تاثیر و فواید فوق العاده همسر خوب و مهربان برای سلامتی
همسر خوب یعنی فردی که بتواند بستر آرامش را برای شریک زندگی خود فراهم کند ، به خواسته ها و نیاز های روحی جسمی و جنسی طرف مقابل توجه کند ، در هر شرایطی سعی در حف

آموزش کامل داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر

آکاایران: ازدواج با یک همسر خوب چه تاثیری در رشد ، تعالی و سازندگی زندگی و شخصیت افراد دارد ؟ هر فردی در زندگی آرزوی ازدواج با یک همسر خوب را دارد کسی بتواند خاسته ها ، علایق و ایده آل های او را برآورده کند . ازدواج با یک همسر خوب مایه آرامش ، خوشبختی و سعادت در زندگی  برای زوجین می باشد . ازدواج با یک همسر خوب می‌تواند از لحاظ روحی بهترین انگیزه و اعتماد به نفس در زندگی باشد  در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به فواید فوق العاده داشتن یک همسر خوب میپردازیم. با ما همراه باشید.

فواید رابطه جنسی با همسر (رابطه زناشویی زن و شوهر) - رادیو عشق

همسر خوب یعنی چگونه همسری ؟ شاید همه افراد برای یکبار هم که شده این سوال را از خود و یا دیگران پرسیده باشند . و قطعا جواب های مختلفی دریافت کرده اند . طبیعی است که هر شخصی با توجه به علایق ، خواسته ها ، تمایلات روحی و جسمی ، آرزوها و برنامه های زندگی خود ملاک های متفاوتی داشته باشد . اگر بخواهیم بگوییم همسر خوب یعنی چگونه شخصی باید کلیات و جزئیات را نیز در نظر بگیریم برای یک‌ همسر خوب صفات پایه ای وجود دارد و در کنار آن جزئیاتی است که برای هر شخصی به شکل متفاوتی می باشد . اما با هر معیاری و با هر سلیقه ای , وقتی کسی را دوست داشته باشی و همسرت را همسر ایده عال خود بدانی و در کنار او زندگی بدون استرس ولذت بخشی داشته باشی, میتوانی از فواید و تاثیرات فوق العاده داشتن او بهرهمند شوی, این فواید عبارتند از:

داشتن همسر خوب انگیزه میبخشد

همزمان با اقدام به کاهش وزن همسر، فرد هم می تواند تصمیم به شروع رژیم  لاغری بگیرد. اینکه همسران همزمان انگیزه لازم برای کاهش وزن پیدا کنند واقعا حس خوبی است. از طرفی تحقیقات نشان داده در هنگامی که همسران همزمان انگیزه لازم برای کاهش وزن پیدا می کنند، نسبت به همسرانی که به تنهایی تصمیم به کاهش وزن دارند، به مراتب موفق تر بوده اند.

 

داشتن همسر خوب آرامش واقعی میدهد

همسران در کنار یکدیگر از خواب توام با آرامش برخوردار خواهند بود. تحقیقات نشان می دهد در کنار یکدیگر خوابیدن همسران موجب برخورداری از خوابی عمیق خواهد بود و روز بعد با شادابی و نشاط و انگیزه لازم برای شروع فعالیت روزانه از خواب بیدار  می شوند.

عشق بازی با همسر چه فوائد و تکنیک هایی دارد؟ - ذهن نو | مشاوره روانشناسی  ذهن نو

داشتن همسر خوب در مقابل بیماری مقاومتان می کند

همسران عاشق یا کمتر بیمار می شوند و یا اگر هم بیمار شوند، خیلی زود بهبود می یابند. تحقیقات نشان داده زمانی که فرد مورد محبت عمیق و حس حمایتی همسر قرار دارد، این موضوع در روند بهبودی سریع  بیماری او نقش زیادی دارد. به عنوان مثال در بیماری هایی چون سرماخوردگی و ابتلائات ویروسی تحقیقات نشان داده سرعت بهبودی فرد زمانی که مورد عشق و حمایت همسر بوده، به مراتب بیشتر بوده است.

داشتن همسر خوب به سلامت قلبتان کمک می کند

رابطه سالم و شاد با همسر در سلامت قلب فرد نقش دارد. این که فرد احساس کند مورد محبت و حمایت همسرش قرار گرفته، به مراتب مانع از بروز بسیاری بیماری های قلبی او می گردد. اگر چه برخی از عوامل موثر در بروز بیماری های قلبی عروقی به بالا بودن سطح کلسترول و حجم شاخص بدن عنوان شده اما از طرفی تحقیقات نشان داده بسیاری موارد ابتلا به بیماری های قلبی عروقی نیز  منوط به ازدواج ناموفق و یا طلاق افراد بوده است.

ازدواج با مرد یا زن خارجی (مزایا، مشکلات و راهکارها) - رادیو عشق

ازدواج سالم و موفق در سلامت روح همسران موثر است

تحقیقات نشان داده برخورداری از ازدواج شاد موفق و حس رضایتمندی همسران از رابطه قوی، موجب بهتر بودن سلامت روحی آن ها است. همچنین گفته شده گفتگوی همسران با یکدیگر و برخورداری از ارتباط کلامی در این سلامت روحی موثر است.

ارتباط جنسی در سلامت جسمی موثر است

تحقیقات نشان داده میزان اهمیت و توجه به سلامت بدن و رفع  باکتری های احتمالی به دلیل برخورداری از از ارتباط جنسی با همسر به مراتب بیشتر است .

نوازش و آغوش همسر، استرس را دور می کند

تحقیقات نشان داده تماس جسمی و در آغوش کشیدن همسر تغییرات فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی در بدن ایجاد می کند که در نهایت موجب آرامش فرد می گردد چرا که با در آغوش کشیدن همسر میزان سرعت ضربان قلب آهسته تر شده و میزان و فشار خون نیز کاهش می یابد همچنین در این حالت میزان کورتیزول (هورمون استرس) کاهش یافته و در عوض هورمون های اکسی توسین و سروتونین افزایش می یابند.

داشتن همسر خوب عمرتان را زیاد می کند

ازدواج موفق و برخورداری از روابط قوی و سالم با همسر در طول عمر فرد نقش دارد. این موضوع که هرچه روابط همسران قوی تر و سالم تر باشد و پیوند زناشویی موفقی داشته باشند در میزان طول عمرشان موثر است ، کاملا درست است. تحقیقات نشان داده برخورداری از حس حمایتی همسر درحین مشکلات اجتماعی به فرد احساس خوشحالی می بخشد و دچار بیماری های ناشی از استرس مشکلات نمی شود و به مراتب  طول عمر بیشتری هم خواهد داشت.

داشتن همسر خوب شما را مثبت اندیش میکند

میزان حس خوش بینی همسر در میزان سلامت شریک زندگی اش موثر است. این که همسرتان فردی خوش بین و پرامید به زندگی باشد و همیشه نیمه پر لیوان را ببیند، قطعا این موضوع به مراتب در سلامت شما نیز موثر خواهد بود چرا که این نور امید و حس خوش بینی انگیزه را به شما نیز منتقل خواهد کرد. برخورداری از حس خوش بینی همسرتان به شما امید بخشیده و انگیزه لازم برای کار و تلاش و ادامه زندگی خواهید یافت و زندگیتان جان تازه ای می گیرد. به عنوان مثال انگیزه لازم به شروع یک کار و یا شروع یک برنامه کاهش وزن  می گیرید.

فواید تعریف از همسر + تاثیرات مثبت تعریف از همسر

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :