آکاایران: اکستنشن مژه یکی از راهکارهایی است که امروزه مورد استقبال برخی از خانم‌ها قرار گرفته‌ تا مشکل کم پشت بودن مژه‌های خود را حل کنند و مژه‌هایی بلند و حالت‌دار داشته باشند. در این روش اکستنشن‌ها تک تک به مژه‌های طبیعی چسبانده می‌شود تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌ها را بهبود بخشد. این اکستنشن‌ها از مواد مصنوعی همچون موی سمور، ابریشم و یا حتی موی انسان ساخته می‌شوند. اکستنشن مژه سبب زیباتر شدن بیشتر چشمها و چهره می شود اما در برخی از مواقع این کار دردسرهایی نیز دارد.

خانم ها از سرتاسر جهان به دلایل متفاوتی اقدام به نصب مژه مصنوعی دائم میکنند اما به علت محکم بودن چسب اکستنشن اغلب جدا کردن آن از پلک کار آسانی نیست و اگر با مواد مخصوص و روش صحیح انجام نشود به مژه طبیعی آسیب فراوانی میرساند. اگر شما نیز مژه های اکستنشن دارید و می خواهید آن ها را جدا کنید به گونه ای که آسیبی به دیگر مژه ها و پلک و چشمتان وارد نکنید در این مقاله از مجموعه مقالات آکاایران روش های مناسب برای جدا کردن اکستنشن مژه معرفی میکنیم.

 

 

راهکار موثر جدا کردن اکستنشن مژه با کمک محلول پاک کننده

1. ابتدا از داروخانه یا مراکز فروش معتبرپاک کننده چسب مژه (eyelash glue remover) بخرید.

2. اکنون ریمل مژه ها و آرایش چشمتان را کامل پاک کنید .

3. به یک سواب پنبه مقداری پاک کننده چسب بزنید.

4. با نگاه کردن در آینه آرام به طوری که چشمتان آسیب نبیند در حالی که یک چشمتان باز است ، یکی از پلک ها را به سمت پایین بکشید.

5. اکنون سواب پنبه را آرام روی پلک بکشید تا اکستنشن مژه شل شود.

6.سپس با استفاده از انگشت های شست و اشاره اکستنشن مژه را از روی چشم خود با دقت جدا کنید ، اکستنشن چشم دیگرتان را نیز همین گونه جدا کنید.

نتیجه تصویری برای جدا کردن اکستنشن مژه

 

نکات مهم برای جداسازی اکستنشن مژه با استفاده از حلال

 •  اگر مژه های اکستنشن راحت جدا نشد دوباره کمی پاک کننده چسب را به سواب پنبه بزنید.
 •  برای جداسازی مژه ها با این روش بسیار دقت نمایید تا چشم ها و مژه های طبیعی آسیب نبینند.
 •  دقت داشته باشید هنگام زدن حلال مژه این ماده به سطح چشم برخورد نکند.
 •  اگر از این روش برای جداسازی اکستنشن مژه استفاده نمودید و چشمانتان با مشکلاتی مانند عفونت، واکنش آلرژیک و... مواجه شد، فورا به چشم پزشک مراجعه کنید.
 •  اگر به جز این روش از هر روش دیگری مثل کشیدن مژه، استفاه از روغن های مختلف و ... استفاده کنید جز ریختن مژه های طبیعی چیزی عایدتان نمیشود.
 •  در آخر این نکته قابل ذکر است که برای جداسازی اکستنشن مژه براساس دستورالعمل کالای خریداری شده عمل کنید و مراقب باشید.

نتیجه تصویری برای اکستنشن مژه با استفاده از حلال

مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه

 • اگر در مراقبت از اکستنشن مژه اندکی دقت و توجه کنید میتوانید عمر اکستنشن را تا 5 هفته بالا ببرید و به این طریق در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.
 •  برای مراقبت از اکستنشن مژه به هیچ وجه از مواد روغنی در اطراف مژه استفاده نکنید و چشم را فقط با آب تمیز کنید.
 •  برای مراقبت از اکستنشن مژه خیلی کم از مواد آرایشی مثل ریمل استفاده کنید و اگر چشم را آرایش می کنید از مواد آرایشی ضد آب استفاده نکنید.
 •  برای مراقبت از اکستنشن مژه به آن دست نزنید و آن را نکشید.
 •  برای مراقبت از اکستنشن مژه از فرمژه استفاده نکنید.
 •  برای مراقبت از اکستنشن مژه با آب داغ و مواد شویده آن را فشار ندهید.

نتیجه تصویری برای جدا کردن اکستنشن مژه

شایع ترین عارضه کاشت مژه

التهاب، قرمزی، خارش، سوزش و پوسته ریزی لبه پلک می تواند جزو شایع ترین و اصلی ترین عوارض ناشی از کاشت مژه می باشد؛ در بیشتر موارد با پاک شدن چسب مژه با محلول های مخصوص، این التهاب و حساسیت ها هم از بین خواهند رفت اما اگر واکنش حساسیتی تا چند روز پس از جدا کردن مژه ها همچنان باقی بماند، بیمار باید به متخصص پوست مراجعه کند تا بنا بر شدت و ضعف ضایعه ایجادشده، درمان های لازم مانند شستشوی چشم ها با شامپو بچه دو یا سه بار در روز شروع شوند.

اگرهمچنان علایم التهاب باقی ماند، باید درمان های التهابی ویژه ای برای بیمار آغاز شود که این درمان ها برای افراد مختلف متفاوت است و بیمار نباید از تجربه های احتمالی دیگران در درمان چنین مشکلی استفاده کند و باید با مراجعه به پزشک، درمان مخصوص خود را دریافت کند.