آکاایران: رفع مشکلات پوست با این درمان های خانگی

آکاایران: وظیفه محافظت از بدن از طریق بیرون به توسط پوست انجام میشود و انسانی که پوستش لطمه دار شود ممکن است مشکلات متفاوتی را در سلامتش ببیند.از این رو متخصصان و دکتران همیشه بر حفاظت از سلامت پوست تاکید کرده اند و البته راه هایی هم ارائه داده اند.با قسمت دوم رفع مشکلات پوست با درمان های خانگی در خدمت تان هستیم.

کنجد یکی از پرنفوذترین و غنی ترین روغن های نرم کننده است. در هندوستان، آن را روی پوست سر می مالند؛ چرا که این باور وجود دارد که از ریزش مو مانع می شود.

۴.اسکراب بدن کنجد
کنجد یکی از پرنفوذترین و غنی ترین روغن های نرم کننده است. در هندوستان، آن را روی پوست سر می مالند؛ چرا که این باور وجود دارد که از ریزش مو مانع می شود. نمک موجود در این ترکیب باعث از بین رفتن پوسته پوسته بودن پوست و خشکی آن می شود؛ در شرایطی که روغن کنجد هم به نرمی پوست خشک کمک کرده و آن را تقویت می کند. ترکیبات: ۱ فنجان دانه ی کنجد / ۱ فنجان نمک دریایی / یک دوم یا سه چهارمِ فنجان روغن کنجد طرز تهیه: دانه های کنجد را به مدت دو دقیقه در دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد برشته کنید تا روغن آن خارج شده و به نوعی اسکراب یا مخلوط لایه بردار شما را معطر کند. می توانید از ساروج و یا هاون هم برای خرد کردن دانه ها همراه با نمک استفاده کنید و در انتها روغن به آن بیافزایید. در مرحله بعد، آن را به پوست تان مالیده و ماساژ دهید، در واقع از ناحیه گردن به پایین و بعد در حمام خود را شستشو دهید. شما می توانید این ترکیب را به مدت شش ماه در جایی به دور از نور خورشید نگهداری کنید. ۵.ماسک تخم مرغ روی صورت برای پوست های چرب هیچ چیز به اندازه عطر تند لیمو، خاصیت نشاط آور ندارد. این ماسک، یک ماسک پاکساز بوده و به از بین رفتن چربی پوست کمک می کند. اسید سیتریکِ این میوه نوعی اسید آلفا هیدروکسی است که ترکیب لایه بردار فوق العاده ای محسوب می شود. تخم مرغ موجود در آن هم به سفت شدن و بهبود رنگ پوست کمک می کند.
روغن مرکبات (مانند گریپ فروت، لیمو، پرتقال، ترنج و بهارنارنج) پوستتان را در برابر پرتوهای فرابنفش آسیب پذیرتر خواهد ساخت، بنابراین سعی کنید بعد از استفاده از آنها در معرض نور خورشید قرار نگیرید. بهتر است این ماسک را در شب و پیش از خوابیدن استفاده کنید. ترکیبات: یک عدد لیمو / یک عدد تخم مرغ طرز تهیه: نخست لیمو را به دو بخش تقسیم کنید. محتوای نیمی از آن را خالی نموده تا زرده تخم مرغ را در آن بریزید. بعد آن را در یخچال بگذارید. در مرحله بعد زرده لیمویی تخم مرغ را برای پاکسازی و پیشگیری از خشکی پوست روی آن بمالید و از استفاده از آن در اطراف چشم خودداری کنید. بعد از استفاده بگذارید حدود ۱۵ دقیقه روی محل مورد نظر بماند و در انتها آن را با آب گرم بشویید. شما می توانید این ماسک را به مدت ۲ تا ۳ روز در یخچال نگهداری کنید.
نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که برای لایه برداری از پوست آرنج تان، هر دو نیمه لیمو را به روش بالا درست کنید. بعد از آنکه زرده لیمویی را روی صورت تان مالیدید، یک آرنج را به مدت پنج دقیقه در هر نیمه لیمویی فرو کرده و به آرامی آن را با نمک ماساژ دهید. ۶.جلوگیری از آکنه با حمام مریم گلی
وقتی پوستتان جوش می زند، پوشیدن لباس شنا واقعا آزاردهنده است. مریم گلی به نوعی از بروز آکنه های پوستی مانع می شود. این روغن گیاهی ضدعفونی کننده باعث از بین رفتن باکتری هایی خواهد شد که مسبب بروز آکنه هستند؛ از طرفی باعث عفونت زدایی بریدگی ها شده، حساسیت های پوستی را تسکین داده و ترشح روغن مازاد را کنترل خواهد کرد. ترکیبات: یک فنجان غلات جو دوسر / یک چهارم فنجان برگ خشک شده یا تازه مریم گلی / کیسه کتان یا پارچه ای پنبه ای همراه با بند طرز تهیه: ابتدا ترکیبات لازم را در وسط پارچه قرار دهید. سپس در آن را با بند محکم ببندید و زیر شیر آب در حمام آویزان کرده و وان را از آب داغ پر کند. (این کار باعث نرم شدن غلات جودوسر شده و به تراوش روغن مریم گلی کمک می کند). در انتها، به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در وان دراز بکشید، سپس کیسه را بردارید و آن را به سمت پشت خود فشار دهید.

.

منبع : hidoctor.ir