آکاایران: شاید تا به الان نمی دانستید که سرکه سیب یکی از بهترین لایه بردار ها و پاک کننده های طبیعی برای پوست است که به راحتی می توانید از آن برای سلامت پوستتان استفاده کنید و انواع ماسک سرکه سیب در دلپذیر سازی پوست شما چه تاثیرات بی نظیری دارند.

سرکه سیب حاوی آلفا هیدروکسی که حاوی اسیدهای قدرتمندی برای پاکسازی سلول های مرده و بازسازی و احیای سلول های تازه برای پوست می باشد، است. با این ماده می توان انواع ماسک سرکه سیب را تهیه کرد و جهت دلپذیر سازی پوست از آنها بهره مند گشت.

معرفی انواع ماسک سرکه سیب:

آکاایران: معرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن ها

  • ماسک سرکه برای رفع لکه های پوستی: معمولا لکه های پوستی با بالا رفتن سن بر روی صورت پیدا می شوند و شما با استفاده از خواص سرکه سیب برای پوست می توانید به راحتی این لکه ها را از بین ببرید. برای این منظور سرکه رقیق سیب را با یک تکه پنبه مستقیما بر روی این لکه ها بمالید و اجازه دهید بیست دقیقه تا نیم ساعت بر روی پوست صورت شما بماند و بعد پوستتان را بشویید از این ماسک روزانه یک تا دو بار به مدت شش هفته استفاده کنید تا نتیجه مثبت را به چشمتان ببینید و از آن شکفت زده شوید.
  • ماسک عسل و سرکه سیب: سه قاشق سوپ خوری عسل را با یک قاشق سوپ خوری سرکه سیب مخلوط نمایید و به خوبی هم بزنید تا ماده ای یکدست حاصل شود و قبل از استفاده از این ماسک صورتتان را خوب بشویید و خشک کنید و بعد به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت این ماسک را بر روی صورت خود نگه دارید و برای آبکشی ابتدا با آب ولرم و با بعد با آب سرد پوستتان را بشویید این کار به باز شدن منافذ پوست کمک می کند و این ماسک آسیب های ظاهری پوست را از بین می برد و چربی پوست را تنظیم می کند. از این ماسک هفته ای دو الی سه بار بیشتر استفاده نکنید زیرا موجب حساسیت پوستی می شود.
    معرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن هامعرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن ها
  • ماسک سرکه برای سفتی پوست: برای بهره مندی از خواص این ماسک باید یک قاشق سوپ خوری سرکه را با دو استکان آب مخلوط کنید و یا یک چهارم استکان سرکه را با یک چهارم آب ترکیب نمایید و به آرامی بر روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید تا روی پوستتان خشک شود و بعد آن را آبکشی نمایید.
  • ماسک جوش شیرین و سرکه سیب: دو قاشق سوپ خوری سرکه سیب را با سه قاشق سوپ خوری جوش شیرین ترکیب کنید و با سرانگشتان خود این ماسک را بر روی صورتتان بمالید و بگذارید ماسک سرکه سیب پانزده الی بیست دقیقه بر روی صورت شما بماند و بای شستن ابتدا با آب ولرم و بعد با آب سرد، پوست صورت خود را بشویید و بعد از آن از کشیدن پوست خودداری کنید و برای پوستتان از یک مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید. هفته ای یک بار از این ماسک می توانید استفاده کنید.
  • ماسک روغن درخت چای و سرکه سیب: چند قطره از روغن درخت چای را با سرکه سیب مخلوط کنید و به آرامی بر روی صورت خود بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه صورت خود را آبکشی نمایید و در هنگام شستشو مراقب باشید که از کشیدگی پوست خودداری کنید.
    معرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن هامعرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن ها

خواص ماسک طبیعی سرکه سیب:

سرکه سیب ماده ای طبیعی است که با باز کردن منافذ طبیعی پوست به آن اجازه می دهد تا نفس بکشد و در درمان جوش و آکنه بسیار تاثیر گذار است. این سرکه دارای ماده ای به نام اسید مالیک است که خواص ضد باکتری و ضد قارچ و ضد ویروسی دارد و از بروز عفونت و جوش های پوستی پیشگیری می نماید. در خواص سرکه سیب آمده است که  علاوه بر اینکه چربی اضافی پوست را می گیرد، PH پوست را نیز تنظیم می کند و چربی پوست را متعادل می کند.

معرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن هامعرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن ها

توصیه هایی در استفاده از سرکه سیب:

سرکه سیب یک اسید بسیار غلیظ می باشد که برای استفاده برای اول باید آن را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید و رفته رفته به غلظت آن بیفزایید. در صورتی که بار اول است از این ماسک طبیعی استفاده می کنید، کمی از پوستتان را به آن آغشته کنید و اگر حساسیتی نشان نداد بعد از آن مصرف نمایید. بار اول تنها پنج دقیقه این ماسک را بر روی پوستتان قرار دهید و در دفعات بعد، مدت زمان آن را تا آستانه تحمل پوستتان بالا ببرید. استفاده از این ماسک بهتر است در شب صورت بگیرد تا اشعه ماوراء بنفش خورشید به پوستتان لطمه نزند. چون این ماسک پوست را حساس می کند در صورت استفاده از آن، هر دو ساعت از کرم ضد آفتاب جهت محافظت از پوست خود استفاده کنید.

معرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن هامعرفی 5 ماسک سرکه سیب و مزیت های آن ها

همانطور که در متن به آن اشاره کردیم چون سرکه یک ماده اسیدی غلیظ می باشد قبل از مصرف آن میزان حساسیت پوست خود به این ماده را بسنجید و از سرکه رقیق شروع به استفاده کنید و کم کم به غلظت آن بیفزایید.

.

منبع : آرگا