خانوادهآرایشچگونه سالن زیبایی موفقی داشته باشیم

آرایشگری یکی از مشاغل پررونق و محبوب به خصوص برای خانم‌ها محسوب می‌شود. برای فعالیت در شغل آرایشگری ابتدا باید دوره‌های تخصصی این رشته را در آموزشگاه‌های مرتبط گذراند تا بتوان مدرک آرایشگری از سازمان فنی و حرفه‌ای را کسب کرد.

 

نحوه کار آرایشگری به چه صورت است

آرایشگران می‌توانند پس از اخذ مدرک رسمی در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شده و یا خودشان سالن زیبایی مجزایی تاسیس کنند. برای راه‌اندازی سالن زیبایی نکاتی وجود دارد که با داشتن رعایت کردن آن می‌توان به سودآوری رسید.

 

دکوراسیون سالن زیبایی

فضای سالن زیبایی و نحوه طراحی آن برای مشتریان اهمت زیادی دارد؛ چرا که محیط سالن زیبایی در روحیه مشتریان تاثیر زیادی می‌گذارد و هر چه سالن زیبایی ساختاری بهتر داشته باشد؛ مشتریان بیشتری به خود جذب می‌کنند. از طرفی برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی می‌توان از ترکیب رنگ‌های شاد استفاده کرد.

 

امکانات سالن زیبایی

امکانات و وسایلی که در سالن زیبایی برای انجام خدمات به کار گرفته می‌شود؛ در کیفیت خدمات نقش تعیین‌ کننده‌ای می‌گذارد؛ چرا که آرایشگری شغلی است که هر روزه روش‌ها و مدل‌های جدیدی در آن ایجاد می‌شوند که انجام بعضی از آن‌ها به ابزار و تجهیزات مخصوص نیاز دارد و سالن زیبایی که از این امکانات برای ارائه خدمات جدید برخوردار باشد؛ معمولا مشتری بیشتری جذب کرده و درآمد بالاتری دارد. از طرفی به طور کلی هر سالن زیبایی حداقل باید یک محل مستقل و مناسب برای کار، شیرآب گرم و سرد، سرویس بهداشتی، آب نوشیدنی، صندلی به تعداد کافی و تهویه مناسب را داشته باشند.  

 

 

استخدام تیم با تجربه در سالن زیبایی

در گذشته بیشتر خدمات آرایشی و زیبایی برای مو و صورت انجام می‌شود که آرایشگر به تنهایی به تنهایی تمام آن‌ها را انجام می‌داد؛ درحالی که امروز علاوه بر خدمات مو و صورت،  خدمات دیگری در سالن‌های زیبایی ارائه می‌شوند که برای انجام هر یک از آن‌ها به آرایشگری متخصص نیاز است که مدیریت سالن زیبایی، برای بهبود کیفیت خدمات آرایشی و مخصوصا آرایش عروس باید باتجربه‌ترین آرایشگران بهره بگیرد؛ چرا که آرایش عروس از تخصصی‌ترین خدمات سالن‌های زیبایی شناخته می‌شوند که منبع درآمد آن‌ها نیز می‌باشند.

 

ارائه خدمات جدید در سالن زیبایی

انجام جدیدترین خدمات در سالن زیبایی باعث می‌شود تا مشتریان بیشتری داشته باشد؛ چرا که امروزه دیگر بیشتر خانم‌ها تنها برای دریافت خدمات شینیون یا گریم و میکاپ به سالن زیبایی مراجعه نمی‌کنند؛ بلکه خدمات دیگری نیز وجود دارد که برای انجام آن‌ها از سالن‌های زیبایی بهره می‌گیرند، این خدمات هر چند مانند خدمات گریم و میکاپ عروس به کار زیادی نیاز ندارند؛ اما می‌توانند باعث سودآوری سالن زیبایی شوند. این خدمات عبارتند از:

 

کاشت ناخن

بعضی از خانم‌ها به دلایل مختلفی ناخن شکننده‌ و کوتاهی دارند؛ بنابراین کاشت ناخن یکی از گزینه‌های مناسب برای آن‌هاست. کاشت ناخن فرآیندی است که در آن ناخن مصنوعی با استفاده از موادی مخصوص روی ناخن طبیعی قرار می‌گیرد. ناخن مصنوعی انواع مختلفی دارد که  از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به کاشت ناخن ژلی، کاشت ناخن پودری، کاشت ناخن میکس، کاشت ناخن اکلیریک و کاشت ناخن گلاشیر اشاره کرد.

 

لیزر موهای زائد

وجود موهای زائد که باعث نازیبایی پوست می‌شود برای خانم‌ها اهمیت زیادی دارد. از طرفی از لیزر تنها برای از بین بردن موهای زائد استفاده نمی‌کنند؛ بلکه برای رفع موهای صورت و برطرف کردن چین و چروک صورت نیز به‌کار گرفته می‌شود. بنابراین لیزر موهای زائد یکی از خدمات جدید سالن‌های زیبایی است که با استفاده از دستگاهی مخصوص انجام می‌گیرد. از طرفی لیزر موهای زائد از روش‌های درمانی در پزشکی نیز به‌شمار می‌رود؛ بنابراین آرایشگری که خدمات لیزر موهای زائد را انجام می‌دهد باید دوره‌ی کار با این دستگاه را گذرانده باشد.

امور مراقبتی پوست

پوست  یکی از اعضای حساس بدن است که زیبایی صورت با آن رابطه مستقیمی دارد. کلاژن پوست با افزایش سن به مرور کاهش می‌یابد و پوست پیر و چروکیده می‌شود. پاکسازی، لایه‌برداری و جوانسازی پوست از خدمات آرایشی هستند که برای جلوگیری از پیری پوست انجام می‌شود. پاکسازی، لایه‌برداری و جوانسازی پوست را هر سالن زیبایی انجام نمی‌دهد؛ چرا که باید از کرم و مواد مخصوصی استفاده شود؛ بنابراین سالن‌های زیبایی که خدمات امور مراقبتی و زیبایی پوست را انجام می‌دهند؛ معمولا نسبتا به دیگران سالن‌های زیبایی موفقیت‌آمیز عمل کرده‌اند.

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

  

پربازدیدها
تبلیغات