انجام این زبان بدن شما را ضعیف و حقیر نشان میدهد
با هر حرکت شما فرد مقابل فکری میکند برای همین در تمام دنیا مردم به رفتار خود به این اندازه اهمیت می دهند، پس تا میتوانید از انجام حرکات نامناسب دوری کنید.

چگونه قوی باشیم ؛ این عادت های اشتباه از شما انسانی ضعیف می سازند

آکاایران: همه ما می‌دانیم که زبان بدن یک پیام محکم را می‌فرستد؛ گاهی اوقات حتی محکم‌تر و استوارتر از چیزی که با صدای بلند می‌توانیم عنوان کنیم. وآن به این معناست که ما می‌توانیم نه با صدایمان بلکه با زبان بدن، برداشت دیگران از خود را تحت کنترل داشته باشیم. از طریق زبان بدن می‌توان برقراری ارتباط با دیگران را تقویت کرد. از طریق استفاده صحیح از زبان بدن , می‌توانید شخصی کاریزماتیک , اهل گفتگو , پخته و متشخص جلوه کنید یا اینکه با اشتباه در زبان بدن , شخصی دوست‌نداشتنی , ضعیف و حقیر بنظر برسید. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به معرفی حرکتهایی از زبان بدن میپردازیم که انجام آنها شما را آدم ضعیف و حقیری نشان میدهد. با ما همراه باشید

حرکات زبان بدنی که شما را فردی ضعیف نشان میدهد

دست به سینه ایستادن

دست به سینه ایستادن در هنگام صحبت کاملا مصنوعی است. این حرکت، حالت تدافعی شما را نشان می دهد و به نظر نمی رسد که مورد پسند باشد. برای جلوگیری از این کار در عوض دستان خود را کنار یا پشت تان نگه دارید.

حرکت دست به سينه - پارس مدیا نیوز

چهره اخم آلود

ممکن است متوجه نشوید که ابرو های خمیده برای طرف مقابل ترسناک به نظر می آید. این کار می تواند آنها را از صحبت با شما منصرف کند و حالت تدافعی ایجاد می کند. در اینصورت مهم است که به صورت خنثی صحبت کنید و به دیگران این اطمینان را بدهید که از چیزی ناراحت یا عصبانی نیستید.

خمیدگی بدن

وقتی حالت افتاده و خمیده دارید، کمبود انرژی و اعتماد به نفس را نشان می دهد. برای تعاملات احتماعی باید میزان قدرت و اعتماد را به مردم نشان دهید . اگر قوز کرده یا خمیده هستید، سیگنال اشتباهی ارسال می کنید و تحقیقات نشان می دهد که وقتی بدن قوی و صاف دارید، احساس انرژی بیشتری می کنید و این برای شما یک برد است.

لبخند نزدن

آیا می دانید که لبخند زدن احساس شادی درونی ایجاد می کند؟ اما مردم تمایل دارند خلاف این را باور کنند. اگر لبخند زیبای خود را حفظ کنید، بی شک کار با آن خوشایندتر است بنابراین، صورت گرفته خود را به لبخند تبدیل کنید، بقیه مشکلات خودبه خود حل می شود.

دست دادن خیلی محکم و یا خیلی ضعیف

دست دادن معمولا اولین تماس جسمی افراد است. دست دادن ضعیف نشان می دهد که شما در کار خود حرفه ای نیستید و همچنین دست دادن خیلی محکم به فرد هشدار می دهد که شما پرخاشگر هستید. اعتبار کار خود را با یک دست دادن درست نشان دهید.

وضعیت ایستادن

اگر در هنگام ایستادن کمرتان بیش از حد صاف و شانه هایتان بالا باشد، به نظر می رسد که انسان ضعیف و آسیب پذیری هستید. مراقب وضعیت بدن خود باشید و تمام تلاش تان را برای راحتی و ایجاد آرامش انجام دهید.

ایستادن در جهت دیگر

اگر زمانی که می خواهید با کسی صحبت کنید روی خود را به سمت دیگر بچرخانید، بی احترامی است و نشان میدهد که درگیر مکالمه با طرف مقابل نیستید. بدن خود را کاملا رو به طرف مقابل قرار دهید.

زبان بدن

قرار دادن پا به صورت ضربدری

وقتی که دست یا پای خود را به صورت ضربدری قرار می دهید، نشان میدهد که نسبت به حرف های طرف مقابل پذیرش ندارید. صاف بایستید تا نشان دهید که در حال گوش دادن به صحبت های طرف مقابل هستید.

اشاره کردن

وقتی هنگام صحبت کردن از دستان خود برای اشاره استفاده می کنید، اعتبار خود را نزد شنونده کاهش می دهید. این کار مودبانه نیست، پس سعی کنید با دست خود به اطراف اشاره نکنید.

پلک زدن بیش از حد

پلک زدن بیش از حد نشانه این است که شما از گفتگو احساس ناراحتی می کنید و علاقه ای به ادامه بحث ندارید. چشمان خود را نگه دارید تا باعث ایجاد سوء تفاهم نشوید.

نگاه کردن به در و دیوار

حتما همه ما با افرادی ملاقات کرده ایم که هنگام صحبت با آن ها به اطراف اتاق نگاه می کنند. در حال ارزیابی اطراف هستند تا ببینند با چه شخص دیگری می توانند صحبت کنند. این رفتار مودبانه نیست، با احترام رفتار کنید و از انجام این کار خودداری کنید.

نگاه به دیوار

عدم ارتباط چشمی

افراد مختلف سبک های مختلف ارتباطی دارند اما در کل صحبت همراه با برقراری ارتباط چشمی و لبخند با دیگران بهتر است. شواهد حاصل از روانشناسی نشان می دهد که ارتباط چشمی باعث ایجاد اعتماد به نفس، علاقه و آرامش در طرف مقابل می شود.

نگاه به تلفن همراه

اگر در جلسه و یا گردهمایی حضور دارید، تلفن خود را کنار بگذارید. اگرچه اعتیاد به تلفن همراه فراگیر شده است اما همچنان بی ادبانه است. سعی کنید در جمع تعامل داشته باشید و از نگاه به تلفن خودداری کنید. مطمعنا در شرایط اضطراری منعی برای اینکار وجود ندارد اما ایجاد ارتباط عالی و به دور از حواس پرتی بسیار عالی است.

گوش ندادن

چیزی که در تجارت به عنوان عامل پیروزی وجود دارد، توانایی گوش دادن است. گوش دادن به صورت واقعی می تواند بر فروش، عملکرد و روابط تاثیر بگذارد.

گوش ندادن

سریع صحبت کردن

سریع صحبت کردن یا پلک زدن سریع نشانه عصبی بودن و غیر قابل اعتماد بودن شماست. مکث بین جملات را تمرین کنید، اجازه دهید افراد جملات خود را به پایان برسانند و بعد شما شروع کنید به چشم های طرف مقابل نگاه کنید. اگر نمی توانید در چشم افراد نگاه کنید، پس به پیشانی آن ها نگاه کنید.

ورود به حریم شخصی

ورود به حریم شخصی تاثیر مخربی بر روابط تجاری دارد. یک نمونه ی بارز آن ورود مردان به فضای شخصی زنان است که باعث موذب شدن آن ها می شود. یک قانون ساده این است که با طرف مقابل خود 5 متر فاصله بگیرید و به فضای شخصی افراد احترام بگذارید.

عدم پاسخ

وقتی با کسی صحبت می کنید نشان دهید که به حرفهایش گوش می دهید. این کار نیازمند ارتباط چشمی، تکان دادن سر و یا لبخند زدن است. حتی اگر با حرف های او موافق نیستید هم به حرف هایش گوش دهید. این کار نشانه احترام است و انجام ندادن آن تاثیر منفی به جا می گذارد.

حرکات زبان بدن

استفاده زیاد از کلمه "اما"

استفاده از کلمه "اما" می تواند مشکلاتی ایجاد کند. در بعضی موارد به نظر می رسد که شما می خواهید بهانه بیاورید. استفاده از این جمله "متاسفم محصول به موقع به دست تان نرسید، اما دلیل اصلی آن هوای بارانی بود" در اینجا شما از کلمه اما استفاده کردید تا هوای بارانی را مقصر بدانید.

در دسترس نبودن

در دسترس نبودن در روابط تجاری بسیار مضر است. اگر به دیگران پاسخ منفی دهید و هیچ وقت در دسترس نباشید می تواند از پیشرفت شما جلوگیری کند. سعی کنید که همیشه در دسترس باشید و اجازه دهید که با حفظ حریم شخصی مردم به شما نزدیک تر شده و احساس راحتی کنند.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :