آکاایران:اگر شما هم دوست دارید بدون آسیب به موهای زیبا و درخشان‌تان آنها را صاف کنید، می‌توانید راهکارهای خانگی صاف کردن موها را امتحان کنید.شما میتوانید به جای استفاده از اتو مو با حرارت شدید برای صاف کردن مو به آن استراحتی بدهید و برخی از جایگزین های طبیعی را برای صاف کردن آن بدون تضعیف مو انتخاب کنید.صاف کردن مو  

موی صاف و لخت مد دنیای روز است، اما موهای بلند، به خصوص آنهایی که مدام از رنگ موهای شیمیایی استفاده می کنند و هفته ای چند بار شامپو می زنند تا آنجایی که موهایشان دیگر هیچ گونه چربی طبیعی ندارد.موهایشان وز که چه عرض کنم، در هوا پرواز می کند. اگر موهای شما وزدار است و یا آنچنان خشک شده که وز، مهمان دائم موهایتان شده، برای صاف کردن مو به جای استفاده از اتوی مو و خراب تر کردن کار، از راه کارهای خانگی استفاده کنید.در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران , چهار روش طبیعی و خانگی برای صاف کردن مو بدون اتو به شما آموزش میدهیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده ببرید.

4 روش طبیعی برای صاف کردن موها بدون اتو و سشوار

از قرن 19، اتوی مو تبدیل به یکی از وسایل اساسی بسیاری از زنان برای صاف کردن موها شد. با این حال همه ما می دانیم که استفاده مداوم از اتوی موف آسیب های جبران ناپذییری به موها می زند. حرارت دیدن دائمی موها باعث خشک و ضعیف شدن مو می شود بنابراین بهتر است به دنبال روش هایی طبیعی برای صاف و ابریشمی کردن موهایتان باشید. در این مقاله چهار روش برای داشتن موهایی صاف بدون اتوی مو را بیان می کنیم.

   نتیجه تصویری برای ماسک آلوئه ورا و بلغور جو دوسر برای صاف شدن مو

آب و سرکه سیب برای صاف شدن مو

سرکه سیب علاوه بر سم زدایی بدن و کمک به دستگاه گوارش برای صاف کردن موها بدون اتوی مو هم کاربرد دارد. PH سرکه سیب مشابه PH طبیعی موهای شما است و با شوره سر مقابله می کند  موهای شما را سالم، قوی و ابریشمی نگه می دارد.

20 میلی لیتر یا 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 1 لیوان آب رقیق کنید و بعد از شستشوی موها با شامپو روی سرتان بمالید و اجازه دهید خشک شود.

نتیجه تصویری برای آب و سرکه سیب

موهایی صاف و ابریشمی آرد برنج و تخم مرغ

نتیجه تصویری برای آرد برنج و تخم مرغ برای مو

تخم مرغ همیشه پایه ماسک مو است و باعث می شد موهایی سالم، قوی و ابریشمی داشته باشید. اضافه کردن آرد برنج به آن از شکنندگی موها پیشگیری کرده و برای صاف کردن مو بسیار موثر است.

1 عدد سفیده تخم مرغ را با 3 قاشق غذاخوری یا 45 گرم آرد برنج مخلو ط کرده و موها را با آن بپوشانید و بعد از 1 ساعت با شامپو موهای خود را بشویید.

بعد از اتمام زمان هر کدام از این ماسک ها موهایتان را مثل توربان به دور حوله بپیچید و با پنس ببندید و اجازه دهید هوا خورده خشک شود و از صافی موهایتان لذت ببرید.

ماسک آلوئه ورا و بلغور جو دوسر برای صاف شدن مو

جودوسر یک ترکیب عالی برای تغذیخ، صاف کردن و آبرسانی به موهاست. پروتئین، مواد معدنی و عناصر کمیاب و ویتامین های موجود در جو دوسر دقیقا همان چیزی است که مویتان نیاز دارد. علاوه بر آن آلوئه وورا حاوی بیش از 75 ماده مغذی است که رشد موها را تحریک می کند. ترکیب این دو باعث صاف و ابریشمی شدن موهایتان می شود.

ژل یک برگ آلوئه ورا را درآورده با 30 گرم پودر بلغور جو دوسر مخلوط نمایید و خمیر ایجاد شده را 20 دقیقه روی موها بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

تصویر مرتبط

یاسمین و روغن زیتون برای صاف شدن موها

روغن زیتون ترکیبی عالی برای موهاس شماست و موها را مرطوب و براق می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند به علاوه اسانس یاسمین به رشد مو ها کمک می کند و ترکیب این دو ماده باعث می شود موهایی صاف و سالم داشته باشید.

30 میلی لیتر کاندیشنر طبیعی، 30 میلی لیتر روغن زیتون و 5 قطره اسانس یاسمین را مخلوط نمایید و بعد از شتشوی موها با شامپو ازین ماسک روی موهایتان بگذارید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

   نتیجه تصویری برای یاسمین و روغن زیتون برای مو