آکاایران به نقل از مدآنلاین : طراحی و انتخاب لباس بعضی وقت‌ها در تلویزیون مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد. هنگامی که طراحی لباس ضعیف است سریال خیلی آماتوری و در هم ریخته به نظر می‌رسد. اما وقتی که طراحی قوی باشد این کار فروغ شخصیت‌ها را افزایش می‌دهد و داستان و فضای سریال به زیبایی به پیش می‌رود. 

طراحی خوب باعث می‌شود که گاهی اوقات طرفداران و عاشقان مد در طول تماشای سریال، آن را متوقف کنند و از ظاهر لباس بازیگران لذت ببرند. در زیر ده شخصیت برتر خوش لباس تلویزیونی امریکا را به شما معرفی می‌کنیم. 

– شخصیت هانا مارین (Hanna Marin
با بازی اشلی بنسون (Ashley Benson
در سریال دروغ
گوهای کوچک زیبا (Pretty Little Liars)

تمام بازیگران این سریال به حدی خوش لباس هستند که شما سورئالیسم را با چشم‌های خود احساس می‌کنید. بیشتر شخصیت‌های این سریال دختران دبیرستانی هستند که تازه راه رفتن با کفش پاشنه بلند را یاد گرفته‌اند، ولی با کفش‌های 15 سانتیمتری و لباس‌های بدون نقص معماهای سریال را حل می‌کنند.

اما از آن‌جا که اشلی بنسون یا همان هانا شخصیتی است که وسواس و علاقه مفرط به مد دارد، بار مد سریال بیشتر بر دوش اوست. با اینکه لباس دبیرستانی‌ها روپوش و شلوار جین است و این چیزی نیست که مردم دوست دارند ببینند، با این حال طراح لباس سریال مندی لاین (Mandi Line) از افراط در طراحی لباس هیچ ابایی ندارد.

مندی لاین با همکاری سایت GetThis، نکته‌ها و راهنمایی‌هایی در زمینه مد و لباس‌هایی شبیه به شخصیت‌های سریال را  ارائه می‌دهد.

 
,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394

 

 
,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394

– شخصیت بارنی استینسون (Barney Stinson)
با بازی نیل پاتریک هریس (
Neil Patrick Harris
در سریال ملاقات با مادر(
How I Met Your Mother)

این سریال به پایان رسیده است و علاقه‌مندان هنوز از این بابت غمگین هستند، اما پایبندی بارنی استینسون به کت و شلوار واقعا باید مورد توجه قرار گیرد. او خود را وقف کت‌وشلوار کرده است حتی آهنگی را در این زمینه در مراسم امی (Emmy) اجرا کرد. 

ریکو کورومادا (Reiko Kurumada) طراح لباس سریال قصد خود از انجام این کار را این‌گونه  توضیح می‌دهد:«قصد من این بود که شخصیت‌ها کمی  جذابیت، ابهت و زیبایی بی‌زمان نیویورکی را نشان دهند که بارنی استینسون در این زمینه کاملا موفق عمل کرده است.» کت‌وشلوارهای او عمدتا دولچه اند گابانا (Dolce and Gabbana) و بعضی وقت‌ها پرادا(Prada) و ایو سن لورن (YSL)است.

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – شخصیت کالیندا شارما (Kalinda Sharma)
با بازی آرچی پنجابی (Archie Panjabi
در سریال همسر خوب (The Good Wife)

کالیندا شارما بازپرس ویژه  آژانس لاکهارت /گاردنر (Lockhart/Gardner) سبک ویژه خود را دارد و به نوعی افسونگر است. او این سیما و ظاهر را با ترکیبی از چکمه، دامن و کاپشن چرم القاء می‌کند. دانیل لاسون طراح لباس سریال، لباس‌های این شخصیت را به گونه‌ای طراحی کرده است که خونسردی از شخصیت می‌بارد و سرسختی و جذابیت به زیبایی به بیننده القاء می‌شود.

چکمه‌ها به طور خاص قسمت جدا نشدنی شخصیت کالیندا است. آرچی پنجابی بازیگر سریال، چکمه‌های ساق کوتاه ساده را با چکمه‌های چرمی ساق بلند جایگزین کرد، زیرا به عقیده وی این چکمه‌ها تناسب بیشستری با شخصیت کالیندا دارد و شخصیت بدون آنها معنا نمی‌دهد. سختی و خشونت چکمه و کاپشن از طریق رنگ نیز به خوبی منتقل می‌شود. کالیندا معمولا رنگ‌های روشن و زنده و یا پارچه‌های زنانه‌تر مثل ابریشم را برای بلوز استفاده می‌کند. 

سختی و خشونت چکمه و کاپشن از طریق رنگ نیز به خوبی منتقل می‌شود. کالیندا معمولا رنگ‌های روشن و زنده و یا پارچه‌های زنانه‌تر مثل ابریشم را برای بلوز استفاده می‌کند.

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – شخصیت بوید کرودر(Boyd Crowder
با بازی والتون گاگینز(Walton Goggins
در سریال عدالت (Justified)

شخصیت اصلی سریال عدالت، ریلن گیونز(Raylan Givens) با بازی تیموتی اولفانت(Timothy Olyphant) در میان چهره‌های برتر خوش لباس سال 2011 به انتخاب مجله جی کیو(GQ) قرار گرفته بود. با این حال به زودی توسط شخصیت کینه‌ای سریال ، بوید کرودر در سایه قرار گرفت.

ریلن گیونز با کلاه و شلوار جین شباهت زیادی به تبلیغات کمپانی گس (Guess) دارد، اما شما حس می‌کنید که بوید کرودر با آن شلوارهای دست دوز و طره موهایش حساسیت بیشتری نسبت به ظاهر خود دارد. پاتیا پرووتی یک تا دوهفته را صرف خرید لباس‌های فصل جدید سریال کرده است. خیلی از لباس‌ها با تکنیک‌های ویژه  به صورت قدیمی درآمده است تا خیلی نو و براق به نظر نرسد و با طراحی فضای داستان هماهنگ باشد.

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – جیم موریارتی (Jim Moriarty)
با بازی اندرو اسکات (Andrew Scott
در سریال شرلوک (Sherlock) هولمز

واقعیت این است که هر نسخه‌ای از شخصیت موریارتی می‌تواند در فهرست خوش لباس‌ها قرار گیرد. پوشش لباس جذاب، بخش جدایی ناپذیر این سردسته امپراطوری جنایت در سریال شرلوک هلمز است.سارا آرتور(Sarah Arthur) طراح لباس سریال، کت‌وشلوارهای شخصیت را بسیار دوست دارد و کت‌وشلوارها ترکیبی از برندهای انگلیسی مثل ریس (Reiss) و گیوز اند هاوکس (Gieves& Hawkes) و برندهای مطرح‌تر هم چون دولچه اند گابانا (Dolce & Gabbana) و ویوین وست وود (VivienneWestwood) است.

نسخه شرلوک سریال شرلوک هلمز خیلی شیک،  تر و تمیز و کمی هم شلخته به نظر می‌رسد. از سوی دیگر موریارتی سردمدار مد سریال است. در اولین حضور خود در سریال، کت‌وشلوار آبی وست وود، پیراهن اسپنسر هارت (Spencer Hart)، کروات الکساندر مک کوئین (Alexander McQueen) با تصویر جمجمه به تن دارد. در حضورهای بعدی نیز به همین اندازه خوش لباس است؛ کت و شلوار ریس، کفش‌های گوچی(Gucci) و پیراهن‌های کوپلز (Kooples) برخی از این لباس‌های شیک و زیباست.

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394

 شخصیت ویکتوریا گریسون (Victoria Grayson
با بازی مدلین استو(Madeleine Stowe
در سریال انتقام (Revenge)

در حالی که تمامی شخصیت‌های سریال خوش لباس هستند، جنگ واقعی میان ویکتوریا گریسون و امیلی تورن (Emily Thorne) است. در این رقابت ویکتوریا برنده است.  امیلی تصویر یک شخصیت ثروتمند با ظاهری به نسبت غیررسمی است، در حالی‌که ویکتوریا یک نماد مادر سالار ثروتمند در جامعه اعیان با لباس‌های مجلل را نشان می‌دهد. حتی لباس خواب‌های این شخصیت  فوق‌العاده گرا‌‌ن‌قیمت به نظر می‌رسد. 

جیل ام. اوهانسون (Jill M. Ohanneson) طراح لباس -نامزد جایزه امی (Emmy)- بسیار مجلل طراحی می‌کند و گزینه کاملا مناسبی برای این سریال لوکس است. اوهانسون طراحان اروپایی را برای طراحی لباس‌های اشرافی ویکتوریا و برخی دیگر از شخصیت‌ها مناسب‌ترین گزینه می‌داند. ویکتوریا ثروتمندترین شخصیت زن سریال است و از این رو گران‌ترین زیورآلات و لباس‌ها نصیب وی شده است. از برخی از این لباس‌ها می توان به لباس ورا ونگ (Vera Wang)  با قیمت 12 هزار دلار در قسمت مربوط به عروسی امیلی و پالتوی باربری (Burberry) هشت هزار دلاری اشاره کرد.

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – شخصیت الیویا پوپ (Olivia Pope)
با بازی کری واشنگتن (Kerry Washington
در سریال رسوایی (Scandal)

سبک اولیویا پوپ کاملا واضح و روشن  و آشکارا در خدمت موضوع سریال است. اهداف اخلاقی او و این‌که می‌خواهد یکی از آدم خوب‌های سریال یا به نوعی «کلاه سفید» باشد، با لباس‌های تک رنگ و یا ترکیبی از رنگ‌های سفید و کرم کاملا هماهنگی دارد.

لین پائولو(Lyn Paolo) طراح لباس سریال درباره انتخاب رنگ لباس‌ها این‌گونه می‌گوید:«این کار واکنشی به روند تکراری قرار دادن زنان قوی در کت و شلوارهای تیره رنگ بوده است.» به جای استفاده از رنگ‌های تیره، شخصیت اولیویا رنگ‌های سرد و کم رنگ به تن می‌کند و ظاهر شخصیت «ظرافت زنانگی» را نشان می‌دهد.

او همچنین توضیح می دهد:«انتخاب رنگ روشن در دنیای سریال«رسوایی» انتخاب جدیدی بوده و همان‌گونه که در فلاش بک‌های سریال می‌بینیم شخصیت اولیویا در اوایل سریال رنگ‌های تیره به تن دارد و هر چه به جلو می‌رویم رنگ‌ها روشن تر و شخصیت تکامل یافته تر می‌شود. 

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – شخصیت هانیبال لکتر (Hannibal Lecter
با بازی مدز میکلسن (Mads Mikkelsen
در سریال هانیبال (Hannibal)

در قسمتی از ترانه «گرگ نماهای لندن»(Werewolves ofLondon) اثر وارن زیوان(Warren Zevon) که برای سریال گفته شده است این‌گونه آمده است «از او دوری کن، او شکم  تو را خواهد درید... دوست دارم خیاط او را ببینم» در همین جمله کوتاه شخصیت هانیبال لکتر به خوبی نشان داده می شود.

شخصیت هانیبال با اینکه یک قاتل زنجیره‌ای آدم خوار است، با این حال همیشه به زیبایی لباس می‌پوشد. هانیبال از دیگر شخصیت‌های این لیست خودنماتر است و همیشه کت‌وشلوار و جلیقه به تن می‌کند و از رنگ‌های ساده، مشکی کلاسیک و آبی سیر دوری کرده و در عوض آن رنگ‌های متنوع و پیراهن‌های راه راه به‌تن می‌کند. پیراهن‌هایی از جنس پشم نرم به تن می‌کند که پوشیدن بعضی از آنها جسارت می‌خواهد.

کریستوفر هارگادون (Christopher Hargadon) طراح لباس سریال، نزدیک به پنجاه کت‌وشلوار برای این شخصیت انتخاب و طراحی کرده است. از میان لباس‌های طراحی شده برای این سریال، کریستوفر و مدز میکلسن به کت‌وشلوار خاکستری زغالی با خطوط قرمز رنگ بسیار علاقه دارند و تهیه کننده سریال نیز به دلیل علاقه فراوان، یک نمونه از این کت‌وشلوار را برای خود سفارش داده است.

 

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 – شخصیت جون واتسن (Joan Watson
با بازی لوسی لو (Lucy Liu
در سریال ابتدایی Elementary

کمد لباس جون واتسون باعث حسادت تمام زنان سراسر دنیا است. ترکیب دامن‌ها و تاپ‌های چین‌دار زیبای این شخصیت منحصر به فرد است. وقتی ربکا هوفر(Rebecca Hofherr) به عنوان طراح لباس سریال انتخاب شد، از این نکته ابراز خوشحالی کرد که شخصیت‌های داستال لباس استاندارد پلیس را به تن نمی‌کنند و او از این بابت آزادی عمل بسیاری برای انتخاب لباس دارد.

 شخصیت جون واتسن می‌تواند لباس‌های هیجان انگیز و مطابق مد روز به تن کند. هوفر می‌گوید :«در بعضی مواقع لوسی لو نیز در انتخاب و نحوه پوشش لباس با من همکاری می‌کند ، مثلا با اضافه کردن یک پیراهن سفید رنگ بر زیر پالتو یا مواردی نظیر این، از این نظر کمک فراوانی به با کلاس‌تر شدن شخصیت داستان می‌کند.»

مجموعه لباس‌های شخصیت واتسون ترکیبی از برندهایی مثل اچ اند ام (H&M) و زارا(Zara) و برندهای گران‌تری مثل آل سینتس (All Saints) است. ترکیب قیمت لباس‌های واتسون جدای از اینکه این لباس‌ها او را جذاب می‌کند، نشان می‌دهد که شخصیت واقعی است و مثل هر فرد عادی در کمد لباس خود چند تکه لباس گرانقیمت هم دارد.

 

 

 – شخصیت مارجری تایرل (Margaery Tyrell

با بازی ناتالی دورمر(Natalie Dormer
در سریال بازی تاج و تخت (
Game of Thrones)

با عرض پوزش از سرسی (Cersei شخصیت دیگر سریال) باید گفت که  لباس‌های مارجری تایرل همواره تحسین تماشاگران را به همراه داشته است. این شخصیت در اولین حضور خود در سریال با لباس شب خود همه نگاه‌ها را به خود خیره کرد. لباس‌های او همگی دارای نشان‌های از طراحی مدرن هستند و بالا تنه و یقه لباس‌ها به نوعی طراحی‌های الکساندر مک کوئین(AlexanderMcQueen) را به خاطر می‌آورد.

میشل کلاپتون (Michele Clapton) طراح لباس -برنده جایزه امی (Emmy)- در جواب منتقدانی که لباس‌های شخصیت مارجری را از نظر تاریخی نابهنگام می‌دانند گفته است:«شخصیتی با این درجه از ثروت و قدرت همیشه می‌تواند در لباس پوشیدن و نحوه پوشش خود تجربه‌های جدید کسب کند و سبک پوشش خود را مورد آزمایش قرار دهد.»

لباس عروسی مارجری با آن گلدوزی‌ها و گل‌های رز زیبا تا کنون یکی از بهترین لباس‌های طراحی شده برای این سریال بوده و هفته‌ها صرف طراحی و دوخت آن شده است. 

 
,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394

 

   
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :