روانپزشک خوب
روانپزشک خوب در غرب تهران ، روانپزشک خوب در اصفهان ، روانپزشک خوب در تبریز ، روانپزشک خوب در شیراز ، روانپزشك خوب در تهران را در آکاایران بخوانید

تشخیص روانپزشک خوب با چند راهکار ساده

آشنایی با یک روانپزشک خوب این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که بدون نگرانی و استرس، با یک متخصص روانپزشکی صحبت کنید و ضمن مطرح کردن دغدغه‌های ذهنی و مشکلاتی که روح شما را آزرده می‌کند در مسیر رفع آن‌ها قدم بر دارید.  در این مطلب یک راهکار کاربردی به شما معرفی می‌کنیم که کمک می‌کند، خیلی ساده روانپزشک دلخواهتان را پیدا کنید و بدون اینکه لازم باشد از خانه خارج شوید، در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته با او مشورت کرده و مشکل خود را به صورت ریشه‌ای حل کنید.

 

اهمیت کار یک روانپزشک خوب

برای اینکه صلاحیت یک روانپزشک را بسنجید اولین گام این است که سابقه تخصصی و حرفه‌ای او را بررسی کنید و  ببینید در زمینه‌های پژوهشی چه سابقه‌ای دارد.

روانپزشک توانایی تشخیص اختلال‌های روانی و تجویز دارو برای آن‌ها را دارد، او یک پزشک متخصص در حوزه کاری خودش است.

 

روانشناس در طول جلسه‌های مختلف درمانی سعی می‌کند از طریق گفتگو مشکلات شخص مراجعه کننده را ریشه یابی کند و بهترین راهکارهای مقابله با مشکل را به او گوشزد کند.

وظیفه روانپزشک فراتر از این مورد است و در صورت تشخیص می‌تواند داروهای خاصی را برای درمان سریع‌تر فرد به او پیشنهاد بدهد. به همین دلیل انتخاب یک روانپزشک خوب اهمیت بسیار زیادی دارد، تجویز یک داروی نامناسب نه تنها تغییری در حال روانی بیمار ایجاد نمی‌کند، بلکه ممکن است سلامت جسمی او را نیز به مخاطره بیاندازد.

 

سامانه مشاوره آنلاین روانپزشکی دکتر ساینا بیشترین جامعه آماری پزشکان را در اختیار دارد، تمامی آن‌ها دارای شماره نظام پزشکی هستند و به شکل حرفه‌ای توسط کمیته پزشکی این مجموعه صلاحیت آن‌ها تایید شده است.

با مراجعه به سایت دکتر ساینا و بعد از مطالعه رزومه آنلاین او و نظرات سایر کاربران در مورد عملکردشان می‌توانید بدون دغدغه روانپزشک دلخواه خودتان را انتخاب کنید و به صورت تلفنی و آنلاین با او مشورت کنید و از خدمات تخصصی درمانی یک روانپزشک خوب استفاده کنید.

 

 

ویژگی‌های روانپزشک خوب

خوب و بد بودن یک مفهوم نسبی است و شخصی که برای شما خوب است ممکن است برای فرد دیگری مناسب نباشد، اما می‌توان یک سری ملاک‌ها تعیین کرد که کار تشخیص دادن را برای ما ساده‌تر کند. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

تصمیم گیری به وقت نیاز

روانپزشک گاهی باید تصمیم‌های سختی بگیرد، او با تکیه بر دانش و تجربه خود تصمیم می‌گیرد و سریع به آن عمل می‌کند. همین اعتماد به نفس و تصیم‌گیری مناسب به درمان به موقع بسیاری بیماران و پیشگیری از اتفاقات ناگوار کمک بسیاری می‌کند. اگر فرایند تشخیص بیش از اندازه لازم طول بکشد یا روانپزشک برای تصمیم‌گیری تعلل کند، ممکن است بیمار خسته و ناامید شود و مراحل درمان را نیمه‌کاره رها کند، اتفاقی که می‌تواند پیامدهای فاجعه باری به همراه داشته باشد.

 

رازداری

یک روانپزشک خوب بیش از هر فرد دیگری باید رازدار باشد و آنچه در یک جلسه درمانی مطرح می‌شود را نزد خود حفظ کند. پزشکان قسم خورده هستند و به راحتی می‌توان در این زمینه به آن‌ها اعتماد کرد اما سطح رازداری هر فرد متخصصی با دیگری متفاوت است.

 

دانش و تجربه کافی

دانش و میل به دانستن بیشتر یکی از مشخصات مهم یک روانپزشک خوب است، او در سمینارهای مرتبط شرکت کرده، مقاله‌های جدید را دنبال می‌کند و همواره در جریان آخرین دستاوردهای روانپزشکی قرار می‌گیرد.

تجربه هم فاکتور دیگری است که باید در نظر گرفته شود، هرچه پزشک شما تجربه بیشتری داشته باشد و مراجعین متعدد مشابه شما را راهنمایی کرده باشد سریع‌تر و بهتر می‌تواند به شما کمک کند.

 

مهارت‌های ارتباطی مناسب

روانپزشک باید بتواند سدهای ارتباط را بشکند و ارتباط خوبی با مراجعه کننده برقرار کند. او شنونده خوبی است و توانایی این را دارد که بدون اینکه قضاوت کند شما را بپذیرد.

بعضی اختلالات مانع برقراری ارتباط مناسب فرد با دیگران می‌شود، روانپزشک با مهارت‌های تخصصی لازم و صرف زمان این موانع را به شکل علمی برطرف می‌کند و ارتباط خوبی با بیمار شکل می‌دهد تا داروهای مورد نیاز او را تشخیص داده و تجویز کند.

 

 

 کلام آخر

این روزها فضای اینترنت این امکان را برای شما فراهم کرده تا با چند کلیک ساده رزومه پزشک را مطالعه کنید، دکتر ساینا یک سامانه تخصصی است که همه امکاناتی که برای یک مشاوره حضوری نیاز دارید را در فضای وب و اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد.

کافی است به سایت دکتر ساینا به نشانی www.drsaina.com مراجعه کنید یا اپلیکیشن اندروید آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید، بعد از آن کار بسیار ساده است. در سامانه ثبت نام می‌کنید روانپزشک خود را انتخاب می‌کنید و پس از پرداخت آنلاین هزینه مشاوره پزشک در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرد.

 

در طول تماس پزشک تا لحظه‌ای که اطمینان حاصل کند پاسخ سوال خود را دریافت کرده‌اید در کنار شما می‌ماند، شما می‌توانید با ارسال مدارک پزشکی، تصویر داروهایی که پیش از این مصرف کرده اید و هر اطلاعات دیگری در قالب فایل به پزشک در تصمیم گیری بهتر کمک کنید.

 

مشاوره آنلاین بسیار ارزان‌تر از روش‌های حضوری درمانی است و در وقت و انرژی شما هم صرفه جویی می‌کند. دیگر پیدا کردن روانپزشک خوب کار سختی نیست دکتر ساینا در تمام مراحل کار در کنار شما است و کمک می‌کند بهترین تصمیم را بگیرد، کافی است همین الان برای ارتقای سلامت روان خود و عزیزانتان تصمیم گیری کنید.

همین حالا از طریق لینک زیر اولین مشاوره آنلاین روانپزشکی خود را دریافت کنید:

https://www.drsaina.com/ConsultationDoctor_1_10/مشاوره-آنلاین-با-بهترین-متخصص-اعصاب-و-روان-روانپزشک/

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :