تاریخچه  برند Prada
برند Prada در سال ۱۹۱۳ ،زمانی که Mario Prada شروع به فروش کفش ، کیف های چرمی و چمدان های بزرگ کرده بود، توسط او تاسیس شد. او پس از تجربه کاری در اروپا و آمریکا

آکاایران: برند Prada در سال ۱۹۱۳ ،زمانی که Mario Prada شروع به فروش کفش ، کیف های چرمی و چمدان های بزرگ کرده بود، توسط او تاسیس شد. او پس از تجربه کاری در اروپا و آمریکا ، ۲بوتیک در Milan افتتاح کرد.

آکاایران: تاریخچه  برند Prada

 

,چمدان, برند-پرادا, کیف-چرمی

برند Prada در سال ۱۹۱۳ ،زمانی که Mario Prada شروع به فروش کفش ، کیف های چرمی و چمدان های بزرگ کرده بود، توسط او تاسیس شد. او پس از تجربه کاری در اروپا و آمریکا ، ۲بوتیک در Milan افتتاح کرد.

,چمدان, برند-پرادا, کیف-چرمی

چمدان های کلاسیک Prada از پوست شیرماهی ساخته می شد؛ ولی به دلیل سنگینی این چمدا ها در سفرهای هوایی ، Prada شروع به ساخت کیف هایی سبک تر و با کیفیت تر توسط کریستال ها، صدف لاک پشت و چوب کرد. همچنین Prada، لباس هایی از جنس مواد ضد آب به آمریکا می فروخت. این کمپانی در دهه ۱۹۷۰ دچار رکود اقتصادی شد. 

در سال ۱۹۵۰ Miuccia Prada به دنیا آمد. او در دهه ۲۰ سالگی زندگی خود ، دکترای علوم سیاسی دریافت کرد و در اواسط ۳۰ سالگی اش تبدیل به یک کمونیست شد. در سال ۱۹۷۰ ، وی شروع به ساخت کوله پشتی هایی از جنس مواد ضد آب کرد و آن را Pocone نامید.

در سال ۱۹۷۹ ، او تجارت خانوادگی Prada را به عهده گرفت. زمانی که فروش کاهش یافت کرد، او شروع به تولید کیسه های لوکس حمل کالا و هم چنین کوله پشتی های سیاهی با خط های معمولی صاف، ساخته شده از نایلون، کرد.

,چمدان, برند-پرادا, کیف-چرمی

در سال ۱۹۸۵ او خط تولید کفش های زنانه و هم چنین اولین خط تولید لباس های خود به نام Pret-a-porter  را با استفاده از موادی بسیار با کیفیت راه اندازی کرد. تولید این لباس های با کیفیت، او را مشهور کرد. و در واقع او توسط لباس های زیبایی که در ابتدا دست کم گرفته می شد، شناخته شد. در سال ۱۹۹۳ ، او جایزه بین المللی ای را از اتحادیه طراحان لباس آمریکا دریافت کرد. و در سال ۱۹۹۵ ، جایزه بهترین طراح سال، به او تعلق گرفت. 

در سال ۱۹۹۸ Prada اولین فروشگاه لباس های مردانه خود را در Los Angeles ، آمریکا ، باز کرد. هم چنین آن ها فروشگاه های جدیدی را در Manhattan و Las Vegas افتتاح کردند. و به علاوه، اولین بوتیک Miu Miu شمال امریکا را در Los Angeles افتتاح کردند.

اکنون Prada تقریبا در تمام کشورهای غربی، فروشگاه دارد و بیشتر سلبریتی ها، لباس های آن ها را به تن می کنند.

سبک Prada:

Miuccia Prada در تولید محصولات این برند، از بافت های کاموایی ، نایلونی و دیگر مواد ترکیبی استفاده می کند.  او به استفاده از رنگ هایی مانند سبز  ، قهوه ، سفید ، کرم و سیاه، علاقه دارد. استفاده از اشکال نامتعارف ساده، دامن هایی تا زانو و کمربند های باریک، باعث موفقیت آن ها در اواسط دهه ۹۰ شد. لباس های او، همیشه مد روز نیستند.

,چمدان, برند-پرادا, کیف-چرمی

فعالیت های اقتصادی:

Patrizio Bertelli (همسر Miuccia Prada) در اواخر دهه ۹۰ میلادی، شروع به بر عهده گرفتن مالکیت برخی شرکت ها از جمله Helmut Lang, Church Shoes, Jil Sander, Fendi و برخی کمپانی های دیگر کرد.

,چمدان, برند-پرادا, کیف-چرمی

Miuccia Prada در سال ۲۰۰۰، مالکیت Jill Sander را به عهده گرفت اما Bertelli با طراحی که شرکت را به اسم خود ثبت کرده بود دعوا کرد و در نتیجه آن جا را ترک کرد. به عنوان بخشی از قرارداد بین آن ها هنگام ترک کردن، Jill Sander اجازه فعالیت در هیچ یک از حوزه های مد تا سال ۲۰۰۳ را نداشت.

در پایان سال ۲۰۰۱  ، خانواده Prada ، در حدود ۱ میلیارد دلار بدهی داشتند. آن ها تصمیم گرفتند تا Fendi را به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار، به LVMH (کسی که صاحب شرکت های Dior ، Givenchy و دیگر شرکت ها بود) دلار بفروشند. ناظران صنعت احساس کردند که Prada با یک بحران مالی رو به رو شده بود. Prada در آپریل ۲۰۰۲ ،  Byblos را نیز فروخت.

.

منبع :

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :