آناهیتا گیتی طراح ایرانی جواهرات سریال تاج و تخت + عکس
سریال تاج و تخت و جواهرات سریال تاج و تخت و عکس جواهرات سریال تاج و تخت و طراح جواهرات سریال تاج و تخت و طراح ایرانی جواهرات تاج و تخت در نمناک. را در آکاایران

انگشتر طراحي شده توسط آناهيتا گيتي استاين، طراحي ايراني جواهرات سريال بازي تاج و تخت

آناهیتا گیتی استاین، طراح و جواهرساز متولد ایران و  پرورش يافته آلمان، انگلستان و در نهايت ايالات متحده آمريکا است. او که در واقع معمار است و چند سالی است در نیویورک به طراحی جواهرات روی آورده است.

استودیو طراحی او در شیکاگو و خودش بیست سالی است که ساکن نیویورک است، او که سال‌ها به حرفه معماری مشغول بوده پس از تولد اولین فرزندش تصمیم گرفت حرفه خود را کمی تغییر دهد.

 

او در رابطه با طراحي‌هاي خود مي‌گويد: «زيبايي شناسي کارهاي من مطالعه تضاد ميان زواياي ظريف و نرم و منحني‌هاي داراي زواياي تند و ساخت يافته است».

خطوط، منحني‌ها، زوايا، سايه و رنگ و نور در طراحي جواهرات برند آناهيتا نقش بسيار مهمي ايفا مي‌کند. نقوش و موتيف‌هاي هنر و معماري ايران باستان و بسياري از مکان‌هايي که او در آنها زندگي کرده نيز بسيار طراحي‌هاي او را تحت تاثير قرار داده است.

او مي‌گويد: «سعي مي‌کنم در محدوده زباني قرار بگيرم که الهام‌بخش من است، فرم‌هاي مجسمه گون نرم و تنديس وار هنر نو Art  Nouveau و  همچنين شمال آفريقا بسيار مورد ش و الهام بخش من بوده است. »

گوشواره‌هاي مشهور يشم بريوليت زرد او نمونه‌اي از اين منابع الهام است. او در رابطه با استفاده از يشم و عقيق مي‌گويد: «من اولين بار عاشق و شيفته کشيدگي عقيق بريوليت شدم و پس از آن سايه‌هاي رنگي و متنوع اين سنگ بود که بسيار مرا شيفته کرد، درخشش طلايي و زنانگي محض رنگ اين سنگ به آن جلوه بي نظيري بخشيده است، در يک کلام جواهرات من براي لمس کردن ساخته شده‌اند. »

 

 

يکي از زيباترين و خلاقانه‌ترين جواهر مجموعه جديد او، گردنبند با شيشه کريستال است که با الماس و ياقوت پر شده است. ايده طراحي اين گردنبند از جنگجويان باستان الهام گرفته شده که در هنگام رفتن به ميدان جنگ ظرف کوچکي به عنوان اشک دان به همسر خود هديه مي‌کردند که اگر در هنگام بازگشت از پيکار با اشک پر شده بود نشاني از عشق و علاقه بوده است.

 

 

چهره‌هاي مشهوري چون کريستين بل، سارا درو گريز و البته بسياري از بازيگران سريال محبوب بازي تاج و تخت نظير لينا هيدي يا همان سرسي لنيستر مکار، سوفي ترنر و شخصيت سانسا استارک و البته اميليا کلارک يا همان دنريس تارگرين محبوب و در کل طراحان لباس اين مجموعه از طرفداران اين طراح ايراني هستند.

 

 

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :