روش انجام شیدینگ ابرو +ویژگی ها و عوارض آن
عکس های شیدینگ ابرو,انواع شیدینگ ابرو,شیدینگ ابرو یعنی چی,شیدینگ ابرو در مشهد,شیدینگ ابرو با قلم بلید,شیدینگ ابرو یعنی چه,شیدینگ ابرو در شیراز,شیدینگ ابرو آموزش

شیدینگ ابرو

سایه ابرو به شیوه شیدینگ سایه دائمی ابرو یکی از انواع تاتو ابرو است و این روزها بسیار طرفدار دارد. سایه ابرو جهت پر کردن بخش های خالی ابرو و همینطور پوشانیدن جای زخم و برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند و یا بر اثر بیماری ابروهای خویش را از دست داده اند یا بخشی از ابروی آن ها بر اثر زخم های قبل ديگر رشد نمی کند، کاربرد دارد.

با توجه به فرم سایه دادن به ابروها در مواردی استفاده می شود که شخص با جایگزین کردن این شیوه ديگر احتیاجی ندارد با مداد کشیدن ابروهایش را پر نشان دهد. این شیوه شبیه استفاده از مداد ابرو است ولی تنها یکبار آنرا انجام می دهید و دوام طولانی تری دارد و کار را برای اشخاص آسان تر می کند و شخص ديگر نیاز ندارد برای پر کردن ابروهای خویش زمان صرف کند.

شیدینگ ابرو از جدید ترین سبک های آرایش نیمه دائمی ابروهاست که ظاهری طبیعی و زیبا به ابرو می بخشد این شیوه توسط دستگاه های مخصوص به نام میکروپیگمنتیشن انجام می شود. در این شیوه توسط میکروپیگمنتیش، رنگدانه در عمق مناسب ابرو تزریق می شود.

شیدینگ ابرو چیست؟

شیدینگ ابرو( سایه ابرو) یک روش بسیار کارامد و مؤثر برای آرایش نیمه دائمی ابروها می باشد. در این شیوه، رنگدانه­ ها به وسیله سوزن میکروشیدینگ به زیر پوست نفوذ نموده، ابروها حالت مخملی گرفته و در اینصورت ابروها زیبا و طبیعی بنظر می­ رسند.

شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ ابرو تفاوت دارد. در شیوه میکروبلیدینگ ابرو خطوطی شبیه به فرم مو­­ در بین ابروهای شخص کشیده می­ شود و ابروهای شخص در اینصورت طبیعی جلوه می ­کند ولی در شیوه شیدینگ سرتا­­سر ابرو به صورت نقطه پوشیده می­ شود که تراکم این نقاط از تاج به طرف دم بیشتر می­ شود. این نقاط با فشار بر روی پوست ایجاد می­ گردد و کاملاً سایه روی ابروهای شما قرار می­ گیرد و حالت پودری به ابروها می دهد.

تفاوت میکروبلیدینگ با شیدینگ ابرو چیست؟

در این روش ابروها حالت طبیعی دارند زیرا برخلاف روش های تاتوی قدیمی ، در روش شیدینگ ابروها قاب بندی نیستند و حالت مخملی و سایه وار می گیرند.
در روش میکروبلیدینگ خطوط مومانندی در بین ابروها کشیده می شود و این موهای کشیده شده حاصل از میکروبلیدینگ معمولا روی قسمت جلویی (تاج) و بالایی ابرو برای به وجود آوردن حالتی طبیعی و زیبا کشیده می شود. اما روش شیدینگ ابرو به صورت نقطه های متراکم می باشد و در پایه ابرو تا میانه های آن کشیده می شود. با این تکنیک محل هایی از ابرو که خراب شده اند و یا بدون خط باقی مانده اند به صورت طبیعی پر شده و مدل بهتر و واضح تری به ابروها می دهند.
همچنین شما می‌توانید از میکروبیلدینگ و شیدینگ در کنار هم استفاده کنید. در روش میکروبیلدینگ با کشیدن خط موهای بسیار نازک تارهای ابرو را ایجاد می‌کنید و در روش شیدینگ با پر کردن بین این خطوط با مهارت و ریزه کاری، شاهد ابروهایی بسیار طبیعی خواهید شد.
منظور از ریزه کاری توجه به نکات طراحی است به طور مثال برای ابتدا (تاج) ابرو تارهای مو با فاصله از هم کشیده می‌شوند و نیاز به تراکم بالا نیست و هر چه به انتهای ابرو می‌روید این تراکم بیشتر شده و در آخر نتیجه کار بسیار حرفه ای و کاملا طبیعی خواهد بود. میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم نیز می توانند در سایه روشن ابرو یا در اصطلاحآمبره کردن ابرو از روشن به تیره، کاربرد داشته باشند. برای مثال روشن تر بودن قسمت تاج ابرو و تیره تر بودن بدنه و دم آن. لازم به ذکر است انجام دادن این دو روش به صورت هم زمان کاملا به خود فرد بستگی دارد. با توجه به فرم صورت و حالت ابرو خود، از تاتو کارتان راهنمایی بگیرید.
در شیدینگ ابرو با استفاده از مداد نقاطی را سر تاسر ابرو مشخص کرده و پس از تایید مدل ابرو توسط شخص با استفاده از ابزار مخصوص شیدینگ که "بلید" نام دارد با فشار دادن رنگ مورد نظر را بر لایه های پوست فشار می دهند. با وارد شدن این رنگ ها بر لایه های زیرین پوست، این رنگ بر روی پوست تا مدت زمان طولانی باقی می ماند. یکی از دلایل اصلی انتخاب تاتو ابرو صرفه جویی در زمان است.
سوزن های بلید دارای سری گرد هستند که به طرز خیلی نازک طراحی شده اند. این سوزن ها با ضربه های بسیار آرام و ظریف رنگ را وارد پوست می کنند و با پخش شدن این رنگ داخل پوست حالتی سایه مانند به آن می دهند. سوزن های سبک شیدینگ با سوزن های میکرو بلیدینگ کاملا متفاوت است. این سوزن ها به دلیل نازک تر بودن به ابروهای شما حالتی طبیعی تر می بخشد و انواع مختلفی دارند.

انواع شیوه های شیدینگ ابرو

شیدینگ با سوزن پاور:میتوان برای کلیه قسمت های ابرو و قسمت های کوچک ابرو که خالی می باشند، به صورت نقطه ای از این روش استفاده نمود.

شیدینگ با سوزن فلت:این شیوه با استفاده از چند سوزن فلت، به صورت شیدینگ پرتابی باتوجه به حجم ابرو، کار انجام می گردد. میتوان به صورت نقطه ای جاهایی از داخل ابرو که خالی هستند را پر کرد.

شیدینگ ابرو,شیدینگ ابرو چیست,نحوه انجام شیدینگ ابرو

 

روش انجام شیدینگ ابرو

  1. ابتدا پوست ابرو را از هر گونه مواد آرایشی پاک و ضد عفونی کنید
  2. سپس یک لایه نازک از مواد بی حسی روی ابرو ها می گذاریم و روی ان را می پوشانیم.
  3. ۱۵ دقیقه مکث نموده و سپس شروع به کار می کنیم.
  4. با مداد به صورت دقیق ابرو را کادر می گیریم و همچنین نقاطی از ابرو را که خالی هستند مشخص می کنیم.
  5. در عمل شیدینگ ابرو سعی کنید از انتهای ابرو شروع به کار کنید و به سمت تاج بروید و زمانی که به تاج ابرو رسیدید سعی کنید قوی تر کار کنید که اگر ابرو دچار ریزش شد ظاهری بد به خود نگیرد.
  6. در هنگام انجام شیدینگ ابرو سعی کنید ابرو به طور کامل تحت کنترل شما باشد. همچنین حرکت دست شما، زاویه نشستن شما، امتداد سوزن و فشار سوزن باید نیز باید با یکدیگر هماهنگ باشد.
  • بهتر است حین سایه زدن تاج ابرو را کمی قوی‌تر کار کنید، چرا که ممکن است این ناحیه از ابرو بعد از یک هفته ریزش داشته باشد بدین ترتیب حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

 

شیدینگ ابرو

طراحی حرفه ای در شیدینگ ابرو

در شیدینگ ابرو باید ابروها به شکلی کاملاً تخصصی طراحی شوند. یعنی فاصله تاج ابرو از گوشه داخل چشم ها رعايت شده و قوس و انتهای ابرو در هماهنگی کاملی با یکدیگر قرار گیرند.

تنها در اینصورت است که قرینگی ابرو بعد از انجام این روش حفظ شده و تعادل صورت دستخوش تغيير نخواهد شد. بهتر است کادر را معلوم نموده ولی در زمان انجام کار، خطی پر رنگ ایجاد ننمائیم تا ابروها طبیعی تر بنظر برسند.

فاصله بین دو ابرو را با الگوی تیغه بینی تنظیم نموده و کادر تاج ابرو را با دو گوشه داخلی چشم ها منطبق می نمائیم. بعد نوک انتهایي ابرو را با استفاده از خطی که گوشه بینی و گوشه خارجی چشم را به یکدیگر متصل کرده امتداد داده و نقطه پاياني را معلوم می نمائیم.

 

شیدینگ ابرو,شیدینگ ابرو چیست,نحوه انجام شیدینگ ابرو

مراقبت های بعداز شیدینگ ابروها

- تا 24 ساعت بعداز میکروشیدینگ، نباید ابروهاتون رو خیس کنید. در صورت لوزم تنها می توانید با توپ پنبه ای و مقدار کمی آب، ناحیه اطراف ابرو رو تمیز کنید.

- به هیچ عنوان نباید تا 3 روز از مواد مرطوب کننده و محصولات آرایشی بر روی ابروها استفاده کنید.

- شما میتونید پس از گذشت 3 روز از میکروشیدینگ ابرو، استحمام کنید ولی بهتره ابروها تا 10 روز تماس خيلي زيادي با آب نداشته باشند و از هیچ محصول ارایشی هم بر روی ابروها استفاده نکنید.

- در این مدت باید روی ابروها و زخم رو با پمادی که متخصص بهتون معرفی نموده چرب کنید تا روند بهبودی زخم های ابرو سریعتر بشه.

- هنگامی که همه زخم ها بطور طبیعی خوب شدند، میتونید از مرطوب کننده و محصولات آرایشی استفاده کنید.

- به هیچ عنوان نباید روی ابروها رو خارش بدید و پوسته های ایجاد شده بر روی ابروها رو به زور از روی پوست جدا کنید. اجازه بدید این زخم ها با گذشت زمان و بطور طبیعی بهبود پیدا کنند.

عوارض شیدینگ ابرو

برای شیدینگ ابرو عارضه خاصی گزارش نشده است. فقط احتمال دارد در یکی دو روز اول بعد از انجام شیدینگ احساس خارش در آن نواحی را داشته باشید که باید از خارش ابروهای خود خودداری کنید. از دیگر عوارض احتمالی حساسیت های پوستی، قرمزی در آن نواحی، تورم و کبودی نام برد که بسیار جزئی و طبیعی است.


میزان ماندگاری شیدینگ ابرو چقدر است؟

دوام و ماندگاری شیدینگ ابرو به نوع پوست، رنگ مورداستفاده (رنگ های تیره دوام بیشتری دارند)، عمق رنگ، مقدار قرارگیری در نور آفتاب و ... بستگی دارد و این زمان در حدود 6 ماه تا یک سال است.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :