Image result for ‫تمیز کردن کفش‬‎

 

آکاایران: تمیز کردن کفش استفاده روزانه از انواع کفش که با توجه به موقعیت های مختلف از آن ها استفاده می کنیم باعث ایجاد لک و کثیفی روی آن ها می شود. طبیعی است که همیشه هم واکس زدن چاره کار نیست و همه نوع کفشی را نمی توان واکس زد. به همین دلیل و با توجه به انواع مختلف جنس کفش هایی […]

تمیز کردن کفش

استفاده روزانه از انواع کفش که با توجه به موقعیت های مختلف از آن ها استفاده می کنیم باعث ایجاد لک و کثیفی روی آن ها می شود. طبیعی است که همیشه هم واکس زدن چاره کار نیست و همه نوع کفشی را نمی توان واکس زد. به همین دلیل و با توجه به انواع مختلف جنس کفش هایی که داریم به بررسی روش های تمیز کردن تعدادی از آن ها می پردازیم

تمیز کردن کفش های سفید و ورزشی

برای تمیز کردن کفش های سفید از یک تکه پارچه، مقداری آب گرم، ماده شوینده و یک مسواک قدیمی نرم استفاده کنید. اگر کفشتان ورزشی است یا بند دارد، ابتدا بندهای آن را خارج کنید. بندها را جدا در محلول تمیزکننده بیندازید تا تمیز شوند. برای تمیز کردن خود کفش یک تکه پارچه را خیس کرده و به ماده تمیزکننده آغشته کنید، آب اضافی را با فشردن پارچه بگیرید و روی بافت کفش بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید. برای تمیز کردن گوشه ها و زوایایی که پارچه به خوبی آن را تمیز نمی کند، از مسواک استفاده کنید. در انتها هم با یک پاره تمیز مجدداً همه کفش را تمیز کنید. بند کفش را هم شسته و هر دو را برای خشک شدن در گوشه ای قرار دهید.

 روش تمیز کردن کفش های چرمی

تمیز کردن کفش های چرمی براق راحت تر است. اگر کفش ها بندی هستند، اول آن ها را خارج کنید. سپس از یک برس نرم استفاده کرده و تمام سطح کفش را با آن برس کنید و بعد با یک دستمال خاک اضافی آن را بگیرید. پس ازآن، دو فنجان آب با دمای اتاق را در یک کاسه ریخته و مقداری صابون مایع دست با PH خنثی در آن بریزید. به آرامی صابون را هم بزنید. یک تکه پارچه برداشته، آن را در مخلوط فروبرده و آب اضافی را با فشار از آن خارج کنید تا فقط کمی مرطوب باشد. با استفاده از بخش تمیز پارچه، تمام قسمت های روی کفش را تمیز کنید. در صورت نیاز دوباره این کار را انجام دهید تا کفش به خوبی تمیز شود. وقتی که تمام کفش را با پارچه تیز کردید، با یک تکه پارچه نوین که با آب تازه خیس کرده اید، صابون را از روی کفش پاک کنید. درنهایت با یک تکه پارچه دیگر، کفش را خشک کنید. زمانی که کفش خشک شد، حتماً با استفاده از واکس و پولیش، چرم را مجدد نوسازی کنید.

 روش تمیز کردن کفش های جیر

تمیز کردن کفش های جیر برخلاف چیزی که مردم تصور می کنند بسیار ساده است. برای تمیز کردن کثیفی و یا گل آلودگی معمولی، اول اجازه دهید که کفش ها خشک شدن و بعد با یک حوله تمیز و یا برس تمام رویهٔ کفش را بکشید. حتماً برس و یا حوله را فقط در یک جهت حرکت دهید. این کار نه تنها باعث بلند شدن پرزها می شود، بلکه به جدا کردن آلودگی هم کمک می کند. پس از برس کاری، با یک پاک کننده جیر، روی تمام لکه ها بکشید. این کار باعث می شود بیشتر لکه ها از کفش به پاک کننده منتقل شوند. برای ساییدگی ها، با استفاده از برس جیر، چندین بار روی آن ها در جهت عقب و جلو بکشید. اگر قصد پاک کردن لکه های آب را دارید، با استفاده از یک تکه پارچه مرطوب، تمام کفش را خیس کنید، سپس با استفاده از یک اسفنج آب اضافی را خشک کنید. داخل کفش را با یک پاشنه کش، دستمال کاغذی سفید، یا کاغذ روزنامه سفید پر کنید تا کفش حالت خود را حفظ کند و اجازه دهید که کفش در منطقه ای که آفتاب و یا گرمای مستقیم ندارد خشک شود. درنهایت، زمانی که کفش خشک شد، آن ها را در یک جهت با برش جیر برس کنید تا پرزها بخوابند. همیشه پس از تمیز کردن کفش جیر، به آن محافظ جیر بزنید.

 روش تمیز کردن کفش های برزنتی

یک جفت کفش برزنتی، با توجه به اینکه ارزان و راحت هستند و تمیز کردن و نگهداری از آنان ساده و راحت است یکی از ضروریات کوچک زندگی است. برای تمیز کردن کفش های برزنتی کثیف، اول بندها را بازکرده و در بیرون خانه، کفش ها را به هم بزنید تا گردوخاک اضافی جدا شود. یک لیوان را با آب گرم پر کنید و حدود یک قاشق چای خوری مایع ظرف شویی ملایم به آن اضافه کنید و بندها را در آن بیندازید تا خوب خیس بخورد. سپس، یک برس نرم، مثل برس جیر، بیاورید و تمام سطح کفش را با آن بکشید تا گردوخاک آن پاک شود. پس ازآن، قسمت داخل و خارج کفش خود را در ظرف شویی با آب گرم بشویید. بعدازآن، با استفاده از آب و جوش شیرین، یک خمیر غلیظ درست کنید (حدود یک فنجان کافی است) و حدود یک قاشق سوپ خوری شوینده ملایم به آن اضافه کنید. از یک مسواک قدیمی و نرم و ترکیب تمیزکننده خود استفاده کرده و به آرامی روی کفش را بکشید. زمانی که کفش تمیز شد، کفش را به طور کامل در زیرآب سرد در ظرف شویی بشویید. کفش خود را با دستمال کاغذی سفید و یا کاغذ روزنامه سفید پر کنید و درجایی دور از نور مستقیم خورشید یا حرارت قرار دهید تا خشک شود. درنهایت، بندها را از آب و صابون خارج کرده، هرچقدر می توانید گردوخاک آن ها را بچلانید، آن ها را بشویید و درجایی پهن کنید تا خشک شود.

 نکته های بیشتر برای شستن کفش ها

برای لکه های خیلی سرسخت بر روی کفش های جیر، استفاده از یک کاغذ سنباده خیلی دانه ریز معمولاً آن ها را پاک می کند؛ اما به خاطر داشته باشید که این کار احتمالاً یک ناحیه به رنگ روشن تر بر روی کفش شما باقی خواهد گذاشت. ولی یک ناحیه روشن تر معمولاً بهتر از یک لکه است.

قبل از پوشیدن کفش های چرمی و جیر و هر بار بعد از تمیز کردن آن ها، از اسپری محافظ بر روی کفش ها استفاده کنید.
بسیاری از افراد کفش های تنیس و کفش های برزنتی را در ماشین لباس شویی می شویند، ولی این کار توصیه نمی شود، برای این که می تواند به چسبی که کفش را محکم نگه داشته است آسیب وارد کند. اگر احساس می کنید که باید این کار را انجام دهید، آن ها را به همراه مقدار زیادی از لباس ها شست وشو دهید و آن ها را داخل یک روبالشی یا کیسه پارچه ای بیندازید.

معمولاً از یک مخلوط ۵۰/۵۰ از سرکه سفید و آب برای شست وشوی کفش ها استفاده می شود. می توانید برای پاک کردن لکه ها، با استفاده از یکپارچه نرم یا کفش شوی پنبه ای، این ترکیب را به آرامی بر روی قسمت های خارجی کفش ساتن یا برزنتی بکشید. بعد از پاک کردن لکه ها، یک تکه پارچه سفید را در آب خیس کرده و آن را فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود و سپس به آرامی بر روی آن قسمت بکشید.

برای تمیز کردن کفش ها، از تمیزکننده فر، تمیزکننده توالت، تمیزکننده زهکش و یا سفیدکننده استفاده نکنید. این ها مواد شیمیایی خیلی خورنده ای هستند که باعث آسیب رساندن به پارچه و چسب ها شده و عمر مفید کفش های شما را به میزان زیادی کاهش می دهد.

روش تمیز و نو کردن کفش های زمستانی

روش تمیز و نو کردن کفش های زمستانی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کفش های زمستانی و مراقبت از کفش های زمستانی و تمیز کردن کفش جیر و تمیز کردن کفش چرم و مراقبت از کفش چرم و تمیز کردن پوتین در نمناک.
تمیز کردن چرم , براق شدن ومراقبت از کیف و کفش و کت چرمی

تمیز کردن چرم , براق شدن ومراقبت از کیف و کفش و کت چرمی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن چرم و مراقبت از کیف و کفش چرمی و بهترین روش برای افزایش طول عمر چرم و جلوگیری از ترک خوردن چرم و براق شدن کاپشن چرم و روغن بچه چرم در نمناک.
افزایش عمر کفش |راه افزایش عمر کفش و تمیز کردن انواع کفش

افزایش عمر کفش |راه افزایش عمر کفش و تمیز کردن انواع کفش

زمان مطالعه : 1 دقیقه
افزایش عمر کفش و راههای مراقبت از کفش های چرم و پارچه ای و نگهداری کفش زنانه و مردانه و نکات مهم خرید کفش تابستانی و زمستانی و راه واکس زدن پوتین در نمناک.
کفش جیر | بهترین روش تمیز کردن کفش جیر

کفش جیر | بهترین روش تمیز کردن کفش جیر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کفش جیر و روش تمیز کردن کفش مردانه و زنانه مخمل و آموزش مرحله به مرحله پاک کردن کفش جیر و مراقبت از کفش جیر مجلسی و اسپرت را در نمناک ببینید.
همه کفش ها از چرم، جیر، ورنی و پارچه ای نیاز به تمیز کردن دارند

همه کفش ها از چرم، جیر، ورنی و پارچه ای نیاز به تمیز کردن دارند

زمان مطالعه : 1 دقیقه
همه کفش ها از چرم، جیر، ورنی و پارچه ای نیاز به تمیز کردن دارند,راههای تمیز کردن کفش در خانه
اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اصول تمیز کردن و نگهداری کت و شلوار. اصول پوشیدن کت و شلوار را یادآوری کنیم و بگوییم که تیپ زدن قواعد و قانون های خودش را دارد.
روش های ساده برای تمیز کردن لباس سفید

روش های ساده برای تمیز کردن لباس سفید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز نگه داشتن لباس های سفید کار بسیار دشواری است و تمیز کردن آن ها کاری دشوار تر. روش های ساده برای تمیز کردن لباس سفید چیست؟
4 گام تا تمیز کردن کفش چرم جیر

4 گام تا تمیز کردن کفش چرم جیر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که پاک کردن کفش جیر بسیار سخت استف 4 گام تا تمیز کردن کفش چرم جیر در چی بپوشم بخوانید.
روش تمیز کردن کفش اسپرت چگونه است؟

روش تمیز کردن کفش اسپرت چگونه است؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کفش های اسپرت یکی از پر مصرف ترین انواع کفش در میان خانم ها و آقایان است. روش تمیز کردن کفش اسپرت چگونه است؟ با چی بپوشم همراه باشید.
نکاتی ساده و کاربردی برای تمیز کردن اتو بخار

نکاتی ساده و کاربردی برای تمیز کردن اتو بخار

زمان مطالعه : 1 دقیقه
با اندکی مراقبت و تمیزکردن اتو، می توانید سال ها اتوی بخار خود را سالم نگه دارید. نکاتی ساده و کاربردی برای تمیز کردن اتو بخاررا در این مقاله بخوانید.
۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید | اصول تمیز کردن اسنیکر سفید

۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید | اصول تمیز کردن اسنیکر سفید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کتانی های سفید محبوبیت خود را برای ما حفظ کرده اند و با بیشتر لباس ها به راحتی هماهنگ می‎شوند. ۹ روش ساده برای تمیز کردن کتانی سفید را در چی بپوشم بخوانید.
تمیز کردن کیف چرمی سفید

تمیز کردن کیف چرمی سفید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن کیف چرمی سفید
۳ راه برای تمیز کردن دم پایی لا انگشتی

۳ راه برای تمیز کردن دم پایی لا انگشتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در این مقاله ما ۳ راه برای تمیز کردن دم پایی لا انگشتی می پردازیم. برای تمیز کردن آن ها کار زیاد سختی لازم نیست. با چی بپوشم همراه باشید.
تمیز کردن انواع لکه

تمیز کردن انواع لکه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تمیز کردن انواع لکه در این مقاله قصد داریم به ارایه راهکارهایی برای پاک کردن انواع لکه هایی که بر روی لباس قرار می گیرد بپردازیم.
صفحه 1 از 1
منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :