مدل کفش مجلسی - سری 2
مدل کفش مجلسی,مدل کفش مجلسی 2015,مدل کفش مجلسی دخترانه,مدل کفش مجلسی زنانه,مدل کفش مجلسی جدید,مدل کفش مجلسی ۹۴,
آکاایران به نقل از مجله ایده آل: اگر این روزها سری به فروشگاه های مختلف یا حتی سایت های اختصاصی طراحان بنام دنیا بزنید شاهد یک اتفاق تازه در طراحی اغلب کفش ها هستید. کفش ها دوباره روی لژهای قدیمی شان سوار شده اند اما این بار در شکل و شمایلی نسبتا تازه و اتفاقا خیلی هم متنوع! بنابراین باید به خانم ها و دخترخانم هایی که به هر دلیلی نتوانسته اند با راه رفتن روی پاشنه های باریک و بلند کنار بیایند تبریک بگوییم چون راه رفتن روی  این لژها که اتفاقا هر روز بلند و بلندتر می شوند به مراتب ساده تر از کنار آمدن با کفش های پاشنه بلند قبلی است!هم زیبایی هم راحتی!

توصیه همه متخصصان ارتوپد به شما خانم ها این است که هنگام انتخاب کفش همانقدر که به زیبایی فکر می کنید به راحتی کفش هم فکر کنید. برای اینکه ببینید کفش انتخابی شما راحت است یا نه باید  آن را بپوشید و روی پایتان بایستید. در این حالت هم باید همانقدر احساس راحتی کنید که وقتی نشسته اید! نکته مهم تر اینکه فارغ از ماجرای لژ و داستان هایی از این قبیل  همیشه این نکته را در نظر بگیرید که درون کفش فضای کافی برای حرکت انگشتان داشته باشید!

یک تغییر زیرکانه!

لژدارها پیش از این هم روی بورس بودند اما در شکل و شمایلی دیگر. اتفاقا کفش های لژدار قدیمی به مذاق خیلی ها خوش نیامده بود و حتی خانم هایی که برای راحتی بیشتر سراغ این مدل ها می رفتند سعی می کردند چندان درگیر ظاهر و زیبایی کفشی که انتخاب می کنند، نباشند. اما این دفعه لژدارها قدرتمندتر از گذشته برگشته اند و باید اعتراف کرد که هم راحت هستند و هم به قدر کفایت زیبا، ولی خب ظرافت کفش های پاشنه بلند کجا و لژدارها کجا! به هر ترتیب طراحان مد، این بار حال و هوای کفش های لژدار را تغییر داده اند و شما هم اگر می خواهید به روز بپوشید باید حواستان به این تغییرات باشد.  دقت کنید  به صرف لژدار بودن، مدل های قدیمی را صاحب نشوید. هر چند مدل های جدید اغلب همان مدل های قدیمی اند با یک تغییر جزئی اما کاملا زیرکانه!

بازگشت وحشتناک کفش های لژدار -آکا


جای پای محکم

جدیدترین نوع طراحی کفش های لژدار که شکل و شمایلی متفاوت از همه لژدارهایی دارند که تا به حال دیده اید، این مدل است. در این مدل لژ و پاشنه کفش یکی می شوند و به جای پر کردن زیر پاشنه، درست زیر سینه پا قرار می گیرند.  این مدل کفش ها بر خلاف ظاهرشان خیلی راحت تولید شده اند. وقتی آنها را پا می کنید حتی با بلندترین پاشنه ها هم با اطمینان بیشتری قدم بر می دارید چون احساس می کنید زیر پایتان کاملا پر است. بماند که طراح این مدل چطور به خلق چنین ایده ای رسیده، اما  ایده این  طرح  درست مصداق همان ضرب المثل قدیمی ماست که می گوید:«پایتان را جای محکم بگذارید»!

بازگشت وحشتناک کفش های لژدار -آکا


فقط چند میلی متر اختلاف!

یکی از کفش های لژدار جدیدی که این روزها زیاد به چشم تان می خورد  همین مدلی است که الان در حال مشاهده آن هستید. در این مدل برخلاف کفش های لژدار قدیمی، لژ تمام سطح کفش را نمی پوشاند. این بار لژ یا همان زیره یک تکه کفش،  چند میلی متری کوتاه تر از کفه اصلی است. حتما شما هم با ما هم عقیده اید که اتفاق طراحی چندان تازه ای در این کفش نیفتاده مگر همان چند میلی متر اختلاف ناقابل!

بازگشت وحشتناک کفش های لژدار -آکا


لژی در کار نیست!

و بالاخره آخرین مدل که زیرکانه ترین طرحی است که به ذهن طراح خلاقش رسیده! در این مدل شما هیچ سطح اضافه ای که بشود به آن گفت لژ نمی بینید چون همه چیز زیر رویه کفش پنهان شده است. در این مدل رویه کفش هر چندسانتی متر لژ را که شما لازم داشته باشید زیر خودش پنهان می کند. حالا بین خودمان باشد که پیش از این  ایده اصلی این کفش( البته در شکل و شمایلی کاملا متفاوت) در همان کفش های جادویی استفاده شده بود که قد را بلند می کردند!

کمی تا قسمتی بهتر

به نظر می رسد این بار طراحان غیر از یکه تازی در دنیای مد کمی هم به فکر سلامت پای خانم ها بوده اند! این را به این دلیل می گوییم که   اغلب متخصصان ارتوپد معتقدند پوشیدن کفش های لژدار کمی تا قسمتی بهتر از کفش های پاشنه بلند است. دقت کنید کمی تا قسمتی بهتر! برای این بهتر بودن نسبی هم چند دلیل دارند؛

اول اینکه ارتفاع لژ باعث می شود پای شما در حالت مناسب تری قرار بگیرد و فشار کمتری به پنجه پا وارد شود. در کفش های پاشنه بلند بدن برای جبران حالت سر پایین انگشت ها و فشار زیادی که به آنها وارد می شود عضله های چهارسر و عضله پشت لگن را درگیر می کند بنابراین وقتی شما با کفش پاشنه بلند راه می روید این  عضله ها به شدت فعالیت می کنند و کاملا درگیرند تا فشار را از روی نوک انگشتان و زانوی خم شده بردارند اما اینکه چقدر در این کار موفق باشند بستگی به قدرت عضلانی شما دارد.

دلیل دوم هم اینکه در این شرایط چون کف پا روی زمین قرار نمی گیرد ضربات ناشی از قدم برداشتن، به طور مستقیم به پا وارد نمی شود. در نتیجه آسیب کمتری به پنجه، پاشنه و حتی گودی کف پای شما وارد می شود.

و بالاخره  این که این نوع کفش ها، از  ثبات بیشتری نسبت به کفش هایی که پاشنه بلند و باریک دارند برخوردارند بنابراین احتمال پیچ خوردن مچ پا در آنها به مراتب کمتر است.

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن