آکاایران: اصول حفاظت از موی فر

آکاایران: اگر موهایی فر دارید بهتر است بیشتر مراقب سلامتی آن ها باشید این موها اصول نگهداری مخصوص به خود را میطلبند شانه کردن این موها ،شست و شوی آن ها ،حالت دادن آن ها و بسیاری موارد مراقبتی دیگر با موهای ساده متفاوت است و در صورت عدم رعایت نکات مهم در این زمینه می توانید باعث آسیب رساندن به موهای خود شوید در ادامه به راهکارهای موثر در این زمینه اشاره خواهیم کرد .

اگر موهایتان فر هستند حوله های عادی دشمن موهایتان خواهند بود. زمانی که شما از این حوله ها برای خشک کردن موهای خود استفاده می کنید حوله وز موهای شما را زیاد کرده و آن ها را خشک می کند زیرا الیاف حوله برای موهای شما زیاد خشن است.
 اگر موهای فر یا مجعد دارید باید مطمئن شوید هیچ یک از اشتباهات زیر را مرتکب نمی شوید.
زیاد شستن با آب داغموهای فر نیاز به رطوبت دارند و استفاده از آب داغ رطوبت را از موهای شما خواهد گرفت. بهترین راه استفاده از آب ولرم در حمام است. قبل از خارج شدن یک آبکشی سریع با آب سرد داشته باشید تا موها وز نشوند.

اگر موهایتان فر هستند حوله های عادی دشمن موهایتان خواهند بود. زمانی که شما از این حوله ها برای خشک کردن موهای خود استفاده می کنید حوله وز موهای شما را زیاد کرده و آن ها را خشک می کند زیرا الیاف حوله برای موهای شما زیاد خشن است.

استفاده نکردن از پخش کننده

همان طور که قبلاً گفته شده موهای فر نیاز به رطوبت دارند و نباید زیاد در معرض گرمای شدید قرار گیرند. این یعنی استفاده ی مداوم از سشوار برای شما ایده ی بدی است، مگر اینکه می خواهید  موهایتان را صاف کنید. اگر آن قدر صبر ندارید که موهایتان خودشان در هوای آزاد خشک شوند و نمی توانید سشوار را کنار بگذارید حتماً در سر سشوار خود از پخش کننده ی هوا استفاده کنید.

شانه کردن موهاموهای فر هرگز نباید برس زده شوند. این کار نه تنها آن ها را وز می کند بلکه حالت فر موهای شما را خراب کرده و باعث شکستن تارهای مو می شود. اگر موهایتان به هم گره می خورد از اسپری های بازکننده ی گرهی مو کمک بگیرید و از شانه های دانه پهن برای باز کردن گره ها استفاده کنید.

زیاد شستن موها

شامپو زدن باعث از بین رفتن زیبایی طبیعی موهایتان که به آن درخشش می دهد خواهد شد. اگر بیش از حد موهای فر خود را  بشویید، خصوصاً با شامپوهایی که برای موهای فر ساخته نشده اند، رشته موهای شما خشک شده و وز دیده می شوند.

استفاده نکردن از نرم کننده

موهای فر بیش از هر نوع موی دیگری به استفاده ی منظم از نرم کننده نیاز دارند. هر بار موهای خود را می شویید باید از نرم کننده استفاده کنید تا رطوبت مو حفظ شود. بعلاوه یک یا دو بار در هفته برنامه ای منظم برای استفاده از ماسک های نرم کننده داشته باشید تا موهای شما مرطوب مانده و از آن ها حفاظت کنید.

دست زدن به موهازمانی که موهایتان را آزاد گذاشته اید تا در هوا خشک شوند مرتباً به آن ها دست نزنید. زیاد کشیدن موها و به هم ریختن آن ها احتمال وز کردن و گره خوردن موهای شما را زیاد می کند.

وب سایت ویکی 5040

.

منبع : hidoctor.ir