تاثیرات منفی و مخرب فحاشی و بد دهانی به همسر
احتمالا یکی از مشکلاتی که در زندگی زناشویی بسیاری از افراد را اذیت می کند بی ادبی و بد دهن بودن همسرشان است. ما در این مقاله تصمیم داریم به اثرات مخرب و جبران

آکاایران: در هر ازدواج و میان هر زن و شوهری اختلاف هایی وجود دارد که به خاطر این احتلاف ها ممکن است مشکلاتی بین رابطه زوجین به وجود بیاید . از آن جایی که هر فردی در خانواده ای متفاوت رشد یافته و روش های ارتباطی خاصی را دنبال می کند که ممکن است این خود سبب بروز اخنلافاتی شود . برای مثال ممکن است فردی زمانی که عصبانی می شود ناسزا بگوید و یا فردی زمانی که عصبانی می شود سکوت اختیار کند و گفت و گو را به زمان دیگر منتقل کند . تفاوت در سبک های ارتباطی موجب رنجش زوجین از یکدیگر خواهد شد.

عواقب بی احترامی به شوهر و راههای ترک این عادت

 

زمانی که زوجین دچار تعارض و اختلافی می شوند عصبانی شده و با لحن تند و نا مناسبی صحبت کرده و به عبارتی با یکدیگر با صدای بلند جر و بحث می کنند برخی از زوجین در طول مشاجرات به راحتی اجازه توهین به یکدیگر را می دهند، به خصوص زمانی که حس می کنند، حق با آنهاست. استفاده از کلمات آزاردهنده در طول مکالمه عواقب پایداری دارند و حتی گاهی اوقات پس از بخشش این عبارات در ذهن باقی می ماند و در غیرمنتظره ترین زمان یادآوری می شوند. برای دوام زندگی مشترک حتی در هنگام مشاجره به یکدیگر احترام قائل شوید و به یکدیگر توهین نکنید. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا، به عواقب فحاشی به همسر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

با بددهنی شوهرم چه کنم؟ | مجله نی نی سایت

احساسات نابود میشود

کلمات توهین آمیز می توانند احساسات را نابود کنند و باعث شوند شما یا همسرتان احساس کنید که طرف مقابل شما را درک نمی کند، حتی اگر احساس همسر خود را درک نکنید، توهین به او هرگز راه حل خوبی نیست.

چگونه از یک رابطه توهین آمیز خارج شویم؟ - درمانکده

موجب عدم رشد می شود

اشکالی ندارد اگر گهگاهی به عیب ها به عنوان راهی برای رشد اشاره کنید اما، توهین و فحاشی با انتقاد سازنده متفاوت است. توهین به شریک زندگی می تواند به شدت مانع از بهبود رابطه شود.
کلمات توهین آمیز هیچ چیز خوب یا مفیدی به زندگی یا رابطه اتان اضافه نمی کنند. این کلمات باعث بدتر شدن اوضاع می شوند پس از بیان هرگونه اظهارات بیش از حد انتقادی بپرهیزید زیرا کمکی به رشد و ارتقا شخصیت نمی کند.

فرد حالت تدافعی می گیرد

توهین به یکدیگر یکی از بدترین کارها هنگام بحث کردن است. همسری که مورد توهین قرار می گیرد حالت تدافعی پیدا می کند و دیگر نمی خواهد در مورد وضعیت خود صحبت کند.مسئله دیگر در مورد گفتن چیزهای آزاردهنده این است که می تواند مسیر بحث را تغییر دهد.

عوارض بی احترامی به همسر جلوی بچه ها + راه حل

باعث عدم اعتماد می شود

اگر می خواهید همسرتان به شما اعتماد کند اما، مدام به او توهین می کنید، دیگر احساس امنیت نخواهید کرد و در مواقع سخت او به شما اعتماد نخواهند کرد.

بی توجهی همسر را درپی دارد

وقتی به شریک زندگی خود توهین می کنید، مشکلات زیادی ایجاد می شود. اگر همسر‌تان حرف های توهین‌آمیزی به شما بگوید، احساس می‌کنید که او اهمیتی برایتان قائل نیست. در طول زندگی هر دو زوج باید احساس کنند که به آنها اهمیت داده می شود.یک رابطه سالم مستلزم این است که به شریک زندگی خود اهمیت دهید، بنابراین به جای توهین بر عشق و احترام تمرکز کنید.

شخصیت را زیر سؤال می برد

استفاده از جملات شخصی برای برنده شدن در یک بحث معمولاً کارساز نیست و رفتاری تحقیرآمیز بشمار می رود. این کار باعث می‌شود فکر ‌کنید افکارتان بهتر ازعقاید شریک زندگی‌تان است به علاوه، به این معناست که شما به شریک زندگی خود اعتماد ندارید یا از کارهایی که انجام می دهد حمایت نمی کنید.

مجازات فحاشی به همسر چیست؟

عزت و اعتماد به نفس را از بین می برد

توهین به افراد می تواند به سرعت عزت و اعتماد به نفس آنها را از بین ببرد، حتی اگر بعداً عذرخواهی کنید. معذرت خواهی، نظر اولیه را لغو نمی کند و خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید در ذهن همسرتان باقی می ماند.

باعث از دست دادن حمایت می شود

وقتی شما یا همسرتان حرف های آزاردهنده می زنید، حمایت از یکدیگر برایتان سخت می شود، در یک رابطه سالم افراد به تنهایی می ایستند و احساس کمبود حمایت نمی کنند.به همین دلیل وقتی کسی احساس ‌کند از طرف شریک زندگی حمایت نمی‌شود شروع به استفاده از کلمات منفی می کند.
اگر به همسر خود توهین کنید، ممکن است دفعه بعد که به چیزی نیاز دارد به سراغ شما نیاید. آنها به افراد دیگری روی می‌آورند که از طرف آنها حمایت می‌ شوند.

باعث ناامنی در رابطه می شود

صحبت های آزاردهنده می تواند باعث ایجاد ناامنی در رابطه شود. هیچ کس نباید احساس کند که رابطه آنها در هر لحظه ممکن است به پایان برسد اما، توهین به یکدیگر این احساس را تشدید می کند. وقتی احساس می کنید که شریک زندگی تان برای شما ارزشی قائل نیست، مطمئناً احساس ناامنی خواهید کرد. رابطه ای سالم است که در آن احساس امنیت کنید، حتی زمانی که همه چیز پیچیده است.

با همسر بد دهن چگونه برخورد کنیم؟ :: مجله ای پر از مقالات کاربردی

احترام را از بین می برد

حتی وقتی همسرتان شما را عصبانی می کند، باز هم باید به او احترام بگذارید. هر زمان که حرف بدی به شریک زندگی خود می گویید، نشان می دهد که آن طور که باید به او احترام نمی گذارید. اگر با همسرتان مخالف هستید، باز هم باید احساسات او را در نظر بگیرید. روی حرف های خود تمرکز کنید زیرا بعداً نمی توانید آنها را جبران کنید. از رفتارهای نامناسب خودداری کنید تا شریک زندگیتان بداند که به او احترام می گذارید.

موجب خود پسندی می شود

اگر چه گفتن اولین افکاری که در جریان مشاجره به ذهنتان می رسد آسان است اما، باید از این کار خود داری کنید. با بیان اولین افکارتان بعداً پشیمان می‌شوید و این اظهارنظرها خود پسندی شما را درپی دارد. ناسزا گفتن باعث ایجاد مشکل در صمیمیت، راحتی می شود پس همیشه قبل از اینکه چیزی بگویید، احساس همسرتان را در نظر بگیرید.

احساس ارزشمندی را از بین می برد

هر توهینی می تواند احساس ارزشمندی را از بین ببرد. کلمات آزاردهنده باعث می شود افراد احساس کنند که به اندازه کافی خوب نیستند یا نمی توانند کار خوبی انجام دهند. همچنین این کلمات حاکی از آن است که شما در مورد همسر خود بد فکر می کنید و باعث می شود که آنها نیز به خودشان نگاه بدی داشته باشند.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :