آموزش کراتینه کردن مو و تمام نکات آن+ تصاویر
کراتینه یک پروتئین است که در حالت عادی در موهای شما وجود دارد که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کا

معمولا کراتینه کردن موها برای از بین بردن وزی و حالت موج‌دار در موها استفاده می‌شود که به طور کلی دارای 2 نوع متفاوت است. نوع اول که فقط موها را نرم می‌کند و هر گونه خشکی و آسیب در آن را از بین می‌برد و نوع دوم که علاوه بر این‌ها، با روش‌هایی به صاف و لخت شدن موها نیز کمک می‌کند.

بنابراین کراتینه کردن به تنهایی فقط برای نرم شدن موهاست و ربطی به صاف شدن آن‌ها ندارد، مگر اینکه خودتان بخواهید موهای صافی هم داشته باشید که در این صورت، کراتینه با روش‌های مختلفی به صاف کردن موها نیز کمک می‌کند.

کراتینه مو چیست؟

یک پروتئین است که در حالت عادی در موهای شما وجود دارد که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو موجود نیست.

کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند.می تواند موهای فر را صاف و نرم کرده و آن ها را به مدت چند ماه براق و فاقد پیچش نگه دارد.این درمان که امروزه در بسیاری از آرایشگاه ها و سالن ها توصیه می شود، ممکن است انجامش تا یک سال طول بکشد و اغلب هم پرهزینه است.اغلب این تصور پیش می آید که کراتینه به صاف کردن مو مربوط می شود
در صورتی که این تصور صحیح نیست.هنگام کراتین کردن موها، محلولی استعمال می شود که کراتینه با موها ترکیب شده و آسیب های کوتیکول مو را ترمیم می کند و در نتیجه کراتینه موجب براق شدن و کاهش وز مو شده اما به طور مستقیم موجب صاف شدن موها نمی شود.

کراتینه مو مردانه,نحوه انجام صافی و کراتینه مو مردانه

 

کدام مو برای کراتینه مناسب است؟

حقیقت این است که کیفیت موهای طبیعی خودمان بهترین است ولی متاسفانه در بسیاری از موارد خودمان موهایمان را نابود می کنیم.با رنگ کردن های متعدد، استفاده از مواد شیمیایی مختلف روی مو، اتو کردن ها، سشوار کشیدن های زیاد و … همواره در حال نابود کردن موهایمان هستیم و بعد از آن به دنبال راهکاری برای ترمیم تمام این آسیب ها می گردیم. شاید بتوان گفت کراتین کردن مو فقط برای عده ای توصیه می شود که موهای بسیار وز آن ها اصلا قابل شانه شدن نیست.

طریقه استفاده از کراتینه

1- ابتدا مو را با شامپو خنثی (شامپو بچه ) یا شامپو قلیای شستشو میدهیم (برای باز شدن کوتیکولهای مو)

2- موها را 80 درصد خشک میکنیم (مقداری رطوبت بماند)

3- پیشانی و کنار گوش را با مقداری روغن محافظ پوست چرب میکنیم

4- بسته را تکان میدهیم و داخل کاسه رنگ میریزیم و با قلم روی موها کار میکنیم همزمان با شانه ریز خیلی شانه میکنیم که دقیقا مواد به همه جای مو برسه.(از نیم سانتی ریشه مو را آغشته میکنیم)

5- پس از آغشته شدن مو از کاورپلاستیکی استفاده میکنیم و روی مو ها را کامل پوشش میدهیم و زمان 45 دقیقه الی یک ساعت صبر میکنیم .

تذکر : دقت کنید که در این مرحله موها شکسته نباشند

نکته : ممکن است در بعضی افراد در این مرحله مو خیلی سفت و سخت شود (اصلا نگران نباشید) در این مرحله کراتین دیواره دفاعی را بدور مو کشیده است

6- پس از مکث لازم با سشوار موها را تا 80 درصد خشک میکنیم (با باد ولرم) و همزمان برس میکشیم.

7- در این مرحله موها را لایه لایه تقسیم میکنیم و با اطو موی حرفه ای (دمای 200-220 درجه سانتیگراد) کار را از پشت سر شروع میکنیم .(ابتدا لایه های زیرین را اطو میکشیم)

نکته: دقت شود که لایه های انتخابی هرچه نازکتر باشد کار نتیجه بهتری خواهد داد ( بصورتی که جلو و پشت موها اطو را لمس کند)

نکته دوم: هر دسته از موها را ده بار اطو میکشیم

کراتینه مو مردانه,نحوه انجام صافی و کراتینه مو مردانه

نکات مهم

1. رنگ کردن موها باید با 2 هفته فاصله از زمان انجام این تکنیک صورت بگیرد. یعنی یا 2 هفته قبل یا 2 هفته بعد از آن.

2. ماندگاری صافی ژاپنی معمولا تا 6 ماه است و مویی که بعد از آن رشد می‌کند، همان حالت فر را دارد.

3. 48 تا 72 ساعت بعد از انجام صاف کردن موها، نباید موها شسته شوند و حتی نباید خیس گردند.

4. گفته می‌شود که این روش نسبت به سایر روش‌های کراتینه مو، خطراتی مانند سرطان‌زا بودن و... را ندارد، اما به هر حال در استفاده از مواد شیمیایی برای بدن، همیشه عوارضی وجود دارد که باید با چشمانی باز به استفاده از ان‌ها اقدام کرد.

5. کراتین را میتوانید روی موهای رنگ شده استفاده کنید .

6. روی موهای کودکان بالای 10 سال هم قابل استفاده است.

کراتینه مو مردانه,نحوه انجام صافی و کراتینه مو مردانه

کراتینه کردن مو چه عوارضی به دنبال دارد؟

کراتینه کردن مو به خودی خود چیز بدی نیست اما شیوه به کارگیری آن باعث بروز عوارض مخرب و خطراتی می شود بنابراین مشتری های کراتینه باید با این خطرات بالقوه آشنایی دارا باشند و سپس آگاهانه این کار را برای صاف و براق کردن موهایشان انتخاب کنند.

خرید مواد کراتینه مو مردانه با کیفیت بالا - بازار خرید و فروش ...

عوارض کراتینه کردن موها

آلرژی یا حساسیت:

مثل سایر مواردی که برای مو انجام می شود،کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنش های آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است.این علایم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علایم معمول آلرژی محسوب می شوند. باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.

ریزش و نازک شدن مو:

مشکل بزرگ مصرف کنندگان این روش، ریزش موست. دیده شده که موها پس از نخستین شست وشو از ریشه شروع به ریزش می کنند. حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالن های زیبایی توصیه می شود، استفاده شود باز هم ریزش مو وجود دارد. به علاوه غیر از ریزش مو ، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه دیده شده است.در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش مو باشد.

سرطان:

قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است.فرمالدئید، یک ماده سرطان زاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود.حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است.اگر چه بیشتر سالن های زیبایی از ماسک های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی موجود نیست که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و متاسفانه فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز سرطان دارد.

ماندگاری یا طول عمر موهای کراتینه شده چقدر است؟

نتایج درمان های کراتینه مو بین استفاده کنند ه ها کاملا متفاوت است.در بعضی ها همان انتظاری را که از قبل دارند برآورده می شود و ماه ها موهایشان صاف و لخت باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایتمندی کمتر است و بعد از چند هفته موها به حالت اولیه بازمی گردد.

فواید کراتینه کردن مو:

۱. رفع آسیب و خشکی موها

۲. ضد وزی موها

۳. احیا و ترمیم کوتیکول موها

۴. صافی موهای مجعد

۵. صاف و لخت کننده موها و به خصوص موهای موج دار و مجعد

۶. رفع آسیب های جدی و ساختاری موها

 

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :