی مبارزه می کند و خطر ابتلا به سرطان پوست را هم کاهش میدهد.

پنجمین خوراک که در برروی سلامتی بسیار تاثیر دارد می توان گوشت فاقد چربی را عنوان کرد و از آن جایی که گوشت قرمز سرشار از مواد معدنی و روی میباشد که با آسیب اکسیداسیون به خوبی مبارزه کرده و به بازسازی پوست می پردازد چرا که کمبود روی به ایجاد التهابات پوستی و همین طور جوش و آکنه می پردازد و نبود آن هم منجر به ریزش مو می شود.

ششمین مورد که همه تصور غلطی نسب به آن داشتند و آن زدن جوش به پوست می باشد استفاده از شکلات میباشد که بر خلاف این ظر هرچه قدر شکلات تیره باشد به بهبود رنگ چهره کمک بسیاری میکند و آن هم بدلیل وجود فلاونول موجود در ان میباشد که از زبری و پوسته پوسته شدن پوستتان و همین طور افزایش مقاومت پوست در برابر آسیب اشعه UV عمل می کند.

برای کاهش چین و چروک پوستتان و همین طور کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست می توان از چای سبز یه عنوان هفتمین ماده شگفت انگیز استفاده نمود.

مصرف نشاسته های ساده در بدن به قند های ساده تبدیل میشود که با چسبیدن آنها به موکول های مضر به ضعیف شدن و ایجاد چین و چروک در پوست می شود در نتیجه در روند رژیم غذایی خود سعی کنید از قند کمتری استفاده نمایید و استفاده از غلات انتخاب خوبی برای این مورد میباشد که به افزایش انرژی و بهتر شدن پوست می انجامد.

.

منبع : arayeshgari.com

پربازدیدها
تبلیغات