چطوری به خواستگارم در مورد بیماری ام بگویم؟
وجود مشکلاتی از قبیل مشکلات سلامتی و یا وجود یک بیماری در خواستگار. این مطلب را به همین موضوع اختصاص داده ایم. امیدوارم که توضیحاتی که در ادامه ذکر شده برای شما

نکاتی که دخترها و پسرها باید در مراسم خواستگاری بدانند

آکاایران: ازدواج از تصمیمات مهم زندگی هر فردی است به طوری که انتخاب اشتباه روی زندگی فرد تاثیر زیادی دارد . گاهی اوقات وجود برخی شرایط خاص تصمیم گیری برای ازدواج را مشکل می سازد . یکی از مشکلاتی که تصمیم گیری برای ازدواج را سخت می سازد مشکلات سلامتی و یا وجود یک بیماری در فرد مورد نظرمان می باشد مسئله مهم این است که آیا از بیماری خاصی رنج میبرید و دقیقا نمی دانید آن را چه موقع و چگونه باید به همسر آینده خود بگویید؟ در ادامه این مقاله ما به این موضوع میپدازیم و به شما آموزش میدهیم که چگونه این مسئله را به خواستگارتان مطرح کنید. با ما همراه باشید.

خواستگاری مرحله‌ای برای آشنایی دو طرف با یکدیگر است.

عموما در جلسات اول و دوم خواستگاری، خانواده ها و دختر و پسر با یکدیگر آشنایی نسبی پیدا کرده و در مورد مسائل اصلی ازدواج بیشتر صحبت می کنند.

گفتگوی خواستگاری را چگونه آغاز کنیم؟ -

کدام بیماری ها را به خواستگارمان بگوییم ؟

 نکته قابل اهمیت آن است که بیماری شما تا چه اندازه در زندگی آیندتان تاثیر گذار است؟

اگر در گذشته به یک بیماری مبتلا و درمان شده‌اید و دیگر برگشت پذیر نخواهد بود، اصلاً نیازی به گفتن آن وجود ندارد. 

 

دلم می خواست مرد و مردانه به خواستگاری اش بروم - ویسگون

چگونه باید بیماری خود را به خواستگارتان بگویید ؟

در پایان جلسه دوم خواستگاری اگر در مجلس خواستگاری و در طی صحبتها احساس نمودید که خواستگارتان فردی مطمئن و قابل قبول است ، در پایان جلسه دوم در مورد بیماری، ناتوانایی های آن و روش درمانش به طور کامل برای او بگویید اما بیماری خود را طوری مطرح نکنید که وحشت کند بلکه بگویید ( مثلا درباره بیماری صرع ) یک بیماری کنترل شده دارید و مانند افراد سالم زندگی می کنید واین بیماری به فعالیتهای شما در زندگی حال و آینده تان آسیبی نمی رساند. سپس پزشک خود را به ایشان معرفی نمایید تا هر گونه سؤالی که دارد از پزشک معالجتان بپرسد.

حاد و اثرگذاردرآینده است یا حاد و اثرگذاردرآینده نیست!

اگربیماری شما حاد و امکان اثر گذاری در آینده را دارد که قطعا باید به پسری که به خواستگاری تان آمده، یا خانمی که به خواستگاری اش رفته اید بگویید. همچنین لازم است برای خانواده هم این مساله را بیان کنید. بی شک خانواده ها به این دلیل که ممکن است جریان بعد ها برایشان فاش شود و شما را مورد سرزنش قرار بدهند یا دروغگو و ناصادق خطاب کنند باید از همان ابتدا در جریان این بیماری قرار بگیرند.

مطمئن باشید بیان واقعیت در مراحل پایانی خواستگاری باعث می شود شرایط وخیم تر و بدبینی و بی احترامی به شما صورت نگیرد! اما اگر نگران واکنش های خانواده ها در خواستگاری باشید و موضوع را مخفی نگه دارید بی شک عواقب نامعلومی در انتظار شما خواهد بود!

حال اگر بیماری شما حاد یا موثر در روند زندگی طبیعی شما نیست گفتن آن لزومی ندارد! بله! واقعا لزومی ندارد به طور مثال، شما هر از گاهی سرما می خورید یا یک دوره ای دو هفته ای در گذشته دچار یک افسردگی کوتاه شده اید. مسلما این مشکلات تاثیری در آینده شما، ازدواج و حتی بچه دار شدن شما ندارد، بنابراین نگفتن آن مشکلی را ایجاد نخواهدکرد.

 

بیان کردن بیماری در خواستگاری,گفتن بیماری به خواستگار,چطور به خواستگار از بیماریمان بگوییم

 زمان صحیح بیان بیماری در جلسه خواستگاری

اینکه در جلسات اولیه خواستگاری بخواهید درباره بیماری‌تان سخن بگویید چندان مناسب نیست.

بهتر این است که قبل از علاقمند شدن و وابستگی و نیز پیش از مراسم بله گفتن یا نامزدی و عقد، اما در زمانی که اوضاع به سمت پاسخ مثبت پیش می‌رود، از بیماری‌تان نیز سخن بگویید.اگر از دسته افرادی هستید که خیلی زود وابسته می شوید ناچارید زودتر از بیماری خود بگویید.

نکته :

موضوع بیماری تان را با صلاحدید خواستگارتان با خانواده اش در میان بگذارید زیرا اگر روزی این موضوع برای آنان فاش شود ، آنها شما را مورد سرزنش قرار می دهند یا دروغگو و ناصادق خطاب می کنند.

اگر بیماری هایی را که بر زندگی آینده و حتی بچه دار شدنتان تاثیر می گذارند ، را پنهان کنید ، بی شک عواقب نامعلومی در انتظار شما خواهد بود!

توجه داشته باشید بیماری های که حاد یا موثر در روند زندگی طبیعی شما نیست را مطرح نکنید زیرا این مشکلات تاثیری در آینده شما ندارد، بنابراین نگفتن آن مشکلی را ایجاد نخواهدکرد.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :