زشت ترین شوخی بعضی از مردان با همسرشون که باید ترک شود
شوخی مردان با زنان گاهی نادانسته موجب سردی روابط زندگی آنها می شود. شوهری که به راحتی شوخی هایی متضاد با روحیات همسرش می کند باید آمادگی از دست دادن عشق و محبت

زشت ترین شوخی های زن و شوهری که باید فورا ترک کنید

آکاایران: شوخی مردان با زنان گاهی جنبه ی آزار و اذیت به خود می بیند. مردان گاهی شوخی های فیزیکی و یا لفظی با همسرشان انجام می دهند که به هیچ وجه برای پایداری عشق و روابط زناشویی آنها مناسب و مطلوب نخواهد بود. بعضی از آقایان برای خنده مدام از زن دوم و یا شوخی با خانواده ی همسرشان استفاده می کنند که این به مرور زمان زن را نسبت به مرد گستاخ و سرد می کند.

زشت ترین شوخی های زن و شوهری که باید فورا ترک کنید

اگر اهل شوخی و خنده هستید، دور شوخی هایی که در ادامه این مقاله از آکا مطالعه خواهید کرد را حتما خط بکشید زیرا این شوخی های رایج مردان ممکن است برای زندگی مشترک خطر جدی تلقی شود. 

با هر چیزی نمی توان شوخی کرد.

شوخ طبعی یک ویژگی جذاب است. شواهد فراوانی نشان میدهد که خنده دار بودن شما را به عنوان همسر مطلوب تر میکند، مخصوصا اگر مرد باشید. اما طنز و شوخی در زندگی مشترک چه نقشی دارد؟  یکی از چندین راهی است که زوجین با استفاده از آن میتوانند رابطه صمیمی تری داشته باشند، شوخی های زن و شوهری است. زن و شوهری که تمام روز را درگیر مشکلات و کار و گرفتاری هستند خواه ناخواه استرس و اضطراب را هم تجربه میکنند. اینجاست که خندیدن و شوخ طبعی به یکی از نیازهای اصلی زندگی بدل میشود.

بدترین اتفاق این است که شما شوخی با همسر را با تمسخر، طعنه و تحقیر اشتباه بگیرید. این نوع شوخی های پرخاشگرانه نتیجه عکس دارند. لذا سعی کنید احساسات همسرتان را درباره شوخ طبعی درک کنید. نکته اصلی این است که اگر میخواهید با او شوخی کنید، بفهمید چه چیزی او را میخنداند. شوخی های عاشقانه یک روش زیبا و متفکرانه است که میتوانید در طول روز از آن استفاده کنید و تاثیرات مثبت آن را روی زندگیتان ببینید.

برخورد های بدنی درقالب شوخی

شوخی هایی که در جمع دوستانه انجام میدهید شوخی هایی است که از نظر همجنسان خودتان نشانه عشق و علاقه و رفاقت پایدار است .ولی زنان دارای احساسات بسیار قوی هستند پس چه درجمع چه در خلوت از شوخی هایی مثل هول دادن ،کتک زدن و...خوداری کنید.

مثلا شما میتوانید در کمر دوستتان بیل را بکوبید وساعت ها بخندید وباآب سرتاپای دوستتان را خیس کنید اما اگر همسرتان را خیس کنید اصلا جلوه خنده داری ندارد و باعث ناراحتی میشود.

زشت ترین شوخی های زن و شوهری که باید به سرعت ترک شان کنید!!

شوخی لفظی وفحش

در میان زن و شوهر باید صمیمیتی باشد که در هیچ رابطه ایی نیست تابتوانند مشکلاتشان،احساساتشان و تمام احوالاتشان را بدون ترس از قضاوت شدن برای هم بگویند. اما این به این معنی نیست که شما حریم بینتان را به بهانه شوخی و خنده بشکنیدو همسرتان را ناراحت کنید منظور ما از فحش هرگونه بی احترامی وهرکلمه ایی است که توهین تلقی شود.

شما با کلماتی مثل بدبخت،بیچاره ،برو بابا و...به همسرتان احساس ضعف میدهید درحالی که شما باید به همسرتان احساس قدرت بدهید. در آخر از شما خواهش میکنیم که این الفاظ رابه کارنبرید شاید همسرتان عادت کرده باشدوسکوت کند اما او حتما ناراحت خواهد شد و این کار شما باعث متلاشی شدن رابطه شما میشود.

حرف خانواده ات رو نزن که...

هرچقدر که همسرتان با خانواده اش مشکل داشته باشد،حتی اگر مشکلاتش را نزد شما بازگو کرد، شما حق شوخی با خانواده همسرتان را ندارید،آنها هم خون وهم ریشه هستند ومشکلاتشان به راحتی حل میکنند اما دلگیری همسرتان ازشما ازبین نمی رود.

مثلاخانم میگوید:بهتره از پدرم بخوایم که بهمون کمک کنه تا مشکل مالیمون حل بشه.

آقا:بابای تو هنوز قسط پول جهیزیتو کامل نداده چی میگی؟

خانم:باز خوبه بابای من همین جهیزیه رو داد بابای تو چیکار کرد؟

عزیزان به هیچ عنوان چه از لحاظ مالی چه از لحاظ شخصیتی به خانواده همسرتان مخصوصا بزرگ تر هایشان توهین نکنید زیرا هم خودتان از چشم همسرتان می افتید هم تربیت همسرتان را زیر سئوال میبرید،انها وظیفه ایی در قبال تامین شما ندارند هرچیزی که هست از باب لطف وعطوفت است.

 

از توجدا خواهم شد

گاهی خانم ها برای سنجیدن عشق و علاقه خود سوالات عجیبی می پرسند، جواب شما بسیار مهم ونشان دهنده میزان علاقه شماست. در این مواقع نباید شوخی را وارد گفتگویتان نمایید زیرا اینگونه همسر شما از لحاظ احساسی آسیب خواهد دید مثلا اگر او از شما پرسید:“اگه یکماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟” بدترین جواب این است که بگویید :”خب طلاقت میدم!” بعد هم غش غش بخندید و بعد از ناراحتی همسرتان او را بی جنبه و حرف خود را شوخی بخوانید.کلمه طلاق عرش الهی را میلرزاند پس به راحتی و برای شوخی آن رابه زبان نرانید .

شوخی زشت همسر

زن دوم میگیرم

وقتی تا نیمه وقت برای آسایش خانوادتان تلاش میکنید و دیرهنگام به منزل باز میگردید در جواب نگرانی های خانواده نگویید:پیش زن دوم بودم. این جمله هم تلاش هایتان را هدرمیدهد و هم شوخی جالبی نیست ؛شما برای آرامش بیشتر خانواده تلاش میکنید، ولی با یک جمله آرامشی که دارید را هم از بین میبرید.

اگر برای شوخی و خنده به فرزندانتان میگویید که (میخوام برات یه مامان خوشگل تر بیارم )تبعات آن را در نظر بگیرید و خود را جای همسرتان بگذارید، اگر این شوخی همسرتان باشما بود شما تا هفته ها با همسرتان درتنش بودید و به او شک داشتید، پس اگر او ناراحت شد، اورا بی جنبه یا شکاک نخوانید،قبول کنید که او احساسات قوی دارد واین حرف آرامش او را بهم میزند و این تیشه ای است که به ریشه زندگیتان میزنید.

اینبار مرگم حتمی است

وقتی در اثر یک بیماری یا عارضه کوچک میگویید من دارم میمیرم ،وصیت من به شما این است که...شما خانواده تان رادچاراضطراب از دست دادنتان میکنید و تا مدت ها خانوادتان به اتفاقاتی که بعداز مرگ شمابرای آنها رخ میدهد فکر میکنند.

ملاقاتم میای کمپوت هم بیار

برنامه های مالی شما یکی از مواردی هست که دراستحکام پایه های زندگی شما نقش اساسی دارد. اگر درصورت برگشت خوردن یک چک برای آرام کردن جو خانواده از شوخی استفاده میکنید و می گویید:( بازداشتگاه ملاقاتم میای کمپوت هم بیار) این شوخی نه تنها از غم ها نمی کاهد بلکه بسیار زشت و زننده است هم برای همسرتان هم برای فرزندانتان چون باعث میشود که آنها دچار تشویش شوند.

صحبت کردن

چقدر تو نابغه ای

اگر شما از نقض شخصیتی،ظاهری ومالی یک فرد که سعی در فراموش یا پنهان کردن ویا مقابله کردن آن را دارد برای خندیدن دیگران یا خودتان سواستفاده می کنید و به نوعی دیگران را مسخره می کنید، باید بدانید که با این کار شخصیت خودتان را به نمایش می گذارید. افراد مسخره کننده ضعف ها ونقص های شخصیتی خود را با بزرگ کردن مشکلات دیگران پوشش می دهند.

حالا اگرشما جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید همسرتان را سورژه خنده دیگران کنید و او را آی کیو،نابغه ویا احمق خطاب میکنید باید بگوییم که اگر چه قصد شما شوخی است اما این کار همسرتان را بسیار ناراحت و عصبی می کند و باعث می شود او دیگر به شما اعتماد نکند. برخی آقایان نیز با مسخره کردن و خندیدن سعی در حل مشکلات می کنند مثلا به جای اینکه با همسرشان حرف بزنند با مسخره کردن و خنده ایرادات را بیان می کنند ولی آقایان عزیز شوخی و مسخره کردن راه خوبی برای بهبود کیفیت سطح زندگی شما نیست.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :