احساسات‌تان را قبل از دوستیابی، بشناسید
عشق در یک نگاه متعلق به کتاب‌ها و فیلم‌های عاشقانه و عامه‌پسند است. زندگی واقعی براساس شناخت پیش می‌رود. پس به یاد داشته باشید که اولین برداشت همیشه قابل اعتماد

بنا به گزارش سایت ARABIA، حتی اگر دیدگاه مذهبی و عرفانی را کنار بگذاریم، بر اساس انگاره‌های روانشناختی که پایه‌ای علمی دارند، شناخت خودآگاه و ناخودآگاه‌مان، برای پیشبرد زندگی و دستیابی به اهداف بسیار ضروری است.

شما باید درک درستی از خواسته‌ها، احساسات، نیازها و عواطف خود داشته باشید که بتوانید بر اساس آنها آدم‌ها را محک بزنید و انتخاب یا رد کنید. اینها چیزهایی نیستند که با نگاه کردن به یک شخص در خیابان، خواندن نمایه آنها در یک سایت دوستیابی، یا اشتراک گذاری یک پست یا بلافاصله پس از اولین تماس، در مورد آنها بدانید.

سوال مهم و اساسی‌تان را در اول رابطه مطرح کنید

هنگامی که به دنبال عشق پایدار هستید، آنچه را که به نظر می‌رسد را فراموش کنید، آنچه را که فکر می‌کنید باید درست باشد را فراموش کنید و آنچه را که دوستان، والدین یا سایر افراد فکر می‌کنند درست است را هم فراموش کنید و تنها از خودتان بپرسید: آیا این رابطه برای من مناسب است؟

رابطۀ دوستی نباید محور زندگی شما قرار بگیرد

جستجو برای یافتن شریک عاطفی را محور زندگی قرار ندهید و اجازه دهید این خود زندگی باشد که در محور قرار می‌گیرد. زندگی‌ای که معجونی از نیازها، خواسته‌ها و انتخاب‌هاست. روی فعالیت‌هایی که از آنها لذت می‌برید، شغل، سلامتی و روابط با خانواده و دوستان  نزدیک‌تان تمرکز کنید.

وقتی روی شاد نگه داشتن خود تمرکز می‌کنید، زندگی شما را متعادل نگه می‌دارد و وقتی با شخص خاصی ملاقات می‌کنید، به فرد جذاب‌تری تبدیل می شوید.

به حس اولیه هرگز اعتماد نکنید

عشق در یک نگاه متعلق به کتاب‌ها و فیلم‌های عاشقانه و عامه‌پسند است. زندگی واقعی براساس شناخت پیش می‌رود. پس به یاد داشته باشید که اولین برداشت همیشه قابل اعتماد نیست. به خصوص وقتی صحبت از قرار اینترنتی می‌شود. همیشه زمان می برد تا واقعاً یک شخص را بشناسید.

باید بودن با کسی را در موقعیت‌های مختلف تجربه کنید. به عنوان مثال، وقتی همه چیز خوب پیش نمی‌رود یا زمانی که خسته، ناامید یا گرسنه است، این فرد چه واکنشی به شما و اطرافیان نشان می‌دهد؟

در مورد عیب‌ها و کاستی‌های خود صادق باشید. همه ایراداتی دارند، و برای اینکه یک رابطه دوام بیاورد، آدم‌ها باید شما را به خاطر شخصی که هستید دوست داشته باشند، نه شخصی که دوست دارید باشید یا کسی که فکر می‌کنید باید باشید.

 علاوه بر این، آنچه شما به عنوان یک نقص در نظر می‌گیرید ممکن است در واقع چیزی باشد که شخص دیگری آن را جذاب می‌داند. با کنار گذاشتن تمام تظاهرها، طرف مقابل را تشویق می‌کنید که همین کار را انجام دهد، که می‌تواند منجر به یک رابطه صادقانه و رضایت‌بخش شود.

 

لینک های مرتبط دانلود ARABIA App:

Arab Dating (iOS)

Arab Dating (Android)

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :