Notice: Trying to get property of non-object in /home/ravaaka/domains/ravanpezshk.akairan.com/public_html/core/DB.php on line 226

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ravaaka/domains/ravanpezshk.akairan.com/public_html/core/DB.php on line 203

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 175 bytes written, possibly out of free disk space in /home/ravaaka/domains/ravanpezshk.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 41

Notice: Undefined offset: 0 in /home/ravaaka/domains/ravanpezshk.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 203
شخصیت افراد را از روی راه رفتن تشخیص دهید
شخصیت افراد را از روی راه رفتن تشخیص دهید
زبان بدن ما بیش از آن چیزی که خودمان فکر میکنیم درباره ما به سایرین می گوید ، شخصیت راه رفتن یکی از آنهاست.

آکاایران: یکی از اولین مواردی که ما را در چشم مردم بیشتر مورد توجه قرار میددهد طرز راه رفتن و شیوه قدم برداشتن ما می باشد.این نکته به تنهایی می تواند خیلی از خصوصیات ما را برای مردم آشکار سازد.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به شما مطالب آموزش میدهیم که با کمک آن بتوانید شخصیت سایرین را از نوع راه رفتن آنها تشخیص دهید. با ما همراه باشید.

راه رفتن شما چه معنایی دارد؟

راه رفتن می تواند راز و رمز درونی افراد مختلف را برملا کند و می توانید با طرز راه رفتن افراد شخصیت آن ها را بیشتر بشناسید چه نوع حالت هایی در راه رفتن می تواند ما را به شناخت بیشتر روحیات افراد کمک کند

فربد فدائی روانپزشک و مدیر گروه روانپزشکی و توانبخشی علوم پزشکی بهشتی گفت: بعضی از افراد به خاطر نوع بیماریشان به طور غیرطبیعی راه می‌روند.راه رفتن این دسته ملاکی برای تعیین شخصیت ‌شان نیست.وی اظهار داشت: راه رفتن یک نوع رفتار است که می‌تواند نشان دهنده‌ی ذهنیت، روان، اندیشه و عاطفه فرد باشد.همچنین ناخودآگاه راه رفتن افراد نشانه‌ای از شخصیت آن‌ها است

وی ادامه داد: برای نمونه کسانی که اعتماد به نفس دارند قدم‌های محکم بر‌می‌دارند و جلوی مسیرشان را نگاه می‌کنند و کسانی که اعتماد به نفس ندارند سرشان را به زمین می‌اندازند و آهسته با قدم‌های نامطمئن به جلو می‌روند افرادی که وضعیت سرخوشی دو قطبی دارند قدم‌هایشان سریع و با سرعت و بلند گام برمی‌دارند.اصولاً همه‌ی فعالیت‌هایشان افزایش پیدا می‌کند برعکس کسانی که دچار افسردگی هستند گام‌هایشان آهسته و نامطمئن است و زود هم خسته می‌شوند.

در سال ۲۰۱۷ تحقیقی انجام شد که در آن به مقایسه‌ی سرعت و طرز راه رفتن افراد با «پنج عامل بزرگ شخصیت» پرداخته شد. بر اساس نظریه پنج عاملی شخصیت (Five.Factor Theory of Personality)، ویژگی‌های شخصیتی هر فردی را بر اساس پنج عامل کلیدی می‌توان تعیین کرد: میزان روان رنجوری، وظیفه شناسی، برونگرایی، استقبال از تجربیات و تطابق پذیری.
دسته بندی‌های دیگری هم از تیپ‌های شخصیتی در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفت. این تحقیق نشان داد هر تیپ شخصیتی‌ای سبک راه رفتن منحصر به خود را دارد.که در ادامه به آن میپردازیم.


1. آسان‌گیر‌ها

آسان گیر‌ها معمولاً با سرعتی کم تا متوسط و با حالتی راحت و خونسرد راه می‌روند. آن‌ها به ندرت از حرکات دست استفاده می‌کنند و گاهی با خود وارد گفتگویی درونی می‌شوند. این افراد بیشتر روی دیگران تمرکز می‌کنند تا کار خودشان و ممکن است هنگام راه رفتن اینطور به نظر برسد که گم شده اند. آسان گیر‌ها بسیار خونسرد هستند و شمّ قوی‌ای دارند، اما ممکن است از آن دست آدم‌هایی به نظر برسند که از زیر کار در می‌روند و به راحتی تحت تأثیر قرار می‌گیرند.


2. خودنما‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

خودنما‌ها با اعتماد به نفسی زیاد و مصمم راه می‌روند. آن‌ها بازو‌ها و کفل شان را به شکل اغراق آمیزی تکان می‌دهند و از جلب توجه دیگران لذت می‌برند. این افراد معمولاً سرشان را بالا نگه می‌دارند، شانه هایشان را عقب می‌دهند و بیشتر روی خودشان تمرکز دارند. خودنما‌ها ممکن است خودشیفته و غیر قابل اعتماد باشند و شخصیتی کنترل گر و کاریزماتیک داشته باشند.


3. حمایتگر‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

حمایتگر‌ها با سرعتی متوسط و با قدم‌هایی مطمئن راه می‌روند. آن‌ها همکاری خوبی با هم گروهی‌های خود دارند و شنونده‌های خوبی هستند. این افراد فکر شده صحبت می‌کنند و برای اتحاد و روابط میان افراد ارزش قائل هستند. حمایتگر‌ها مفید، باوفا و قابل اعتماد هستند.یک تلفن ساده از سمت عزیزان شان می‌تواند روز آن‌ها را بسازد. حمایتگرها، مانند سیاستمدارها، از حرکات دست خوش شان می‌آید و هنگام راه رفتن، با دیگران ارتباط چشمی و تعامل دارند.


4. کسانی که همزمان چندین کار انجام می‌دهند

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

بعضی افراد این توانایی را دارند که همزمان چندین کار را انجام دهند و در عین حال راه هم بروند. این ویژگی خاص و منحصر به فردی محسوب می‌شود، چون چنین افرادی هنگام راه رفتن، قدرت تخیل خود را به کار می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند همزمان کار‌های زیادی را انجام دهند، به طوری که مثلاً همزمان تلفنی صحبت می‌کنند، به دیگران آدرس می‌دهند و از خیابان رد می‌شوند. این افراد شجاع هستند و مهارت زیادی در حل مسأله دارند. آن‌ها همیشه دوست دارند به دوستان شان در مواقع نیاز کمک کنند.

5. مجری‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

مجری‌ها معمولاً بسیار سریع و با قدم‌هایی تند و متمرکز راه می‌روند. آن‌ها سر خود را با اعتماد به نفس بالا نگه می‌دارند و اغلب غرق در افکار خود هستند. مجری‌ها اغلب توجهی به اطرافیان شان ندارند و به راحتی ممکن است با دیگران برخورد کنند.

این افراد هدف گرا هستند و در حل مسائل عملکرد بسیار خوبی دارند. با این حال، ممکن است نجوش و یکدنده هم باشند.


6. اصلاحگر‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

اصلاحگر‌ها معمولاً هنگام راه رفتن قوز می‌کنند و قدم‌هایی کوتاه برمی دارند. آن‌ها از تماس چشمی با دیگران هم خودداری می‌کنند، چون معمولاً درونگرا و خجالتی هستند. این افراد اغلب تا زمانی که رابطه‌ی قوی یا صمیمانه‌ای برقرار نکرده باشند، در روابط خود با دیگران محتاط و مراقب هستند.


7. سیاستمدار‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

سیاستمدار‌ها اغلب با چابکی راه می‌روند، سرخود را بالا می‌گیرند، سینه را جلو می‌دهند و شانه هایشان را عقب نگه می‌دارند. این افراد علاقه‌ی زیادی به تقدیر و تشکر دارند. آن‌ها از دست و پنجه نرم کردن با چالش‌ها و یادگیری تجارب جدید هم لذت می‌برند، اما به راحتی ممکن است حوصله شان سر رود.

این افراد گوینده‌های با اعتماد به نفسی هستند و از سر و کله زدن با دیگران لذت می‌برند.


8. نگران‌ها

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

نگران‌ها اغلب بسیار آهسته و با احتیاط راه می‌روند. آن‌ها معمولاً قدم‌هایی کوتاه برمی دارند، اما ممکن است پاهایشان را روی زمین بکشند. نگران‌ها معمولاً به زمین خیره می‌شوند و آشفته به نظر می‌رسند. این افراد در اغلب موارد درونگرا و متفکر هستند و، اما ممکن است حساس و هراسان هم به نظر برسند.


9. کسانی که با قدم‌هایی کوتاه راه می‌روند

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

کسانی که در این دسته می‌گنجند معمولاً قدم‌هایی کوتاه برمی دارند و احتمال اینکه آدم‌های خود محور و قانع باشند در آن‌ها بیشتر است. با این حال، در زنان کوتاه بودن قدم‌ها ممکن است به علت درد ماهیچه‌های ساق پا و همسترینگ یا حتی نشانه‌ی مشکلی در قسمت لگن باشد.


10. کسانی که دست به سینه راه می‌روند

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

این حالت معمولاً نشان می‌دهد که فرد ترجیح می‌دهد در حال حاضر یا به کلی در زندگی تنها باشد. این سبک راه رفتن نشانه‌ی حساس بودن هم هست. کارشناسان ارتباطی تأکید دارند که دست به سینه کردن دست‌ها هنگام راه رفتن، به ویژه شب ها، خطرناک است، چون ممکن است این پیام را داشته باشد که شخص ضعیفی هستید و می‌توانید طعمه‌ی راحتی برای مهاجمان باشید. در چنین موقعیت‌هایی بهتر است سریع، صاف، با اعتماد به نفس و بدون دست به سینه شدن راه بروید.


11. کسانی که پاکوبان راه می‌روند

شخصیت شناسی براساس طرز راه رفتن!

این سبک راه رفتن می‌تواند از خشم، درماندگی و ثبات قدمی فرد حکایت داشته باشد. اما گاهی هم این معنی را دارد که بدن شما سعی دارد یک سیگنال به مغز شما ارسال کند. درواقع این حالت می‌تواند به نحوه‌ی قرارگیری دست و پا مربوط باشد و معمولاً بر اثر بی حس شدن آن‌ها رخ می‌دهد.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :