آکاایران: در زندگی صنعتی امروز با توجه به وجود انواع آلودگی و و شیوه های نادرست زندگی، مراقبت از پوست اهمیت بیشتری می یابد. برای از بین بردن تیرگی های اضافی مانند جوش و پاکسازی پوست صورت همراه ما باشید.

منظور از پاکسازی پوست صورت, برطرف کردن جوش و آکنه و همچنین روشن شدن پوست است. در بسیاری از مواقع تیرگی پوست به دلیل وجود جوش های متعدد در پوست است از این رو پاکسازی پوست می تواند نقش مثبتی در درخشان شدن پوست صورت و زیبایی بیشتر داشته باشد.
جوش، آکنه و انواع تیرگی در پوست به دلیل بسیاری از مشکلات هورمونی، شرایط زندگی، آلودگی، استرس، مواد غذایی ناسالم و دخانیات اتفاق می افتد. در چنین حالاتی پوست درخشندگی و شفافیت خود را از دست می دهد، پس فرد باید به دنبال روش هایی برای پاکسازی پوست و همچنین جوانسازی پوست صورت انجام دهد.

پاکسازی پوست صورت با روش های خانگی و طبیعی

بابونه

 برای راحتی از جوش های سرسیاه و پاکسازی پوست صورت از آن ها، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری بابونه را در آب جوش بریزید. صورت را با گل بابونه بخور دهید. بعد از اتمام بخور، گل های بابونه را از ظرف بخور بیرون آورید و بر روی پوست بگذارید.

بعد از گذشت ۵ دقیقه صورت را با آب سرد شسته و به آن کرم فاقد چربی بزنید. این کار را به مدت ۲ الی ۳ بار در هفته تکرار کنید تا پاکسازی پوست شما انجام شود.

روش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورتروش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورت

بخور دادن صورت

این روش برای پاکسازی پوست صورت و باز کردن انسداد روزنه های پوستی روشی عالی و فوق العاده می باشد. بهتر است در این بخور از گیاهانی چون بابونه، زنجبیل، رزماری و مریم گلی استفاده شود. ابتدا گیاهان مورد نظر را در ظرف آب ریخته و منتظر جوش آمدن آب بمانید.

برای بخور دادن از حوله ای بر روی سر استفاده کنید. این بخور باید به مدت ۲۰ دقیقه طول بکشد. باز شدن این منافذ باعث خروج و بیرون آمدن دانه های سر سیاه خواهد شد.

صورت را به آرامی خشک سازید. برای جلوگیری از خشک شدن پوست از مرطوب کننده ملایم و برای اعتدال PH پوست صورت از تونر صورت استفاده کنید. برای جوانی و زیبایی پوست باید از بخور ذکر شده به مدت ۲ بار در هفته استفاده کنید. می توانید از چوب دارچین و چای سبز نیز برای بخور دادن به صورت کمک بگیرید.

روش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورتروش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورت

 دانه های سرسیاه پوست را بیرون آورید

دانه های درونی سیاه رنگ داخل پوست را با فشار بین دو انگشت خارج سازید. این بیرون آوردن را تا پیدا شدن ریشه سفید ادامه دهید. این کار کمک می کند که دانه سیاه به خوبی خارج شود. پنبه ای را به الکل سفید آغشته و محل دانه سیاه را ضدعفونی کنید. دانه های ریز تر سیاه رنگ را می توانید با پلینگ(فروشگاه های لوازم آرایشی پلینگ دارند) بیرون آورید.

پلینگ دارای میله است و بر سر آن حلقه ای وجود دارد. بعد از اینکه حلقه پلینگ با الکل ضدعفونی شد، این حلقه را از پایین به بالا در تمام نواحی صورت بکشید تا تمام جوش های سرسیاه بیرون بیایند. در هر بار استفاده، حتماً این وسیله را با الکل ضدعفونی کنید.

جوانه گندم

جوانه گندم را به اندازه یک قاشق چای خوری آماده و با یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب میکس کنید. مخلوط آماده شده را ۵ دقیقه بر روی پوست به شکل دورانی بمالید. بعد از خشک شدن ترکیب روی پوست، می توانید صورت را بشویید و بعد از شست وشوی صورت با آب سرد از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید. قبل از استعمال ماسک جوانه گندم، پوست را به مدت ۵ دقیقه بخور دهید تا منافذ به خوبی باز شوند.

روش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورتروش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورت

زنجبیل

برای بخور زنجبیل، دو قاشق غذاخوری زنجبیل را در دو لیوان بریزید. لیوان ها را بر روی حرارت بگذارید. بعد از جوش آمدن، بخور را شروع کنید. این بخور باید به مدت ۱۰ دقیقه انجام شود. در زمان بخور ماساژ پوست را فراموش نکنید. با این کار پاکسازی پوست صورت به راحتی انجام می شود.

به منظور انسداد منافذ پوست می توانید پوست خیار را رنده و با آب لیمو ترش میکس کنید. مخلوط را ۵ دقیقه بر روی پوست بگذارید و بعد از گذشت ۵ دقیقه، مخلوط را با آب سرد بشویید.

خیار و گلاب

یک عدد خیار با پوست را رنده و با یک قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. مواد ترکیب شده را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بگذارید. بعد از طی این مدت، صورت را با آب سرد بشویید. ماسک خیار یکی از ماسک های فوق العاده برای شادابی و پاکسازی پوست صورت می باشد.

روش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورتروش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورت

شکر

شکر مانند یک لایه بردار طبیعی عمل می کند و از نظر عملکردی مشابه ماسک انار است. این ماده بافت پوست را ترمیم و انسداد منافذ را از بین می برد. شکر پودر شده را در میکسر آماده و با مقدار کمی آبلیمو و آب میکس نمایید. مخلوط را به مدت ۵ دقیقه بر روی پوست قرار دهید و آن گاه بشویید و یک کرم مرطوب کننده برای پوست استفاده کنید. شکر می تواند در رفع کک و مک و پاکسازی کامل پوست به شما کمک کند.

روش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورتروش های طبیعی برای پاکسازی پوست صورت

روغن زیتون

برای پاکسازی پوست صورت می توانید از روغن زیتون استفاده کنید. با روغن زیتون پوست صورت را ماساژ دهید. این عمل منجر به ترمیم سلول های پوستی و روشنی پوست می شود.

در این مطلب مجموعه ای از روش های مفید و کارا برای پاکسازی پوست صورت گردآوری شد. امیدواریم بتوانید با استفاده از همین روش ها به بافت نرم و پوست شفاف صورت دست یابید.

.منبع :آرگا