بهترین روش ها برای پاک کردن ریمل ضدآب+ نکات مهم
پاک کردن ریمل ضدآب دشوارترین بخش پاک کردن آرایش است زیرا پوست اطراف چشم به مراقبت بیشتری احتیاج دارد. در ادامه با روشهای مختلفی برای پاک کردن ریمل ضدآب آشنا می

ریمل ضد آب چیست؟ همه چیز درباره ریمل ضد آب | الانزا

آکاایران: از زمان‌های قدیم راه‌های مختلفی برای افزایش جذابیت چشم‌ها وجود داشته و تا به امروز تاثیر یک نگاه زیبا بر هیچکس پوشیده نیست. امروزه نیز راه‌های مختلفی برای افزایش گیرایی نگاه و زیبایی چشمان وجود دارد. یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف، آرایش کردن است. آرایش کردن هر روز با متدهای جدیدی روی زیبایی افراد اثر می‌گذارد. علاوه بر متدهای جدید، بیشتر خانم‌ها به‌ دنبال راهکارهایی برای افزایش ماندگاری آرایش خود نیز هستند. یکی از این راهکار‌ها، استفاده از لوازم آرایشی ضد آب نظیر ریمل ضد آب است. اما یکی از مشکلاتی که این روش به دنبال دارد، پاک کردن ریمل ضدآب است.

راهکارهایی برای اینکه چگونه ریمل صضدآب را پتگک کنیم؟ تمام روش های پاک کردن ریمل ضدآب

 

ریمل ضد آب را چگونه پاک کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده که در انتهای روز بخواهید آرایش خود را پاک کنید و برای این‌ کار به مشکل بخورید. یکی از مواردی که پاک کردن آرایش را سخت می‌کند، استفاده از ریمل ضد آب است. ترکیبات این ریمل‌ها به گونه‌ای است که در طول روز در اثر تعریق، مالش چشم و ریزش اشک اثرشان را از دست ندهند. این ویژگی مثبتی برای یک محصول آرایشی محسوب می‌شود اما عوارضی نیز دارد. از جمله عوارض آن می‌توان به ایجاد حساسیت در چشم برخی افراد و پاک شدن سخت آن اشاره کرد. پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است و خطر ورود مواد شیمیایی به داخل چشم و ایجاد عفونت نیز وجود دارد‌.

پس این‌که با روش صحیح پاک کردن ریمل ضد آب آشنا شوید بسیار ضروری است. علی‌‌الخصوص اگر به طور روزانه از مواد آرایشی استفاده می‌کنید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,با معرفی روش های پاک کردن ریمل ضد آب همراه شما هستیم.

استفاده از روغن های طبیعی

همه با خواص روغن های طبیعی مثل روغن نارگیل ، روغن زیتون و روغن بادام آشنا هستیم. این روغن ها علاوه بر تقویت مژه میتواند شما را از شر ریمل هایتان خلاص کند . در واقع یکی از سریع ترین و مطمئن ترین روش ها کمک از روغن های طبیعی است . کافیست شما مقداری از روغن موردنظرتان را روی پد ریخته و روی مژه هایتان بگذارید و پس از چند ثانیه به آرامی آن را پاک کنید . در نهایت روغن اضافه چشمتان را با دستمال کاغذی پاک کنید.حتما این روش را امتحان کنید تا نتیجه باور نکردنی آن را ببینید.

نکته مهم : سعی کنید از مقدار کمی روغن استفاده کنید و زیرا روغن چرب است و به راحتی روی پوست حرکت میکند و ممکن است وارد چشمتان شود . اگر مقداری از روغن وارد چشمتان شد نگران نباشید و چشمتان را با آب بشورید.

استفاده از شامپو بچه

شامپو بچه یک شوینده بی خطر و بدون ضرر برای پوست است . این شوینده مواد حساسیت زا ندارد و به چشم و مژه آسیب نمیرساند. شما میتوانید به دو روش ریمل خود را با شامپو بچه بشورید . ۱- هنگامی که صورت خود را میشورید مقداری شامپو بچه را روی انگشنانتان بریزید و به آرامی روی مژه ها مالش دهید . ۲- مقداری شامپو بچه را روی پد ریخته و به آرامی روی مژه هایتا بکشید و در نهایت صورتتان را با آب سرد بشورید تا کف ها از بین برود .

نکته مهم : هرگز از شامپو معمولی برای پاک کردن ریمل استفاده نکنید چرا که چشم را میسوزاند و باعث تحریک پوستتان میشود.

استفاده از لوسیون مرطوب کننده

یکی دیگر از روش های پاک کردن ریمل کمک گرفتن از کرم مرطوب کننده است . این روش نسبت به سایر روش ها ضعیف تر است به همین دلیل اگر وسایل دیگری در دسترستان نبود در نهایت از این روش استفاده کنید. ابتدا صورت خود را با استفاده از پاک کننده های معمولی بشویید و صورتتان را با حوله گرم خشک کنید. سپس لوسیون مرطوب کننده را به پوست صورت و آرایش چشم خود بزنید. سپس لوسیون را به خوبی روی مژه های خود ماساژ دهید و در نهایت صورت خود را با آب گرم بشویید.

نکته مهم : به هیچ وجه از لوسیون های قوی و با فرمولاسیون های شیمیایی در نزدیکی ناحیه چشم خود استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث عفونت چشم شود.

وازلین ممنوع

همچنین توصیه می شود برای از بین بردن آرایش چشم خود از وازلین استفاده نکنید ، زیرا وازلین برای پوست (به ویژه ناحیه چشم) مناسب نیستند. پاک کردن ریمل ضد آب اگر به درستی توسط شما انجام نشود ممکن است باعث آسیب دیدن مژه های شما شود و حتی ممکن است باعث ریزش موقت و دائم.

روش درست پاک کردن ریمل از روی مژه - shebreh.com

نکات مهم برای پاک کردن ریمل ضدآب

۱- پاک کردن آرایش چشم را به آرامی انجام دهید و سعی نکنید به زور و خشن ریمل ها را بکنید زیرا مژه هایتان کنده میشود و ممکن است دچار عفونت چشمی شوید.

۲- برای پاک کردن آرایش چشم از مواد شیمیایی غیر مناسب استفاده نکنید.

۳- برای پاک کردن ریمل از دستمال های بچه یا سایر پارچه هایی که حساسیت زا نیستند، می توانید استفاده کنید.

۴- بعد از شستن صورت خود، از کرم های چشم یا سایر کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا دچار خشکی پوست نشوید.

۵- ریمل را با انگشتانتان جدا نکنید. زیرا کندن قطعات ریمل از مژه‌ها باعث کنده شدن مژه‌های شما یا سست شدن ریشه آن می‌شود.

۶- هرگز با آرایش نخوابید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :