تشخیص رفیق باز بودن خواستگار + معیب و مزایا
چطور متوجه شویم خواستگارمان رفیق باز است؟ روش های تشخیص رفیق باز بودن نامزد به همراه معایب و مزایای این خصیصه را در ادامه این مطلب از اکا مطالعه خواهید کرد

آکاایران: «نامزدم وقت کمی برای من می گذارد»، «فکر می کردم معاشرتی است، نمی دانستم رفیق باز است»، «همه وقتش را با دوستانش می گذراند، می ترسم بعد از عروسی هم همین طور باشد» و... رفیق بازی یکی از معضلاتی است که زندگی بسیاری از زوج های جوان را در گیر خود می کند و فقط مختص آقایان نیست.رفیق بازی در برخی از مواقع آنقدر شدت پیدا می کند که منجر به طلاق می شود . اگر در شرف ازدواج هستید و می خواهید بدانید که همسرتان رفیق باز است یا نه ؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا، با ما همراه باشید.  تا به شما روش های تشخیص رفیق باز بودن نامزدتان را آموزش دهیم و با معایب و مزایایی این خصیصه شما را آشنا سازیم.

با همسر رفیق باز خود چگونه رفتار کنیم؟ - بلاگ مرکزخدمات

چطور متوجه شویم خواستگارمان رفیق باز است؟

رفیق بازی یکی از خصلت های مشکل سازدر ازدواج است، تشخیص رفیق باز بودن خواستگار به خصوص اگر خودتان فرد درون گرایی باشید و اهل رفیق بازی نباشید، اهمیت بالایی دارد و مانع از یک ازدواج اشتباه می شود.

یکی از ویژگی های اخلاقی که میتواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در ازدواج شود ، رفیق باز بودن فرد است. اغلب روانشناسان توصیه می کنند در صورتی که در دوران آشنایی یا خواستگاری متوجه رفیق باز بودن طرف مقابل شدید ، از ادامه رابطه صرف نظر کنید مگر این که خودتان هم فردی رفیق باز محسوب شوید و بعد از ازدواج بتوانید اوقات تنهایی خود را با دوستانتان پر کنید.

با شوهر رفیق باز چه کنم؟ ( ارتباط زیاد مرد متاهل با دوستانش) - همیار عشق

در خواستگاری سنتی معمولا به دلیل تعداد جلسات محدود و فاصله کوتاه بین خواستگاری و عقد ، نمی توان به خصلت های درونی یک فرد پی برد بنابراین اگر حس میکنید که خواستگارتان ممکن است رفیق باز باشد بهتر است زمان بیشتری را برای آشنایی و نامزدی صرف کنید.

فرد رفیق باز بعد از ازدواج مسلما زمان کمی را برای شما وقتدارد و بیشتر سعی می کند تعطیلات و تفریحاتش را کنار دوستانش بگذراند ، در صورتی که با فردی نامزد شده اید یا عقد کرده اید و متوجه شدید که زمان زیادی را برای دوستانش صرف می کنید به این امید نباشید که بعد از ازدواج قرار است بهتر شود.

مردان معمولا در دوران آشنایی و نامزدی بهترین رفتار خودشان را نشان می دهد. جاذبه یک زن برای مرد در اوایل نامزدی و عقد در بیشترین حد ممکن قرار دارد بنابراین اگر در این دوران احساس کمبود توجه دارید یا نامزدتان زمان کمی را برای شما صرف می کند و ترجیح می دهد بیشتر با دوستانش باشد ، قرار نیست بعد از ازدواج شرایط بهتر شود.

به توصیه روانشناسان اگر در مرحله انتخاب همسر هستید ، یا بدون نامزدی عقد کرده اید و متوجه شدید مردتان رفیق باز است بهتر است قید مرد رفیق باز را بزنید . ازدواج با خواستگار رفق باز ریسک بسیار بالایی دارد و به جای این که از تنهایی تان کم شود و یک همدم کنارتان قرار بگیرد وارد رابطه ای می شوید که پر از تنهایی است و مجبور خواهید شد مسئولیت های شوهرتان را هم در ازدواج بر عهده بگیرید.

یک مرد رفیق باز دلش می خواهد در دوران بی مسئولیتی و سرخوشی مجردی کنار دوستانش بماند و  به همان اندازه که برای دوستانش وقت می گذارد و خودش را برای آن ها فدا میکند ، برای زن و فرزندانش کم می گذارد و نمی تواند به درستی مسئولیت زندگی اش را بپذیرد.

مرد رفیق باز معمولا در دسترس زن و فرزندش نیست ، شما را نادیده می گیرد و بار رفیق بازی هایش را بر شانه های شما می گذارد. 

تنها زنی می تواند یک مرد رفیق باز را تحمل کند که خودش هم تا حدود زیادی رفیق باز و اهل معاشرت و وقت گذراندن با دوستانش باشد. به این ترتیب هیچ کدامتان وقتی برای تنها ماندن در خانه ندارید و کنار دوستانتان خوش می گذرانید.

اگر شما دایره دوستان بزرگی دارید بهتر می توانید با خواستگاری که دایره دوستان وسیعی دارد کنار بیایید ولی اگر درونگرا هستید یا دوستان کمی دارید و زندگی خانوادگی را به وقت گذراندن با دوستان ترجیح می دهید زندگی با یک مرد رفیق باز برایتان آزار دهنده خواهد شد بنابراین باید بتوانید در دوران آشنایی متوجه شوید که فرد مقابل رفیق باز است یا خیر ؟

 

تشخیص همسر و نامزد رفیق باز و روش برخورد برای ترک عادت آنها

معایب رفیق باز بودن خواستگار یا نامزد

ازدواج و زندگی متاهلی تفاوت های زیادی با زندگی مجردی دارد ، بعد از ازدواج دو نفر مسئول رفع نیازهای مالی و عاطفی همسرشان هستند. مهم ترین عامل ایجاد صمیمیت و احساس خوشبختی در زندگی ، برآورده شدن نیاز های عاطفی و مورد توجه قرار گرفتن است.

یک مرد رفیق باز نمی تواند نیازهای عاطفی همسرش را به درستی تامین کند ، مرد رفیق باز به جای این که روی افزایش صمیمیت ازدواجش تمرکز کند روی حفظ ارتباط با دوستانش تمرکز دارد و وقت گذرانی با آن ها برایش اولویت دارد.

زندگی با یک مرد رفیق باز یا یک زن رفیق باز اصلا خوشایند نیست و احساس کم توجهی ، بی ارزشی و تنهایی بی پایان به همراه دارد و همین احساسات باعث می شود صفا و صمیمیت و احساس خوب از زندگی تان دور شود.

ارتباط با دوستان بعد از ازدواج به صورت هر از گاهی کاملا طبیعی است و برای بهبود رابطه عاطفی شما و بهبود خلق و خوی فردی بسیار  مفید است. وقت گذراندن با دوستان ماهی 1 – 2 بار کاملا نرمال است و معنی رفیق بازی ندارد ولی زمانی که فرد ترجیح می دهد هر وقت آزادی که بدست آورد را با دوستانش بگذراند ، می تواند آسیب جدی به زندگی وارد کند.

با رفیق بازی همسرم بعد از ازدواج چطور برخورد کنم؟

تشخیص رفیق باز بودن خواستگار

معمولا افراد در دوران مجردی دوستان بیشتری نسبت به دوران متاهلی دارند و زمان بیشتری را کنار دوستانشان صرف می کنند ولی بعد از ازدواج این ارتباط ها به طور معمول کمتر می شود و ترجیح می دهند که وقت آزادشان را کنار همسرشان بگذرانند ولی یک فرد رفیق باز همیشه دوستانش را در اولویت قرار می دهد و ترجیحش این است که وقت آزاد و تعطیلاتش را کنار دوستانش خوش بگذراند و همسرشان را تنها می گذارند.

برای تشخیص رفیق باز بودن خواستگار ، در آشنایی سنتی هیچ راهی به جز پرسیدن یکسری سوالات ندارید . به عنوان مثال :

- چند نفر دوست صمیمی دارید ؟

- در طول روز یا هفته چند ساعت را با دوستانتان وقت می گذرانید ؟

- چه تفریحات مشتریک با دوستانتان دارید ؟

- چقدر به مسافرت های دوستانه اهمیت می دهید ؟

- به نظر شما تا کجا باید پای دوستان ایستاد و چقدر به آن ها اجازه می دهید در زندگیتان وارد شوند؟

- دوستانتان اولویت چندم زندگی تان هستند ؟

- بعد از ازدواج چقدر از وقتتان را با دوستانتان صرف می کنید؟ آیا تغییری در رابطه شما ایجاد خواهد شد؟

- نظر شما درباره رفت و آمد بعد از ازدواج با دوستان چیست ؟

- اگر همسرتان علاقه ای به ارتباط با دوستان شما نداشته باشد چه عکس العملی دارید ؟

تشخیص رفیق باز بودن خواستگار در دوران نامزدی و آشنایی های مدرن  به دلیل ارتباط های طولانی مدت تر و رفت و آمدها ، کار بسیار راحت تری است و میتوانید با رفتارهایی که از خواستگارتان می بینید متوجه شوید چقدر رفیق باز است ، چه تعداد دوست صمیمی دارد ، ترجیح می دهد وقت آزادش را کنار شما بگذراند یا در تعطیلات بهانه می آورد و کنار شما نیست.

اگر در ارتباط با خواستگارتان متوجه شدید که برای وقت گذراندن کنار شما زمان ندارد و احساس تنهایی به شما دست داده است باید زنگ خطر را جدی بگیرید .

زمان آشنایی معمولا افراد سعی می کنند فرد مقابل را به خود جذب کنند و کنار هم بودن برایشان دلنشین و دلچسب است ولی اگر نامزد شما یا شریک عاطفی تان رفتاری دارد که باعث شده احساس تنهایی یا کم توجهی به شما دست بدهد و این رفتارش به صورت مداوم ادامه پیدا می کند باید متوجه شوید علت رفتارش چیست؟ آیا وقتش را صرف مسافرت و تفریح با دوستانش می کند یا شما اولویت او نیستید یا علاقه ای به شما ندارد و صرفا میخواهد ازدواج کرده باشد.

با رفیق بازی همسرم بعد از ازدواج چطور برخورد کنم؟

علت رفیق بازی مردان چیست؟

- بی مسئولیت بودن ذاتی فرد

- ندانستن درک دستی از زندگی مشترک و مفهوم ارتباط درست با خانواده

- برخی افراد هیچ وقت بزرگ نمی شوند و برای تایید و اعتبار نیاز به جمع دوستانشان دارند. 

- افرادی که صمیمیت و رابطه شادی در دوران مجردی یا متاهلی تجربه نمی کنند. 

- افرادی که مسئولیت پذیر نیستند و دلشان نمی خواهد آزادی های زندگی مجردی شان تمام شود. 

- افرادی که با الگوی رفیق باز بزرگ شده اند و مفهوم زندگی شان در دایره دوستانشان نهفته است. 

- مشکلات زناشویی و نداشتن ارتباط عاطفی و صمیمیت با همسر

- ازدواج با یک زن غرغرو یا کنترل گر

 

با نامزد رفیق باز چه کنید؟

اگر خودتان هم اهل معاشرت زیاد با دوستانتان باشید، تحمل یک مرد رفیق باز برایتان ساده تر می شود
شما می توانید یک نه بگویید و همه چیز را به هم بزنید. اما نباید به همین زودی به فکر جدایی بیفتید. اگر نامزدتان رفیق باز است، شاید بد نباشد برای اصلاح او تلاش کنید. تغییرات ذره ذره ایجاد می شوند، به شرطی که خود او آمادگی تغییر را داشته باشد و ضرورت آن را حس کند.

 

این اقدامات می تواند برای اصلاح نامزدتان کمک کننده باشد:

1- بعد از ازدواج ارتباط همسران باید با دوستان دوران مجردیشان كمتر شود و اولویت شان همراهی با همسرشان باشد اما توقع قطع كامل این رابطه های دوستانه را هم نداشته باشید. به او اجازه دهید در زمان های مشخصی، مثلا آخر هفته ها یا دو روز در هفته با دوستانش باشد و بقیه وقتش را برای شما صرف کند.
2- انرژی تان را صرف حذف دوستان او نکنید بلکه جذابیت های دو نفرگی و با هم بودن را آنقدر زیاد کنید تا او ترجیح دهد روابط متاهلی داشته باشد، بیشتر با شما باشد یا در خانواده وقت بگذراند.
3- دنبال علاقه های مشترك، حل مسئله های مشترك و وقت گذرانی های جذاب بگردید. وقتی با هم هستید از كمبودها، انتظارات به زمین مانده و غرغرهای همیشگی حرفی نزنید. بیشتر با هم بخندید.
4- دوستان مشترکی پیدا کنید که بتوانید رابطه خانوادگی با آنها بسازید و به نوعی شما هم در رفت و آمد او با دوستان متاهلش شریک شده و او را در روابط خود با دوستان متاهلتان وارد کنید.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :