کبودی های زیر چشم یا به عبارتی حلقه های تیره دور چشم، مشکل پوستی جدی و مهمی به شمار نمی آیند اما سبب می شوند تا حالت چهره اشخاص خسته، بی حوصله، بیمار و پیرتر به نظر برسد. برای رفع کبودی زیر چشم می توان از راهکارهای ساده خانگی بهره مند شد.

کبودی های زیر چشم اغلب به عنوان سیاهی و حلقه دور چشم هم شناخته می شوند و علت بروز این کبودی ها را می توان ارثی، افزایش سن، خشکی پوست، گریه های طولانی مدت، ساعات طولانی کار مقابل رایانه، استرس روانی و فیزیکی، کم خوابی و رژیم غذایی نامناسب دانست که هم مردان و هم زنان را در گروه های سنی مختلف درگیر می کند. برای رفع کبودی زیر چشم می توان از درمان های بی خطر خانگی بهره گرفت تا زیبایی دوباره به صورت برگردانده شود. مطمئنا کبودی و گودی زیر چشم برای همه افراد آزار دهنده می باشد و به دنبال راهی برای رفع این مشکل می گردند. اما نگران نباشید درمان طبیعی گودی زیر چشم به راحتی انجام می گیرد و با کمی صبر و حوصله و به کارگیری راه حل های ارائه شده می توانید اقدامات مثبتی در جهت رفع کبودی زیر چشم داشته باشید.

آشنایی با روش های رفع کبودی زیر چشم در منزل:

برای اینکه از شر حلقه های تیره دور چشمانتان خلاص شوید، این ده درمان را در کنار ما تجربه نمایید:

  • استفاده از روغن بادام: چرب نمودن اطراف چشم با روغن بادام به از بین بردن کبودی و تیرگی های زیر چشم کمک می کند. همچنین افزون بر کمک گرفتن از خواص روغن بادام استفاده از روغن های حاوی ویتامین E نیز در این زمینه بسیار مفید است. برای این منظور شب هنگام قبل از خواب اطراف چشم هایتان را با روغن بادام ماساژ دهید و بگذارید این روغن تا صبح روی پوست شما بماند و در صبح با آب سرد صورتتان را بشویید. این کار را تا حذف کامل کبودی های زیر چشم ادامه دهید.
  • استفاده از خیار برای رفع کبودی چشم: خیار از خاصیت روشن کنندگی پوست برخوردار است و به شما در رفع کبودی های زیر چشم کمک می کند. به این منظور یک خیار درشت را حلقه حلقه برش بزنید و به مدت زمان سی دقیقه درون یخچال قرار دهید و بعد حلقه های خیار را بیرون بیاورید و به مدت ده دقیقه بر روی چشم هایتان قرار دهید و سپس صورت خود را بشویید. از این روش روزانه دو بار و به مدت یک هفته استفاده کنید.

آکاایران: رفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثر

  • استفاده از سیب زمینی خام: در خواص سیب زمینی آمده است که خاصیت سفید کنندگی دارد و در حذف سیاهی دور چشم و رفع پف زیر چشم تاثیر گذار است. برای این کار باید سیب زمینی را رنده کنید و آب آن را خوب بگیرید و سپس یک تکه پنبه را درون آن قرار دهید و بر روی تمام نقاط سیاه دور چشمتان بگذارید. ده الی پانزده دقیقه زمان لازم است که این مواد جذب پوست بشود. بعد از آن صورت خود را با آب سرد آبکشی کنید و جهت نتیجه گرفتن از این راه درمانی روزانه دو بار به مدت چند هفته از آب سیب زمینی استفاده کنید.
  • استفاده از گلاب: با توجه به خاصیت جمع کنندگی و قابض بودن گل محمدی می توان از آن به عنوان یک روشن کننده پوست استفاده نمود. در این جهت باید یک توپ پنبه ای را درون گلاب بخوابانید و به مدت پانزده دقیقه بر روی چشم ها و اطراف آن بگذارید بعد صورت خود را با آب سرد شستشو دهید. این کار را روزی دو بار به مدت چند هفته انجام دهید.

رفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثررفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثر

  • استفاده از گوجه فرنگی: خاصیت سفید کنندگی گوجه فرنگی تاثیر زیادی بر رفع کبودی زیر چشم دارد. چند قاشق آب گوجه فرنگی را با کمی آبلیمو مخلوط کنید و به آرامی بر روی حلقه های سیاه دور چشمتان بمالید و بعد از ده دقیقه با آب سرد پوست خود را بشویید. این دستورالعمل را نیز روزانه دوبار به مدت چند هفته اجرا کنید.
  • استفاده از عصاره لیمو ترش: ویتامین C موجود درون عصاره لیمو به برطرف نمودن کبودی و سیاهی دور و اطراف چشم بسیار کمک می کند. به این منظور به آسانی می توانید با آغشته نمودن یک تکه پنبه به آبلیمو و مالیدن آن به دور چشم به مدت زمان ده دقیقه و یک بار در روز و به مدت چند هفته از شر سیاهی های زیر چشمتان خلاص شوید.

رفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثررفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثر

  • استفاده از روغن نارگیل: ماساژ اطراف چشم با روغن طبیعی نارگیل یک راه مفید و موثر در رفع سیاهی زیر چشم می باشد. اطراف چشمتان را با روغن خالص و طبیعی نارگیل ماساژ دهید و اجازه دهید این روغن دو تا سه ساعت روی پوست شما بماند و بعد با آب سرد آن را بشویید. این کار را روزانه دو تا سه بار به مدت چند هفته برای رفع کبودی زیر چشم انجام دهید.
  • استفاده از چای کیسه ای: کافئین و آنتی اکسیدان موجود در چای از طریق کوچک کردن رگ های خونی و کاهش حبس شدن مایعات سبب از بین رفتن حلقه های دور چشم و  رفع پف زیر چشم می شوند. همچنین چای باعث کاهش تورم و تغییر رنگ پوست نیز می گردد. به این منظور دو عدد چای کیسه ای سیاه یا سبز را به مدت نیم ساعت درون یخچال بگذارید و بعد روی چشم هایتان قرار دهید و اجازه دهید ده الی پانزده دقیقه بماند. بعد با آب سرد صورتتان را بشویید. این کار را دو. تا سه بار در روز و چند هفته مداوم انجام دهید.

رفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثررفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثر

  • استفاده از کمپرس سرد: کمپرس سرد رگ های خونی زیر چشم را منقبض و حلقه های تیره زیر چشم را حذف می کند. از تکه های یخ درون پلاستیک، لیف حمام درون یخچال قرار گرفته که سرد شده است، نخود فرنگی منجمد و یا کیسه های چای خنکی که درون یخچال بوده اند می توانید چند بار در روز به مدت چند دقیقه تا رفع کبودی زیر چشم استفاده کنید.
  • استفاده از زردچوبه: خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی زردچوبه به کوچکتر شدن حلقه های زیر چشم کمک می کند. دو قاشق پودر زردچوبه را با آب آناناس ترکیب کنید تا خمیری شکل شود و از این طریق اقدام به تهیه ماسک دور چشم خانگی نمایید.  این ماسک را به مدت ده دقیقه دور چشم خود بگذارید و بعد از آن با یک دستمال مرطوب خمیر را تمیز کنید. این کار را هر روز تا رسیدن به نتیجه دلخواه تکرار کنید.

رفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثررفع کبودی زیر چشم با چند راهکار ساده و موثر

برای رفع کبودی زیر چشم از راه و روش های موثر و مفید درمانی ذکر شده در این متن بهره مند شوید و زیبایی را به صورت خود باز گردانید.

.

منبع : آرگا