الگوه ی برای پوشش آقایان با قد کوتاه
الگوه ی برای پوشش آقایان با کوتاه قد نکاتی برای پوشش آقایان با قد کوتاه مجموعه مد و مدگرایی       پوشش آقایان کوتاه قد   از طیف رنگ های نزدیک به هم استفاده

آکاایران: الگوه ی برای پوشش آقایان با قد کوتاه

آکاایران: الگوه ی برای پوشش آقایان با کوتاه قد

با داشتن قدی کوتاه ونیزبرای اینکه لباسی که به تن داریم قد زیبایی از ما ه نمایش بگذارد می توان از این االگو های زیر رفتار نمود با ما در سایت تالاب باشید
 

از طیف رنگ های تقریبا هم استفاده کنید

نگه داشتن ترکیب رنگ پیراهن و شلوار و یا پیراهن با کت و شلوار در رنگ های هم خانواده می تواند توهم قد بلندتر ایجاد کند. تا جایی که امکان دارد پوشیدن پیراهن با لباس هایی با رنگ متضاد را کنار بگذارید. پوشیدن پیراهن با رنگ های تیره نیز این تصور را برای دیگران ایجاد خواهد کرد هرچند که ممکن هست افراد لاغر را لاغرتر نشان دهد.

تا جایی که امکان دارد پوشیدن پیراهن با لباس هایی با رنگ متضاد را کنار بگذارید

گرچه می توانید پیراهن های رسمی و غیر رسمی خود را با لباس هایی که از یک طیف رنگ نیستند نیز گزینه کنید اما سعی کنید سایه هایی تقریبا هم دارا باشند.

وقتی که دو رنگ متفاوت به تن می کنید و یا رنگ های گوناگون از یک طیف را میپوشید سعی کنید شلوار شما از پیراهن تان تیره تر باشد. اصولا پوشیدن کفش تیره و شلوار تیره تر از پیراهن، طول را بهتر نشان می دهد تا برعکس این ترکیب و یا ادغام این دو.

الگوهای عمودی را انتخاب کنید

الگوهای عمودی تمام افراد را بلندتر نشان میدهند هرچند که اثر لاغرتر نشان دادن را نیز ناگزیر به صورت توأمان به همراه دارند. در الگوهای افقی چشم به صورت ناخودآگاه به دو طرف بدن متمایل می شود و این می تواند قد شما را حتی کوتاه تر از چیزی که هست بنمایاند.

برای گزینه این الگوها، خطوط عمودی پیوسته که یکی از رنگ های انها سفید باشد، گزینش مناسبی هست؛ گرچه با در نظر گرفتن این نکته که خطوط باریک تر می تواند اثر بخش تر باشد.

الگوهای عمودی تمام افراد را بلندتر تلاش می کنند

افزون بر رنگ، پارچه هایی که بافت عمودی نیز دارند میتوانند همین تصور را ایجاد کنند، به این آلبوم، پیراهن هایی که نقش و نگارهای انها به سمت بالا کوچک تر و محوتر می شود را نیز اضافه کنید.

پیراهن های تقریباً فیت بپوشید

پوشیدن لباس غیر سایز برای مردان کوتاه قد، قد و قواره ی آن ها را مثل پتک بر سر دیگران می کوباند! تا جایی که امکان دارد از چنین شرایطی بگریزید. تلاش کنید سایزی را گزینه کنید که روی تن شما کاملاً بنشیند، تعداد زیادی از آقایان این اشتباه را مرتکب می شوند و در هنگام خرید یک سایز در خرید اشتباه میکند؛ اشتباهی که باعث میشود شبیه مجرمان در لباس زندان به نظر بیایند!

سایزی را گزینش کنید که روی تن شما کاملاً بنشیند

لباسی که زیر بغل آن به خاطر گشادی آویزان هست و یا آستین های آن کمی پایین تر از حد استاندارد می ایستد، تنها موهبتش کوتاهتر نشان دادن شماست. چنین شمایلی بقیه را یاد دوران کودکی تان می اندازد که لباس یک سایز بزرگ تر می پوشیدید و یا لباس های برادر بزرگ ترتان را به تن میکردید.

اگر سایز مناسب خود پیدا نمیکنید، پیراهن خود را به یک خیاط سفارش دهید؛ خیاط ها عموماً درک بهتری از نیازهای بدن شما دارند و اگر احتمالاً انها را از گذشته بشناسید با سبک پوشش شما کاملاً آشنا میباشند. با این وجود تعداد زیادی از برندها، پیراهن های خود را کوچک تر از سایزهای عادی طراحی می کنند؛ موضوعی که حتماً پیش از این هنگام خرید پیراهن ها با آن روبه رو بوده اید.

پیراهنی با نسبت های کوچک تر انتخاب کنید

قرار نیست نسبت اجزای گوناگون لباس برای تمام آدم ها یکسان باشد. شما می توانید برای بلندتر نشان دادن قد خودتان، به کراوات های باریک روی بیاورید هرچند که ممکن هست انها را برای هر فضایی مناسب ندانید. ممکن هست لبه ی باریک تر یقه، پاچه ی شلواری که به صورت نامحسوس کمی کوتاه تر از حد معمول هست و یا جیب های تقریبا هم در پیراهن و ژاکت، دکمه های کمتر بر روی کت و دیگر تغییرات ممکن از این دست میتواند در نهایت تصویری متفاوت از قد شما بسازد.

برای آنکه این نسبت ها را بشناسید لازم نیست حتماً پیراهنی بخرید و یا لباس جدیدی داشته باشید، تنها کافی ست لباس هایی که در کمد دارید را بپوشید و جلوی آینه انها را با هم مقایسه کنید.

جزئیات در بخش بالای پیراهن باشد

هرچیزی که ذهن مخاطب شما را به سمت خود می کشاند می تواند در بلندتر و یا کوتاه تر شدن قد شما تأثیر داشته باشد. بنابراین نباید جزئیات لباس شما در بخش پایین تنه و یا بخش پایینی پیراهن تان باشد. پیراهن های جیب دار، کراوات های رنگ روشن و یا سرشانه های متفاوت میتوانند این دقت را به سمت قسمت های بالایی بدن شما اکثر کند.

نباید جزئیات لباس شما در بخش پایین تنه و یا بخش پایینی پیراهن تان باشد

گاهی ممکن هست وسوسه شوید که با یک کلاه، چند اینچ قد خود را بلندتر نشان دهید اما واقعیت این هست که اینکار نتیجه ای کاملاً تصویر دارد؛ کلاه مثل یک درپوش روی قد شما عمل میکند؛ چیزی که نگاه مخاطبتان را اول به سوی خود جلب میکند و بعد به سمت پایین تنه می کشاند.

لباس درست را انتخاب کنید

یک ژاکت بپوشید– پوشیدن یک ژاکت یا اورکت مناسب می تواند دقت را به سمت شانه ها باز گرداند. یک ژاکت رسمی با شلوار پارچه یی و یا یک گرمکن اسپرت برای تیپ های غیر رسمی به شرط آنکه موارد بالا در انها رعایت شده باشد، می تواند خوب باشد.

پوشیدن یک ژاکت یا اورکت مناسب میتواند دقت را به سمت شانه ها باز گرداند

شلوار را درست بر روی خط کمر قرار دهید– بر خلاف افراد قد بلند که میتوانند خط شلوارشان را کمی پایین تر از حد معمول قرار دهند، افراد کوتاه قدتر باید شلوار به ویژه شلوار رسمی را درست بر روی خط کمر خود بپوشند. کمی پایین تر قرار دادن خط کمربند، پاهای شما را به جای پا شبیه شاخه ی درخت نشان خواهد داد! در این صورت برای نگه داشتن شلوار خود نیز نیازی به کمربندهای بزرگ و یا محکم بستن کمربند نخواهید داشت.

شلوارک و یا پیراهن آستین کوتاه ممنوع هست– به طور معمول اندام کوتاه قدها کوچک تر از بلندقدهاست، نشان دادن مُدام انها این موضوع راکه شما ریزنقش هستید، اکثر نمایان میکند. حتی اگر اندام لاغری نداشته باشید باز هم چندان نشان دادن انها دقت را اکثر به سمت عرض شما جلب خواهد تا طول قد شما. گرچه پوشیدن بعضی از این لباس ها در روزهای گرم سال اجتناب ناپذیر هست که در این صورت باید تمام موارد بالا را برای کم کردن اثرات منفی، کم کنید.

وزن و قد اضافه کنید!

بهرهگیری از الگوها، رنگ و ترکیب لباس راه های خوبی برای بلندتر نشان دادن قد شما میباشند، اما واقعاً نمیخواهید کمی به آن بیفزایید؟ تعجب نکنید اینکار قابل انجام هست. میتوانید کفش هایی با کفی های پهن تر که قد شما را چند سانتیمتر بلندتر تلاش می کنند گزینه کنید. همینطور راه کارهایی وجود دارد که با افزودن چند لایه به داخل کفش، پاشنه ی انها را به طور نامحسوس چند سانتیمتر بلندتر خواهد کرد. حتماً پیش از این نیز شنیده اید که تولیدکننده های خاصی برای چنین شرایطی کفش های ویژه ای طراحی کرده اند که می توانید از آن ها بهرهگیری کنید. گرچه گزینش یک کفش متفاوت یک سلیقه ی کاملاً شخصی هست و شما برای گزینش آن به علائق، اوضاع سلامت پا و کمر و بسیاری مؤلفه های دیگر دقت خواهید کرد.

بین المللی خرید کنید!

لباس هایی که به صورت انبوه ساخت می شود معمولاً بازار هدف خاصی دارد که بر زمینه نیاز مصرف کنندگان آن نیز طراحی میشود. بعنوان مثال لباسی که در امریکا ساخته میشود، نسبت به سایر کشورها سایز بزرگتری دارد و لباسی که برای مردم ژاپن یا ایتالیا ساخته میشود کاملا با لباس های امریکایی متفاوت هست.

.

منبع : talab.org

منبع : بخش خانواده سبز آکاایران
برچسب :