آکاایران به نقل از مدآنلاین : پایگاه خبری India.com در آستانه انتخابات سراسری هند در سال 2014 نگاهی به ظاهر و مد پوشش پنج سیاستمدار زن برتر هند کرده است که شاید ظاهری به‌روزتر و متفاوت بتواند به تداوم موفقیت‌های آنان در انتخابات کمک کند. 

با نزدیک شدن به انتخابات سراسری سال 2014، سیاستمداران زن تمامی اقدامات لازم را برای جلب رای عموم مردم انجام می‌دهند. جدا از تغییر تصویر، آنچه زنان قدرتمند سیاست هند باید به آن توجه کنند تغییری جدی در مد و سبک پوشش آن‌هاست. مثلا نگاهی به حنا ربانی کار، وزیر امورخارجه پاکستان یا انیا عبدالله، ملکه اردن داشته باشند که آنقدر شیک و باوقار ظاهر می شوند!  در ادامه نگاهی داریم به پنج سیاستمدار زن هند که نیاز به تغییری جدی در پوشش و ظاهر خود دارند.

 
,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 
مایاواتی

مایاواتی یا «بهنجی» – نام دوستانه ای که طرفداران و رسانه ها برای او انتخاب کرده اند – رهبر حزب باهوجان سامای (BSP) هند و اولین قربانی مد در این لیست است. این فرماندار سابق ایالت اوتار پرادش در جنوب هند را همواره با پوشش سراسر سفید و بی رنگ دیده‌ایم و البته در برخی مراسم‌های خاص رنگ بچه گانه صورتی را هم استفاده کرده است!

توصیه مد: با این موهای کوتاه اسپرت بهتر است از شلوار کتان همراه با کرتاس (لباس بلند هندی) و البته جلیقه نیم تنه استفاده کند. واقعا بهتر است آن شلوار و کامیز را کنار گذاشته و لباس جذابتری به تن کند.

 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394


ماماتا بانرجی
ماماتا بانرجی، وزیر ارشد بنگال غربی شاید نماینده حضور زنان هند در قدرت باشد، اما معتقدیم او هم یکی از یکنواخت پوشان عرصه سیاست این کشور است، زیرا همواره در یک ساری سفید با کناره‌های آبی و سبز ظاهر می‌شود.  توصیه مد: کمی از استفاده از رنگ  می‌تواند فضای عمومی حزب او را شاداب‌تر کند. از آنجا که اصرار به پوشیدن ساری دارد می‌تواند از ساری‌های با پارچه زیبا مزین به کناره‌های دست‌دوز استفاده کند. چنین لباسی به تن بانرجی قدر مسلم زیبا خواهد بود!
 
 
,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394


جی جایالالیتا

جایالالیتا وزیر ارشد تامیل نادو و بازیگر سابق در شمار مجموعه‌داران کفش است (در یک بازرسی از خانه او مجموعه‌ای با 750 کفش دیده شد) اما اکنون زمان آن رسیده است که این ساری‌های تک‌رنگ را کنار بگذارد که معمولا هم به رنگ خاکستری یا سرخ هستند.  توصیه مد: از ساری‌های چندرنگ یا مجموعه هنرمندانه توکرال اند تاگرا (Thukral&Tagra) استفاده کند. این مجموعه بهترین استفاده را از رنگ دارند و نمونه کار اخیر آنها برای کارینا کاپور در عکس‌اش برای روی جلد مجله ووگ در هند، بسیار زیبا بود. 


,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394
 
اوما بهارتی

بهارتی قدر مسلم وفادارترین عضو حزب BJP است که حتی ساری‌های خود را هم به رنگ زعفرانی حزب خود می‌پوشد. شاید اینکه از رهبر حزب بخواهیم رنگ حزب را تغییر دهد کمی دشوار باشد، اما حداقل بهارتی می‌تواند از نمونه‌های متفاوتی از رنگ زعفرانی استفاده کند.

توصیه مد: اگر نمی‌تواید رنگ لباس را تغییر دهید، حداقل پارچه آن را ساتن یا ابریشم کند. البته آن تیلاک (رنگ قرمز روی پیشانی) را هم تا کمترین حد ممکن کاهش دهد، زیرا با این اندازه به‌نظر می‌آید همواره در حال انقلاب کردن است. 

,مد آنلاین,مدآنلاین,دکوراسیون,مد و زیبایی 2015 ، تازه های دنیای مد 1394

رابی دوی

این وزیر ارشد سابق نیز یک نمونه دیگر بی‌توجه به مد است. او  از سیاست‌مداران ساری‌پوش است که در کنار شوهرش لالو پارساد یاداف، وزیر ارشد سابق بیهار، مانند سایه از چشم‌ها پنهان بوده است. جالب خواهد بود که روزی ببینیم رابری دوی موهای خود را باز گذاشته است، البته نه به شکل درهم ریخته، بلکه به‌شکلی منظم و شانه شده.

توصیه مد: لباس‌هایی هماهنگ تر بپوشد و از ست کردن جواهرات و ژاکت با ساری‌ها هم استفاده کند. 

منبع : modeonline.ir

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :