با این علائم رنگ کردن موها را سریعا متوقف کنید
از کجا بفهمیم که نباید به رنگ کردن موها ادامه دهیم؟ زمانی که موها تغییر می کند و پوست کف سر حالش خوب نیست، باید از رنگ کردن مو دست بردارید.

برخی از خانم ها برای اینکه سفیدی موهایشان را بپوشانند مجبور اند هر چند روز یکبار موهایشان را رنگ کنند و این میتواند بسیار مضر باشد و به موها آسیب وارد کند زیرا استفاده مکرر از رنگ مو باعث شکنندگی موها، وز شدن موها و زبر شدن مو ها میشود.اگر موهای شما به رنگ مو حساسیت دارد و وقتی موهایتان را رنگ می کنید، دچار خارش بیش از حد یا ریزش مو و درد می شوید، دست از رنگ کردن بردارید. گاهی اوقات رنگ کردن مو سبب قرمزی پوست سر شده و با سوزش و گاهی اوقات ورم همراه است.

آموزش قدم به قدم رنگ کردن مو در خانه از زبان آرایشگران

از دیگر عوارض استفاده مداوم از رنگ مو میتوان به قرمزی پوست سر، التهاب، خارش، شوره و حساسیت اشاره کرد، حساسیت به مواد شیمیایی داخل رنگ مو باعث سورش و ورم کردن پوست سر میشود و حتی سوختگی در سر ایجاد میکند.

در بعضی مواقع باید دست از رنگ کردن موها بردارید و آن ها را به طور مرتب رنگ نکنید زیرا موها آسیب دیده اند و نیاز به ترمیم دارند.

علت خارش پوست سر و روش های درمان سریع خارش سر | رویکا

 

از کجا بفهمیم که نباید به رنگ کردن موها ادامه دهیم؟

خارش و التهاب پوست سر

وقتی یک مدت به صورت مداوم موهایتان را رنگ میکنید پوست سرتان شروع به خارش میکند و ملتهب میشود این یعنی حساسیت به مواد داخل رنگ مو، در چنین شرایطی باید دست از رنگ کردن موها بردارید و به فکر ترمیم موهای سر و درمان پوست سر باشید.

علت خارش موی سر(خارش کف سر) چیست و چگونه می توان آن را درمان کرد؟ - کاشت مو  و ابرو مورویان

شکننده و زبر شدن موها

خانم هایی که از رنگ موهای معمولی استفاده میکنند موهایشان به آن صورت دچار آسیب نمیشود اما ماده بی رنگ کننده مو حسابی به کوتیکول مو آسیب وارد میکند که در این شرایط موها خشک و شکننده میشوند.

سفید شدن موها

هربار که موهایتان را رنگ میکنید کمرنگ تر میشود؟ این یعنی موهای سفیدتان دارد بیشتر و بیشتر میشود بهتر است دست از رنگ کردن موهایتان بردارید و وقت تان را برای کارهای مهمتری صرف کنید اینطوری موهایتان کمتر آسیب میبینند.

موهای آسیب دیده را چگونه ترمیم کنیم؟

  • برای ترمیم موهای آسیب دیده دیگر موهایتان را رنگ نکنید
  • از سشوار و اتو مو استفاده نکنید
  • موهای آسیب دیده را کمی کوتاه کنید
  • از نرم کننده و تقویت کننده مو استفاده کنید

 منبع: نمناک

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :