تکنیک های جلوگیری از ماسیدن و تیره شدن کرم پودر روی صورت
چیکار کنیم که کرم پودر به مدت طولانی و بی آنکه بر روی پوست بماسد، صاف و طبیعی بماند.؟ ماسیدن کرم پودر می تواند علل گوناگونی داشته باشد. در این مقاله به دلایل ما

آکاایران: تیره شدن کرم پودر یکی از مشکلاتی می باشد که ممکن است برای شما نیز ایجاد شود. در واقع این امر همیشه همراه با ماسیده شدن کرم می باشد و ممکن است حالت بدی را روی صورت ایجاد نموده و آرایش شما را خراب نماید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, علل این مشکل را برایتان بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

نماسیدن کرم پودر، مهمترین ترین دلیل زیبا دیده شدن میکاپ! | طوطیا

تیره شدن کرم پودر می تواند دلیلی های بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد از این رو بهتر است سعی کنید یک سری نکاتی را رعایت نمایید تا این مشکل برایتان ایجاد نشود. این مشکل یکی از نگرانی های خانم ها می باشد و قرار است در ادامه تکنیک های جلوگیری از تیره شدن کرم پودر و ماسیدن شدن آن را بیان خواهیم کرد.

قبل از کرم پودر از پرایمر استفاده کنید

بودن پرایمر در لوازم آرایش صورت لازم است؛ چون پرایمرها خیلی مهم هستند و منفذهای پوست را پر می کنند، سطح آن را یکسان می کنند و در آخر به بالا بردن دوام آرایش کمک می کنند. به همین علت خانم هایی که از پرایمر استفاده نمی کنند بعد از آرایش هم سطح پوستشان کاملا صاف و یکدست نیست.

پرایمر چیست و چطور استفاده می شود؟ آشنایی با انواع پرایمر و کاربرد پرایمر  صورت
به جز آن، حتما توجه داشته باشید که از کرم پودر به مقدار لازم بر روی صورت خود استفاده کنید چون کرم پودر بیش از حد، باعث ضخیم شدن پوست می شود و ظاهری غیر طبیعی به پوست می دهد. به همین علت با هر حرکت بر روی پوست، خطهایی آشکار می شود. همینطور کرم پودر زیاد اصلا به پوشاندن عیبهای پوست کمک نمی کند و با مقدار کمی از این کرم می توانید همه عیب ها و اشکالات پوستی خود را بگیرید.

کرم پودر صحیح انتخاب کنید

خیلی دیده شده که خانم‌ها رنگ نادرستی برای کرم پودرشان انتخاب می‌کنند و دائم از ماسیدن آن شکوه می کنند. قبل از خرید، اطمینان پیدا کنید که کرم پودر انتخابی‌تان، با رنگ طبیعی پوست شما متناسب است. به جز رنگ، به فرمولاسیون کرم پودر نیز توجه کنید. کرم پودرهای نیمه مات برای پوست‌های مختلط، براق برای پوست‌های خشک و مات برای پوست‌های چرب مناسب است.

به روش حرفه ای کرم پودر بزنید - Bazargate
بهترین کار برای پیدا کردن رنگ کرم پودر این است که قدری از آن را روی پوست بزنید و در نور طبیعی خورشید رنگش را ببینید. قدری مکث کنید تا به طور کامل کرم پودر روی پوست بخوابد؛ چنانچه رنگ آن تغییر نکرد، کرم مناسب می باشد. کلا اگر پوست سردی دارید، باید به دنبال کرم پودر‌های صورتی-دارچینی رنگ باشید. ولی چنانچه پوست شما گرم‌تر است، باید فونداسیونی با ته رنگ زرد انتخاب کنید.

 

کرم پودر زیاد می‌زنید

یک تصور اشتباه شایع درمورد کرم پودر زدن این است که استفاده بیش از اندازه از آن، پوست شما را یکسان می‌کند! زدن مقدار اضافی، تنها سبب ماسیدن کرم پودر شده و حتی در غیر این صورت، پوست‌تان گچی به نظر می آید. پس تنها یک لایه نازک کرم پودر بزنید.

چکار کنیم کرم پودر روی پوست خوب بنشیند و ماسیده نشود؟ | آرایش
برعکس تصور دیگران نیازی نیست که گردن‌تان را هم کرم پودر بزنید. این کار تنها خطهای زشتی بر گردن به جای می‌گذارد و یقه‌تان را کثیف می‌کند. چنانچه رنگ صحیحی را با توجه به ته رنگ پوست‌تان انتخاب کنید، احتیاجی به این کار نیست.

تثبیت کننده استفاده کنید

بیشتر توصیه می‌شود که پس از پایان آرایش، از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. علاوه بر این اسپری‌ها، می‌توانید از پودرهای شفاف تثبیت کننده کمک بگیرید. پس از کرم پودر، یک برس کرکی را به این پودرها آغشته نموده، مقدار اضافی آن را بتکانید و آن را به همه صورت‌تان بزنید.

اسپری تثبیت کننده آرایش چیست ؟ ⚡️ راهنمای خرید و معرفی 6 مورد از بهترین  مارک فیکساتور| آیرین شاپ

استفاده درست از پدها

کسانی که پوست چرب دارند بهتر است از پدها به صورت خشک استفاده کنند و آن را مرطوب نکنند، زیرا چربی پوست را بر روی کرم پودر آورده و سبب ماسیدن کرم پودر می شود. کسانی که پوست های نرمال و خشک دارند بهتر است پد خود را مرطوب کنید.

پد‌های آرایشی؛ نوع و طرز استفاده‌ از آن‌ها | ساعدنیوز
همینطور پد را بر روی پوست نکشید بلکه آن را به طور دورانی و ضربه ای همزمان بر روی پوست بزنید تا شکلی طبیعی تر داشته باشد.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :